Pytania pozakupowe

Yan
Member
Posty: 112
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Pytania pozakupowe

Post autor: Yan » 23.09.2020, 09:02

Cześć.

Odebrałem już Arteona i po kilku dniach mam spostrzezenia lub trudności z niektórymi elementami/obsługą. Będe wdzieczny za pomoc.

1. Aktywowałem WeConnect. W Aplikacji i samochodzie widzę czas do następnego przeglądu (nicałe 2 lata i 29 tys) natomiast nie pokazuje się czas do następnej wymiany oleju (kreski dni/km) - dlaczego?
2. W ustawieniach systemu mam aktywną transmisję eSIM - rozumiem, że przez 3 lata WeConnect tym kanałem będa się odbywwać aktualizacje, pokazywane będa korki na mapie, czy ceny na stacjach paliw?
3. Ikoinka kuli ziemskiej jest szara - czytałem wątek o tym na forum, ale czym to skutkuje? Bo mimo tego, że jest szara to, widze na mapie korki czy ceny na stacjach.
4. W związku z powyższym jaki sens miałoby przepięcie się na WIFI (np. z tel lub w garażu)? Przy połaczeniu WIFI pojawia się klomunikat, że wtedy transmisja eSIM zostanie przerwana - czy to znaczy, że jak jestem w zasięgu WIFI w garażu i wyjadę poza jego zasięg to system nie wróci do pobierania danych za pomocą eSIM? Przy WIFI jeszcze taka sytuacja - gdy udostępnie WIFI z tel to z samochodu mogę się do niego podłaczyć, natomiast do WIFI domowego już nie (pokazuje się komunikat, że nie mozna odczytać poziomu zabezpieczeń sieci) - co to może być?
5. Jadąc w pierwszą trasę zauważyłęm, że kierownica jest minimalnie przekrzywiona w lewo - i to jest jej zerowe położenie. Takie tez są ale sporo takich wykebanych. Gdy puszczę kierownice samochód jedzie prosto, nie sciąga, ale gdy ja minimalnie przekrece w prawo aby naprostowac to wtedy juz lekko jedzie do prawej. Zakłądam, że to raczej nie jest "ten typ tak ma" ani nic normalnego i że tutaj nalezy jechać do ASO. To może być coś ze zbieżnością?
6. Posiadam czujniki ciśnienia w kołach, po odebraniu napompowane był do 2.3 a profil ciśnienia w ustawieniach pojazdu byłna "komfort" (2.3). Zmieniłęm profil na standard, zalecanme ciśnienie teraz to 2.6 więc pojawiłsię komunikat o za niskim poziomie ciśnienia we wszystkich kołach. Napompowałem wszytsko do 2.6, komunikat zniknał, ale w aplikacji WeConnect cąły czas jest widoczne powiaodmienie, "Sprawdź cisnienie w oponach"

Dzięki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Osfald » 23.09.2020, 12:29

1. Wskazania czasu/km masz wyliczane dynamicznie. Będą się zmieniać w miarę przejechanych km i stylu jazdy.
2. eSIM masz aktywny dożywotnio ze względu na ważne systemy skojarzone z tą komunikacją. Natomiast usługi klienckie będą aktywne tak jak masz aktywowane abonamenty.
3. Szary globus wskazuje na częściowy brak dostęp do usług, niekoniecznie na całkowity brak komunikacji. W jakim kolorze masz diodę na panelu SOS? Może to wpływać np. na brak możliwości rejestrowania danych dotyczących jazdy.
4. Sprawdź czy Twój domowy router nie ma włączonego firewall i filtracji adresów MAC oraz czy używasz szyfrowania wspieranego przez samochód (najlepiej WPA2 AES). Dla systemu nie ma znaczenia, którym łączem korzysta z usług internetowych. eSIM jest wykorzystywany także do komunikacji pozostałych systemów.
5. Skoro nie skręca sam to zbieżność jest OK, jedynie źle ustawiono kierownicę (nie na wprost) kiedy ustawiano geometrię. Możesz tak zostawić (o ile wszystkie systemy mierzące kąt skrętu kierownicy nie zgłaszają problemów) lub poprosić o korektę w ASO.
6. Pociągnij, w aplikacji, ekran w dół i przytrzymaj ponad 2 sek aby odświeżyć. Jeśli się nie zmieni poczekaj kilka dni i sprawdź.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Yan
Member
Posty: 112
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Yan » 24.09.2020, 11:47

Dzięki za informacje.

