Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

mmks423
Member
Posty: 241
Rejestracja: 02.12.2018, 13:27
Lokalizacja: Pizdzichowice Górne

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: mmks423 » 18.01.2021, 22:59

Myślę że sam ruszy, tylko musi to być w określonym czasie od zatrzymania, chyba 4 sekundy. Później trzeba nacisnąć set lub dodać gazy.

Yan
Member
Posty: 113
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Yan » 19.01.2021, 14:42

Hyper pisze:
18.01.2021, 12:47

Nie masz takiego powiadomienia w standardzie? Mi Infotainment za każdym razem o tym przypomina po wyłączeniu silnika.
To jest standardowy komunikat "wsyzscy wysiedli? telefon zabrany?" który się wyswietla nawet jak tel jest w kieszeni.

IK VW Arteon R LINE
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2021, 10:45

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: IK VW Arteon R LINE » 28.01.2021, 10:57

Witam po raz pierwszy na forum... od 4 tygodni mam Rline 2.0 TSI dobrze wyposażone.... zapomniałem klapy zamówić elektrycznej i to stanowi utrudnienie ale da się żyć. Przyspieszenie woła o pomstę do nieba ( wcześniej miałem Passata 1.8 TSI - rakieta w porównaniu do Arteona)...System dzwięku ka... za ponad 5 tys. nie zdaje egzaminu - szkoda pieniędzy ( w passku bez tego systemu sprzęt grał lepiej ) ...19'' dają radę i spokojnie można zamawiać 20'' bez obaw o komfort... kamera cofania słabej jakości ... szum przy drzwiach bez ramek denerwuje...przyciski na kierownicy ok ten system dotykowy ok kierownica z podgrzewaniem super, panorama - tylko kawałek dachu :( ...fotele skóra kubełkowe mega ... masaż pleców fajny gadżet ale na postoju .... największe rozczarowanie to przyspieszenie .... generalnie przyzwoite autko ....

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 28.01.2021, 11:13

Cześć,
Dźwięk audio można łatwo poprawić wygłuszając drzwi. Tata temu jak jeszcze jeździłem Fabia to po raz pierwszy wygłaszałem drzwi. Niebo a ziemia. Mam jeszcze Leona z Seat Sound w którym nie było potrzeby zmian. Artek faktycznie rozczarowuje, zwłaszcza w ilości i jakości basu. Co do klapy to masakra aucie za ponad 200k. Powinna być w standardzie. Przyspieszenie chyba wynika głównie z ospałej skrzyni biegów. Nawet na sporcie powoli reaguje na pedał w podłodze. Sam chyba niebawem wybiorę się na strojenie silnika i skrzyni. Co do szumów przy szybach to odpukać nie mam z nimi problemu. Nawet przy 180km/h nie jest głośniej niż w Leonie. Tego typu hałas pojawił się u mnie dosłownie ze 3 razy przez ostatnie 3 m-ce i tylko wtedy gdy jechałem pod mocny wiatr. Zazdroszczę tobie szyberdach który kocham a którego nie mam w Arteonie i podgrzewanej kierownicy której nie można było domówić do R-Lina. A masaż to cóż, to nie jest masaż tylko irytujący balonik który ugniata plecy.

IK VW Arteon R LINE
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2021, 10:45

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: IK VW Arteon R LINE » 28.01.2021, 11:44

Z tym dźwiękiem ... harman/kardon... powinni to przewidzieć ...klapa no wiesz da się żyć jak pisałem ... dałem się zwieść i zasugerowałem się system open/close że to jest w pakiecie :) a tu upss...Panorama ... nie mam doświadczenia , wziąłem z racji wyglądu zewnętrznego - srebrny pyrit z czarnym dachem mi się podoba ... żona ma w c klasie cały panorama dach wszystko elektrycznie i nie używa może z braku czasu i wiedzy co to daje ... mówi , że szumi i nie używa a dzieciaki przez pierwszy dzień wow a potem nic...kiera podgrzewana fajna sprawa - polecam ...fotele mega są a masaż tak jak mówisz :)
Masz może doświadczenie może z jakością lakieru ... ostatnio potraktowała mnie trzy razy piaskarka ... aż się boje umyć auto :)

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 28.01.2021, 11:51

Ja mam Arteona od października wiec moje doświadczenie nie jest wielkie. Jeśli nie żal ci wydać 8-10k to zrób go w folii i nie musisz się wtedy obawiać o lakier.

