Pytania pozakupowe

marcel232
Member
Posty: 143
Rejestracja: 17.11.2018, 16:48

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: marcel232 » 13.04.2023, 15:21

Cos jest z tymi wycieraczkami. Moze auto jest czyms pokryte na czas transportu? Mialem kiedys nowego fiata bravo i do transportu byl jakas mazia spryskany. U mnie nowy passat B8 i arteon od razu potrzebowal nowych wycieraczek.

CLAU
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 27.03.2023, 17:47

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: CLAU » 13.04.2023, 17:06

A może to od folii zabezpieczającej? W sumie nie wiem czy na lawecie szyby są zaklejanie i serwis to zrywa. Może VAG zamówił jakieś tańsze folie, które pozostawiają cieniutka warstwę kleju albo po oderwaniu szyba jest tak idealnie wyczyszczona, ze aż tępa.
Albo ze względu na ogólna sytuacje na rynku, nowe i aktualne wycieraczki na przedni montaż są tak lichej jakości, ze przeskakują od nowości.

awprawo
Member
Posty: 125
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: awprawo » 14.04.2023, 08:46

Możliwe że czyszczą szyby przed wydaniem agresywnymi chemikaliami i szyba faktycznie jest tępa - ale co wówczas zrobić, nawoskować i wyczyścić? Coś innego?
R-Line 2.0 TSI 190

Awatar użytkownika
x4er0
Junior Member
Posty: 39
Rejestracja: 29.09.2021, 13:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: x4er0 » 14.04.2023, 09:35

awprawo pisze:
14.04.2023, 08:46
Możliwe że czyszczą szyby przed wydaniem agresywnymi chemikaliami i szyba faktycznie jest tępa - ale co wówczas zrobić, nawoskować i wyczyścić? Coś innego?
Broń boże nie woskuj przedniej szyby, bo w nocy i pod słońce nie będzie się dało jechać to raz, dwa zapewne jak to nie jest auto prosto z salonu to masz już wiele mikroodprysków na szybie, niestety te szyby są bardzo kiepskie. Większość wosków nie jest przeźroczysta i będziesz miał te mikrorysy zapchane woskiem. Dobra IPA, odtłuścić i nałożyć niewidzialną wycieraczkę (Polecam Glaco) to przy wyższych prędkościach nawet nie będziesz musiał włączać wycieraczek ;)
Arteon 2.0 TSI 190HP R-Line

Favor
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 13.05.2021, 10:55

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Favor » 17.04.2023, 18:47

Jak już jest temat wycieraczek, to wie ktoś może jaki symbol ma tylna wycieraczka w Arteon Shooting Brake? Albo ktoś już kupował zamiennik i zna jego symbol? W różnych konfiguratorach pokazuje mi długość 28cm, a fizycznie zmierzyłem stara oryginalna ma 30cm. Poza tym nie wiem jak będzie z dopasowaniem zaczepu.
Na przód znalazłem Valeo 577818, ale na tył nie mogę dojść jaka.
Z góry dzięki.
Arteon Shooting Brake R-Line 2.0 TSI 2021 Kings Red

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 18.04.2023, 08:04

Jak już kiedyś wspominałem, nabywałem zarówno na przód - Valeo, jak i na tył - BOSCH. Ale bladego pojęcia nie mam jakie mają symbole. Podałem przez telefon panu ze sklepu motoryzacyjnego numer VIN i wszystko zamówił. Jeśli dobrze pamiętam, to w kwestii tyłu, mówił, że dostępny był tylko Bosch, ale nie wiem, czy na całym rynku, czy u jego dostawców. Zakładam, że na piórach nie ma numerów, ale zerknę w ciągu dnia i dam Ci znać.

