Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 15.01.2021, 12:43

Panie i Panowie, zakładam ten temat w celu poznania waszych bolączek a przede wszystkim potrzeb które macie a których nie może wam zapewnić wasz obecny Arteon. Ja co prawda nam Arteona 4 miesiąc, ale już mnie irytuje brak tylnej wycieraczki. Nigdy dotychczas nie posiadałem samochodu bez tej użytecznej funkcji, stąd mój dyskomfort przy używaniu samochodu, zwłaszcza o tej porze roku. Mam dość dobrze wyposażony egzemplarz i ciężko jest mi jeszcze wymyślić co chciałbym mieć w kolejnym samochodzie a czego nie można zamówić do Arteona.
Może wasze pomysły pomogą mi i innym w przyszłości.

Wracając jeszcze do wycieraczki tylnej to wiem, że zaburza piękną linie samochodu i pewnie dlatego VW zdecydował o jej braku. Z jednej strony chciałoby się ją mieć z innej z kolei gdyby zamontowali taki badyl jak w Insigni to samochód wyglądałby tragicznie.

Miłego dnia

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: LordVATer » 15.01.2021, 16:19

Zawsze jeździłem sedanami, więc wycieraczki mi nie brakuje. Nie można jednak w tym miejscu nie pochwalić aerodynamiki Arteona - tylna szyba nie brudzi się podczas jazdy jak w sedanach, a ciągła czystość przednich bocznych szyb podczas jazdy w czasie najgorszej pluchy wręcz mnie zdumiewa. 👍
Brakuje mi za to jakiejś normalniej reakcji na gaz i jakości wykończenia - hałasujące górne mocowanie pasa pasażera i trzeszczący na wertepach szyber doprowadza mnie do szału. 😠
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 15.01.2021, 16:47

Faktycznie boczne szyby są czystsze niż w moich poprzednich autach. Tylna jeśli nawet się nie brudzi to gdy pada lub jest plucha to niewiele przez nią widać bo obraz jest rozmazany. Szyberdach to był mój priorytet a skończyło się bez bo w Polszy od ręki nie było ani jednego egzemplarza z szyberdachem w podobnej cenie. Nic to, w lecie będę pożyczać od żony Leona ;) Dodam tylko że w Leonie miałem problem z trzeszczący szyberdachem kiedy pękła mi prowadnica. Po wymianie nie ma już z tym problemu.

Z rzeczy które jeszcze życzyłbym sobie w kolejnym aucie to sportowe fotele bo te są lekko mówiąc średniokiepskie.

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Macevp » 15.01.2021, 18:20

Czego mnie brakuje po dwóch latach lub co bym poprawił:
- pas pasażera :D tak jak kolega wspomniał
- lepsza jakość wykończenia (potwierdzam) w tym mniej trzeszczących na zimnie plastików w bagażniku.
- mniejszy „lag” przy ruszaniu (potwierdzam)

Do tego:
- system pre-safe na wzór mercedesa (w żony samochodzie między innymi dociąga pasy bezpieczeństwa)
- dłuższa lub możliwa do większej regulacji wysuwana cześć siedziska kierowcy (na wzór BMW)
- możliwość skonfigurowania jasnego wnętrza (alcantara+ skóra). Może być np odcień ivory white jak BMW lubi w ostateczności beżowy (taki jaki miałem dawniej w VW CC) połączony z czarnym.
- lepsze wyciszenie wnętrza (nie tylko szyby akustyczne ale i całość lepiej powinna być izolowana).
- konsola bardziej „otulająca” kierowcę (ta jest zbyt pochylona) w tym wyżej położony tunel środkowy.
- asystent jazdy w korku (być może to w MY 2020 jest ale ja tego w MY2019 nie mam).
- pierdoła w postaci lampki sygnalizacyjnej w okolicy zegarów informującej o tym, że światła są włączone (aby nie zerkać do pokrętła).
- wygodniejsze fotele i bardziej otulające kierowcę (w CC miały rewelacyjne trzymanie boczne).
- podgrzewana kierownica
- w przypadku skórzanej tapicerki wentylowane/chłodzone fotele.