Drążę temat z WeConnect. Wydawąło mi się, że nie jestem nogą technologiczną, ale nie ogarniam chyba tego systemu.
Co mam i mogę wykonać:
- Mam apliakcję WeConnect i jestem głównym użytkownikiem w samochodzie.
- w aplikacji widzię swój smaochód. Widze jego położenie, ostatnie trasy/spalanie, status że wszytsko ok.
- w samochodzie na mapie widze korki i roboty drogowe. Po kliknięciu w szczegoły np. stacji paliw widze ceny.
- dioda w podsufitce ma kolor zielony

Czego nie wiem/nie widzę/nie mogę:
- w aplikacji mogę dodac sobie ulubiony cel podróży i nic poza tym - nie widżę możliwości wysłania go do samochodu. Zdefiniowąłem też w aplikacji sobie adres domu i pracy, ale nie odzwierciedliło mi się to w nawigacji samochodu.
- czy w discover pro w menu powinna być jakaś opcja "Car-Net" gdzie byłaby np. lista stacji paliiw albo newsy/wiaodmości? Taką opcję widziałem na jakimś teście arteona, ale tam system multimedialny wyglądął inaczej (miał pokrętła). U mnie brak kafelka "Car-Net" w menu
- globus jest cały czas szary, niezależnie czy jestem podłaczony do wifi czy nie.
- gdy chcę otworzyć samaochód telefonem, apliakcja chcę jakiejś dodatkowej procedury weryfikacji tożsamości.
- co jeszcze powinienem móc wykonać, albo czy pominałem jakieś kroki przy aktywowaniu tego?

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Osfald » 24.09.2020, 14:06

W przypadku celów korzystałem z tego dosłownie raz i faktycznie ustawienie celów ulubionych w telefonie pokazało się także w samochodzie. Sprawdzę. Oczywiście w samochodzie logujesz się do tego samego konta, które konfigurujesz telefonem?
Opcja CAR-NET była kaflem ale w poprzednich edycjach. Od 2019 (po "faceliftingu infotaimentu") już tego nie widziałem.
Jeśli dane masz w telefonie na bieżąco to nie pomogę z szarym globusem. Nie przejmowałbym się nim jeśli wszystko działa.
Niektóre usługi (zamykanie/otiweranie do nich należy) wymagają procedury identyfikacji użytkownika. Wykonujesz ją raz zdalnie (angielski) lub lokalnie w ASO.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Yan
Member
Posty: 112
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Yan » 29.09.2020, 23:41

Czy ten przewód powinien tak wisieć? Co to jest?
Załączniki
20200929_234017.jpg

PLASTI
Member
Posty: 60
Rejestracja: 11.04.2020, 08:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: PLASTI » 08.10.2020, 17:34

Dzisiaj pierwszy raz się rozpędziłem nowym Artkiem....
Dodam ze mam pakiet wygłuszenia dodatkowego, w który nie bardzo wiem co wchodzi poza podwójnymi szybami z przodu...
Jak ktoś wie będę wdzięczny...
Nooo i powyżej 170/h pojawia się swistdelikatny świst który zwiększa się wraz z prędkością a dochodzi...jakby, z prawych tylnich drzwi...
Czy one tak maja?
Czy to jakaś wada?
A może to te lusterka o których ktoś pisał?
Do 170/h jest praktycznie cicho

Arteon B 2.0 TDI 150KM DSG - 2020 - ManganGrey

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Jerzy » 08.10.2020, 17:42

:) to już świszczą skrzydła anioła stróża. Ledwo trzyma się klamki tylnych drzwi przy takiej, niedozwolonej na Polskich drogach, prędkości :)
Z tylnych to nie słyszałem jeszcze, przeważnie przód prawa strona i czasami lewa na wewnętrznej uszczelce.szyby Ale to był świst podciśnienia. Dawało się go zlokalizować przez włączenie obiegu zamkniętego i świst ustawał.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: Osfald » 08.10.2020, 21:04

Yan pisze:
29.09.2020, 23:41
Czy ten przewód powinien tak wisieć? Co to jest?
To jest przewód czujnika poziomu oleju. On w zasadzie nie jest niczym tam umocowany ale u mnie aż tak nie wisi. Lepiej zmień jego ułożenie zanim jakaś gałąź zrobi to za Ciebie.

