5 pytań po roku użytkowania

pmarek
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 28.08.2019, 22:46

5 pytań po roku użytkowania

Post autor: pmarek » 15.10.2020, 00:09

Mam Arteona już prawie rok i to czas żeby zapytać innych o to, czego nie udało mi się ustalić samodzielnie

1. Jakie są zasady automatycznego zamykania się samochodu po jego opuszczeniu, bo nie mogę tego ogarnąć. Zajeżdżam na myjnię, wychodzę z kluczykiem a w środku zostają dzieci. Myję sobie spokojnie autko a tu nagle cyk - drzwi się zamykają, lusterka składają. Dzieci robią ruch i włącza się alarm. No co jest? Jak to wyłączyć?

Jak sobie radzę? Zostawiam kluczyk w środku w czasie mycia (słabe...) albo np. wyskakując do paczkomatu jeżeli ktoś zostaje w środku to zostawiam uchylone drzwi. Musi istnieć inny sposób.

2. Ktoś wie jak zmienić układ klawiatury QWERTZ na QWERTY ?

3. Co jakiś czas dostaję pytanie na środkowym ekranie: "Czy przejąć ustawienia?". Czy ktoś wie co on chce przejmować, od kogo i dlaczego? Raz się zgodziłem to mi wykasował wszystko co miałem poustawiane - poprzestawiał ustawienia asystentów itd. A jak się nie zgadzam to teraz mam po każdym włączeniu zarówno durne kliknięcie "OK" po radosnym powitaniu jak i konieczność odrzucenia tego komunikatu.

4. Czy ktoś wie jakie reguły rządzą możliwością otwarcia / zamknięcia klapy bagażnika z kluczyka? Czasem mi się udaje, czasem nie. Wydaje mi się, że jeżeli otworzę z kluczyka to przez chwilę mogę też zamknąć z kluczyka. Ale jeżeli autko postoi tak przez kilka minut, to już się nie da?

5. Na ekranie home na drugim widoku jest przycisk do włączania / wyłączania dozoru wnętrza. Co to jest? Alarm? Można go wyłączyć przed opuszczeniem pojazdu? Wydawało by się, że to jest rozwiązanie pkt 1 ale nie - próbowałem i nic z tego.

Dzięki za pomoc :)

mariusz123a
Member
Posty: 232
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: 5 pytań po roku użytkowania

Post autor: mariusz123a » 15.10.2020, 05:52

1. To przez kessy. Wysiadasz z auta, kluczyk masz przy sobie i wodą z lancy przejeżdżasz po czujniku zamykania w klamce. Dwa rozwiązania. Kluczyk zostawiasz w aucie albo zostawiasz odpalone auto. Wychodząc do paczkomatu auto samo nie zamknie się.
2. Na klawiaturze jest chyba globus i jak klikniesz będzie qwerty tylko do następnego uruchomienia. Odpuściłem temat.
3. U mnie nie ma przejmowania ustawień, jest tylko powitanie i musze klikać OK
4. Z tym to jest chyba tak, ze jak otworzysz z kluczyka, to żeby tez zamknąć z kluczyka to system keesy musi wykryć, że byłeś z kluczykiem przy klapie. Z daleka mozesz komuś otworzyć, ale on musi przyciskiem na klapie zamknąć. Sobie mozesz otworzyć z kluczyka i zamknąć pod warunkiem, że zbliżyłeś się z kluczykiem do samochodu.
5 wyłączenie dozorowania wnętrza, czujniki ruchu. Po zamknięciu auta Alarm zostaje uzbrojony bez monitorowania wnętrza.

ODPOWIEDZ