Natomiast muszę pochwalić VW za kamerę cofania chowana w znaczku. Jest w rodzinie nowe Porsche i niestety aktualnie kamera jest totalnie zagnojona i nieużyteczna.

PS.
Brak wycieraczki kompletnie mi nie przeszkadza. Tak jak kolega napisał szyba się nie brudzi a w trakcie jazdy ładnie aerodynamika ją „czyści”.

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 16.01.2021, 19:10

Przeglądając różne dodatki do Arteona na AliExpress napotkałem zdjęcia egzemplarza z jasnym wnętrzem. Deska i siedzenia były w bezowym kolorze. U nich ten model nadal nazywa się CC.

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Yan » 17.01.2021, 00:05

Na pewno lepszego oprogramowania skrzyni w trybie D. Standardowo w D i E nie da się po prostu jeździć więc zawsze jeżdżę na S. Skoda, bo skrzynia ma potencjał. S z kolei nie zawsze jest idealne na codzienną jazdę. Chciałbym aby D szybciej reagowało na gaz i utrzymywało obroty o chociaż 10-15% wyższe. Upośledzone oprogramowanie skrzyni to największa wada tego samochodu póki co, pewnie do czasu aż nie zacznie mi coś trzeszczeć, czy bić tarcze hamulcowe z tyłu.

Brakuje mi świateł matrycowych (o laserach w VW nawet nie ma co marzyć przez najbliższa dekadę), oczywiście lepszych niż aktualne DLA, które jest bardzo dobre, a nie tylko matrycowych dla zasady, czy jakiś atrap matryc jak w superbach (3 segmenty)

Grubszego wieńca kierownicy.

Tak jak wyżej - bardziej wysuwanego podparcia uda.

Kilku drobnostek i gadżetów oprogramowania typu "hej, zapomniałeś telefonu" przy wysiadaniu, gdy ten leży w ładowarce lub jest na kablu. Automatycznego zamykania po odejściu od samochodu.

Awatar użytkownika
Hyper
Member
Posty: 154
Rejestracja: 25.05.2017, 23:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Hyper » 18.01.2021, 12:47

Macevp pisze:
15.01.2021, 18:20
- asystent jazdy w korku (być może to w MY 2020 jest ale ja tego w MY2019 nie mam).
Musiałeś nie wziąć jakiegoś pakietu, ja mam MY 2017 i mam asystenta jazdy w korku.
Yan pisze:
17.01.2021, 00:05
Kilku drobnostek i gadżetów oprogramowania typu "hej, zapomniałeś telefonu" przy wysiadaniu, gdy ten leży w ładowarce lub jest na kablu.
Nie masz takiego powiadomienia w standardzie? Mi Infotainment za każdym razem o tym przypomina po wyłączeniu silnika.

Awatar użytkownika
mageek87
Junior Member
Posty: 12
Rejestracja: 27.12.2020, 16:39
Lokalizacja: 3City

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: mageek87 » 18.01.2021, 18:33

Lepsze wyciszenie
Lepszy system stereo
Nie mam zagłówków regulowanych i strasznie mi to przeszkadza
Podgrzewana kierownica w wersji R
Nowe fotele w R wyglądają rewelacyjnie ale nie widziałem ceny na podmianę
Przywróciłbym slot na kartę SIM w DP
Prawdziwe wydechy a nie jakieś plastiki
MaGeek

VW Arteon R-Line 2.0 BiTDI 240 4MOTION

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Macevp » 18.01.2021, 22:16

Auto ze stocku. Mogło nie mieć. Chyba, że ja czegoś nie umiem włączyć. Generalnie w korku nie ruszy sam jak auto przede mną startuje. Muszę nacisnąć pedał gazu lub przycisk na kierownicy.

Zgodzę się z kolega:
Podgrzewana kierownica (dzisiaj zaznałem tego luksusu w zastępczym golfie 8)
Brak regulacji zagłówków.

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 18.01.2021, 22:19

Asystent w korku tak działa, nie ruszy sam. Kwestie bezpieczeństwa.

ODPOWIEDZ