Obrazek
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

PLASTI
Member
Posty: 60
Rejestracja: 11.04.2020, 08:38
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: PLASTI » 09.10.2020, 09:48

Jerzy pisze:
08.10.2020, 17:42
:) to już świszczą skrzydła anioła stróża. Ledwo trzyma się klamki tylnych drzwi przy takiej, niedozwolonej na Polskich drogach, prędkości :)
Z tylnych to nie słyszałem jeszcze, przeważnie przód prawa strona i czasami lewa na wewnętrznej uszczelce.szyby Ale to był świst podciśnienia. Dawało się go zlokalizować przez włączenie obiegu zamkniętego i świst ustawał.
Ja rozumiem Twoje podejście...
Ale kwestia jest taka, że skoro auto potrafi jechać te 230 to znaczy ze jest taka opcja inaczej jego możliwości byłyby blokowane do np. 140...

Okna bezbramkowe były moja główna obawą przy zamawianiu Artka i czytałem ze nie ma z ty, żadnych problemów, że uszczelnione są świetnie...
A jednak okazuje się, że „coś” słychać...

I teraz pytanie... czy one wszystkie tak mają?
Czy jednak jest to wada i jechać do serwisu?

Pytam najpierw Was aby nie dać się zbyć u VW :)

Arteon B 2.0 TDI 150KM DSG - 2020 - ManganGrey

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Pytania pozakupowe

Post autor: arteonR » 09.10.2020, 09:58

PLASTI pisze:
09.10.2020, 09:48
Jerzy pisze:
08.10.2020, 17:42
:) to już świszczą skrzydła anioła stróża. Ledwo trzyma się klamki tylnych drzwi przy takiej, niedozwolonej na Polskich drogach, prędkości :)
Z tylnych to nie słyszałem jeszcze, przeważnie przód prawa strona i czasami lewa na wewnętrznej uszczelce.szyby Ale to był świst podciśnienia. Dawało się go zlokalizować przez włączenie obiegu zamkniętego i świst ustawał.
Ja rozumiem Twoje podejście...
Ale kwestia jest taka, że skoro auto potrafi jechać te 230 to znaczy ze jest taka opcja inaczej jego możliwości byłyby blokowane do np. 140...

Okna bezbramkowe były moja główna obawą przy zamawianiu Artka i czytałem ze nie ma z ty, żadnych problemów, że uszczelnione są świetnie...
A jednak okazuje się, że „coś” słychać...

I teraz pytanie... czy one wszystkie tak mają?
Czy jednak jest to wada i jechać do serwisu?

Pytam najpierw Was aby nie dać się zbyć u VW :)
Naprawdę gdzieś ktoś pisał o Arteonie że ma świetnie uszczelnione szyby ? ..niestety to była pierwsza wada która mocno męczy zaraz po zakupie umnie może nie świst, ale drażniący szum w oknie kierowcy od 100-120kmh po przesiadce z B8 nie było to fajne. Powoli człowiek przyzwyczaja się, próbowałem to znaleźć oklejając taśmą, dokładając pianki w uszczelki itp. ale w końcu zrezygnowałem. Może zareklamuję przy pierwszym przeglądzie, chociaż wątpie czy coś zrobią. Była też myśl zakupić te podwójne szyby z pakietu, ale widzę że też hałasują. Ogólnie po jakimś czasie człowiek mniej zwraca na to uwagę no i ciekawe, ale w deszczu lub jak mokre szyby to nie szumi :-)
TSI190 MY2020

ODPOWIEDZ