Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Pabramowiczx
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 06.12.2020, 12:39

Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: Pabramowiczx » 06.12.2020, 12:59

Hej!

Może ktoś z Szanownych Kolegów przerabiał temat bo spędza mi to sen z powiek przez ostatnie tygodnie. Model po lifcie wspiera ładowanie indukcyjne oraz bezprzewodowe android auto więc warto wykorzystać te funkcje. Niestety podczas łączenia telefon wykorzystuje WiFi łącząc się z AP wystawionym przez auto traci komunikację GSM/LTE. W ustawieniach telefonu ustawiam, żeby utrzymywał połączenie GSM przy braku internetu z wifi. O ile ta funkcja działa na domowym wifi to będąc połączonym z AP samochodu niestety nie działa. Dodam, że próbowałem na telefonach huawei P30pro oraz samsung galaxy S20+

Może ktoś? Coś? Będę wdzięczny za radę.

obcy69
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 15.01.2021, 13:07

Re: Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: obcy69 » 15.01.2021, 13:33

Też jestem zainteresowany tematem i wiem na pewno , że telefon musi chodzić Androidzie 11. Mam galaxy S8 na którą nikt nie przewiduje 11 , więc muszę zmienić

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: Vetinari » 15.01.2021, 17:09

Spróbuj tak:
- Zapomnij tą sieć wi-fi w ustawieniach
- Ustaw utrzymywanie połączenia GSM
- Wróć do samochodu, połącz się jeszcze raz
- Kiedy wyskoczy komunikat czy rozłączyć wi-fi, bo nie ma internetu NIE KLIKAJ ANI TAK ANI NIE, tylo przycisk wstecz (zignoruj to powiadomienie)
- Jeżeli nie zadziała to sprawdź w ustawieniach wi-fi czy nie jest zaznaczone "utrzymuj połączenie z siecią nawet kiedy niska jakość lub nie odpowiada" czy jakoś tak.

Pabramowiczx
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 06.12.2020, 12:39

Re: Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: Pabramowiczx » 15.01.2021, 22:30

Zrobiłem wszystkie ustawienia łącznie z ustawieniem polaczenia bezprzewodowego w android auto. W telefonie ustawiłem utrzymywanie GSM przy włączonym wifi- taka opcja jest dostępna po uruchomieniu menu programisty. Dodam że przy przy braku internetu kiedy jest aktywne WiFi nie pojawia się komunikat o przełączaniu. Porpostu brak sieci.

No chyba nie da się przeskoczyć tego na android 10 w tym wypadku.

Huawei p30 pro stoi na android 10. I aktualnie nie będzie android 11 ale tylko nakładka emui11 bazująca na 11. Czy to pomoże? Nie wiem. Taka nakładka pojawi się w tym kwartale.

Dodam jeszcze, że mam drugi telefon samsung S20+ który ma Android 11 i śmiga bez problemów bez żadnych dodatkowych zmian w konfiguracji.

ArteonR2021
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 28.09.2021, 21:19

Re: Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: ArteonR2021 » 13.11.2021, 02:51

HUAWEI P30 pro nie obsługuje Android Auto. POWÓD? STANY Zjednoczone zablokowały Huawei dostęp do google. Android auto opiera się na opcjach Google. Żaden z nowych smartphonow od Huawei nie będzie współpracował z Android Auto. Ten sam temat przerabiałem u siebie w arteonie R. 😎

vagart
Member
Posty: 190
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Problem z bezprzewodową łącznością Android Auto

Post autor: vagart » 13.11.2021, 08:23

Jakaś aktualizacja weszła że ci zblokowało?

ODPOWIEDZ