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 18.04.2023, 10:34

Favor pisze:
17.04.2023, 18:47
Jak już jest temat wycieraczek, to wie ktoś może jaki symbol ma tylna wycieraczka w Arteon Shooting Brake? Albo ktoś już kupował zamiennik i zna jego symbol? W różnych konfiguratorach pokazuje mi długość 28cm, a fizycznie zmierzyłem stara oryginalna ma 30cm. Poza tym nie wiem jak będzie z dopasowaniem zaczepu.
Na przód znalazłem Valeo 577818, ale na tył nie mogę dojść jaka.
Z góry dzięki.
Sprawdziłem. Niestety nie ma żadnych numerków na piórach wycieraczek :(

Favor
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 13.05.2021, 10:55

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Favor » 18.04.2023, 19:24

Hmm no właśnie na jednej stronie wskazało mi Boscha 30cm, o symbolu 3 397 016 316 ale nigdzie nie idzie go kupić. A inne strony sugerują 28cm, krótszą od oryginalnie założonej.
Arteon Shooting Brake R-Line 2.0 TSI 2021 Kings Red

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Zbigniewa » 19.04.2023, 11:50

Zbigniewa pisze:
11.04.2023, 10:02
Jalu pisze:
29.12.2022, 09:58
Witam. A ja chciałbym zapytać, czy spotkaliście się może z problemem wyskakującego komunikatu "Funkcja Travel Assist niedostępna"? U mnie od kilku dni, wyłącznie przy małych prędkościach, właściwie parkingowych, wyskakuje na chwilę ten komunikat wraz z żółtym trójkątem z wykrzyknikiem, a po kilku, czasem kilkunastu sekundach sam znika. Nie wiem, czy technologicznie można to w jakikolwiek sposób wiązać z problemem radia internetowego (brak dostępu do zapisanych stacji, zrywane połączenia), bo obydwa problemy zaczęły się w tym samym czasie, czy to tylko przypadkowa zbieżność czasowa. Dodam tylko, że wszystkie kamery są czyste :) Z góry dziękuję za info.
Gorąca prośba - od pewnego czasu obserwuję u siebie identyczną przypadłość z Travel Assist - możesz napisać, jak sobie poradziłeś z problemem? Czy ASO ustaliło przyczynę usterki?
No i klops - w ASO stwierdzili, że konieczna jest wymiana kierownicy. Problem jest znany, ponoć jest to kwestia czujników pojemnościowych i dotyczy samochodów z 2021 roku. Obecnie produkują kierownice ze stosownymi zmianami konstrukcyjnymi ale czym różnią się od poprzednich, konsultant nie wiedział.
Tak, że jak tylko pojawi się u kogoś komunikat "Trawel assist obecnie niedostępny" lub alarm "Przejmij kierowanie", udajcie się natychmiast do ASO bo może okazać się, że nie jest to przypadkowy błąd. Zmieściłem się w terminie gwarancji, ale w gdyby ktoś przeoczył podobną sytuację, to nowa kierownica wraz z wymianą to koszt kilku tysięcy złotych, ponoć coś około piątki. Zobaczymy, ile będę oczekiwać na wymianę ale obiecano, że do lipca problem zostanie rozwiązany. Przy okazji - nie można podpiąć się pod inne otwarte zgłoszenie, trzeba oczekiwać grzecznie w kolejce.
Zastanawiam się, że jeśli w aucie za przeszło ćwierć miliona złotych występują takie problemy, to z czym muszą borykać się właściciele tańszych samochodów?
To tylko gorzka dygresja.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jalu
Member
Posty: 150
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jalu » 19.04.2023, 12:18

:) Przyznam, że czekałem na nowiny od Ciebie w tej sprawie. Czyli potwierdza się to, co u mnie. Przypomnę, że czekam na kierownicę od połowy stycznia i brak nawet przybliżonych dat w systemie dostępnym dla ASO, które wskazywałyby datę jej otrzymania. Jeżdżąc z ta usterką, zauważyłem pewną prawidłowość, że podczas deszczu komunikat o braku travel assist występuje jakby częściej. Bardzo mnie ciekawi, czy nowa kierownica będzie dotykowa, czy powrócą do guzików, bo podobno mieli się wycofywać z dotykowej. A urok aut za przeszło 1/4 miliona polega na tym, że one mają te usterki, bo mają takie wyposażenie. Tańsze auta tych usterek nie mają, bo wiadomo... Co przecież niczego nie usprawiedliwia :cry:
Pozostaje nam czekać na swoje kierownice. Zobaczymy, czy dostawa dotrze wcześniej do Warszawy, czy do Krakowa :D

ODPOWIEDZ