IK VW Arteon R LINE
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2021, 10:45

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: IK VW Arteon R LINE » 28.01.2021, 11:59

... dzięki ... przeanalizuję temat...

Awatar użytkownika
johnyPL
Senior Member
Posty: 374
Rejestracja: 24.07.2019, 14:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: johnyPL » 30.01.2021, 10:59

IK VW Arteon R LINE pisze:
28.01.2021, 11:44
Z tym dźwiękiem ... harman/kardon... powinni to przewidzieć ...klapa no wiesz da się żyć jak pisałem ... dałem się zwieść i zasugerowałem się system open/close że to jest w pakiecie :) a tu upss...Panorama ... nie mam doświadczenia , wziąłem z racji wyglądu zewnętrznego - srebrny pyrit z czarnym dachem mi się podoba ... żona ma w c klasie cały panorama dach wszystko elektrycznie i nie używa może z braku czasu i wiedzy co to daje ... mówi , że szumi i nie używa a dzieciaki przez pierwszy dzień wow a potem nic...kiera podgrzewana fajna sprawa - polecam ...fotele mega są a masaż tak jak mówisz :)
Masz może doświadczenie może z jakością lakieru ... ostatnio potraktowała mnie trzy razy piaskarka ... aż się boje umyć auto :)
Lakier mamy bardzo miękki, wszędzie odpryski
johnyPL

Arteon R-Line TSI 190KM JB4 241/385

konrado
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 16.10.2020, 21:34

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: konrado » 30.01.2021, 11:48

Tak na szybko czego mi brakuje:
- spryskiwacze reflektorów, w szczególności przy takiej pogodzie, gdzie dojście do klosza i wyczyszczenie na stacji podczas tankowania jest mega utrudnione
- schowek na parasol, wcześniej w passacie korzystałem z takiego udogodnienia, teraz muszę parasol na wycieraczkę rzucać
- nagłośnienie co do tego to największa uwaga bo gra to bardzo słabo i już rozważam wyciszenie i ewentualnie wymianę nagłośnienia. W takim aucie nawet w standardzie powinno to być bardziej dopracowane, duży minus...
- poprawa software, system reaguje ospale, często się zawiesza apple car play
- eliminacja atrapy rur wydechowych i wypuszczenie żelastwa ze zderzaków, jak to było kiedyś ;)
- w sumie brakuje trochę uchwytów w bagażniku i możliwości mocowania siatek, podobnie jak w superbie - sprytne rozwiązania

Ps, jeżdżę Artkiem po FL i potwierdzam podgrzewanie kiery rewelacja, a sterowanie dotykiem jest naprawdę świetne, kwestia przełączenia się z analog na cyfrowe, już bym nie zmienił na fizyczne przyciski, do tego duży plus za deske rozdzielcza (piękna, jakościowo ok) i Matrix’y. Ubolewam tylko z braku okna dachowego, ale brałem co było dostępne.
Arteon FL R-line 2,0 TSI 190 KM

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: B4rtek » 30.01.2021, 12:05

Mi się podoba deska sprzed lista, zegar jest dyskusyjny ale długa kratka wentylacyjna wyglada spoko. Po ligcie odrzuca udawany szew na desce rozdzielczej. Wyglada to mega tandetnie. A spryskiwacze reflektorów chyba większość egzemplarzy posiada.

ODPOWIEDZ