Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

IK VW Arteon R LINE
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2021, 10:45

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: IK VW Arteon R LINE » 10.02.2021, 11:22

Witam, nie prowadzę ankiety w tym temacie , wystarczy że ja widzę :)

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Noetra » 10.02.2021, 17:37

Wystarczy dla ciebie. Skoro jednak dzielisz się tym na grupie warto było zweryfikować problem. W przeciwnym razie to są tylko jakieś śmieci które zostaną w internecie na zawsze. Póki twoich spostrzeżeń nie potwierdzą inni (bez żadnych sugestii) może to być tylko efekt nocebo. Nic więcej.

Był tu na grupie człowiek któremu miernikiem! wyszło że drzwi są malowane. Przekonywał nas że badał cały samochód i tylko jedne drzwi były malowane. A potem ktoś inny zmierzył mu te same drzwi i wyszło że wszystko jest w porządku. To co dopiero powiedzieć o opowieściach w stylu wydaje mi się, że klapka od wlewu ma inny odcień.

Tak się rodzą internetowe legendy i potem co poniektórzy o słabych nerwach pajacują z miernikami lakieru przy odbiorze nowego auta w salonie.

konrado
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 16.10.2020, 21:34

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: konrado » 10.02.2021, 22:39

Różnice kolorów (odcień) na klapce od wlewu paliwa to ja mogę potwierdzić na swoim przykładzie, ze pod pewnym katem można to dostrzec, jak na załączonym obrazku
9A0C25DC-3F20-4CAE-A990-99E23A9449B7.jpeg
Wiec podzielam spostrzeżenia wcześniejszego kolegi
Arteon FL R-line 2,0 TSI 190 KM

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Jerzy » 11.02.2021, 08:24

No patrząc tak względem światła, to i zderzak tylny ma inny odcień.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

wmr
Junior Member
Posty: 44
Rejestracja: 28.06.2020, 06:35

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: wmr » 11.02.2021, 12:21

no to klapka wlewu .. dramat , Józek w stodole pod Gnieznem na lekkiej fazie by lepiej dobrał kolor i pomalował :D :D :D

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Macevp » 11.02.2021, 17:02

wmr pisze:
11.02.2021, 12:21
no to klapka wlewu .. dramat , Józek w stodole pod Gnieznem na lekkiej fazie by lepiej dobrał kolor i pomalował :D :D :D
Mistrz!! 😁😁😁
Ale żenadą jest fakt, że auto za tyle pieniędzy,,, zreszta oglądałem niedawno Bąka z Caroserii i testował Arteona...pokazywał jak ładnie wymalowany jest dach na czarno 😁😁😁😁
https://youtu.be/zeOmVlemId8 Mniej więcej od 3:30 można zobaczyć jakość ;)

konrado
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 16.10.2020, 21:34

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: konrado » 11.02.2021, 20:14

:D :D A tez słyszałem ze Jozek spod Gniezna jest dobry w te klocki :D :D
Arteon FL R-line 2,0 TSI 190 KM

IK VW Arteon R LINE
Junior Member
Posty: 10
Rejestracja: 28.01.2021, 10:45

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: IK VW Arteon R LINE » 23.02.2021, 10:59

Kolega tam się wymądrza o zaśmiecaniu internetu , nie chciałem tego komentować wcześniej ale mądralo forum jest właśnie po to aby dzielić się spostrzeżeniami a nie jest to kółko pouczająco-doktoranckie.Różnica jest ewidentna a mądralo to są sprawy pojawiające się w większości OM’ach wystarczy że źle położą lakier na drzwiach i co myślisz że malują całe auto od nowa czy tylko drzwi ... zapewniam Cię że drzwi bo inaczej auto malowali by w nieskończoność .Dziękuję za poparcie z życia codziennego fotką klapki - mam to samo :)

kakadzamba
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 30.06.2020, 11:54

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: kakadzamba » 24.02.2021, 08:59

Noetra pisze:
10.02.2021, 17:37
Wystarczy dla ciebie. Skoro jednak dzielisz się tym na grupie warto było zweryfikować problem. W przeciwnym razie to są tylko jakieś śmieci które zostaną w internecie na zawsze. Póki twoich spostrzeżeń nie potwierdzą inni (bez żadnych sugestii) może to być tylko efekt nocebo. Nic więcej.

Był tu na grupie człowiek któremu miernikiem! wyszło że drzwi są malowane. Przekonywał nas że badał cały samochód i tylko jedne drzwi były malowane. A potem ktoś inny zmierzył mu te same drzwi i wyszło że wszystko jest w porządku. To co dopiero powiedzieć o opowieściach w stylu wydaje mi się, że klapka od wlewu ma inny odcień.

Tak się rodzą internetowe legendy i potem co poniektórzy o słabych nerwach pajacują z miernikami lakieru przy odbiorze nowego auta w salonie.
Pozwól, że napiszę jak było w 100%, bo masz jedynie po części rację odnośnie tworzenia internetowych legend.

Jest tu na grupie człowiek, tj ja, który poszedł na odbiór i Pan który za odbiór był odpowiedzialny powiedział mu, że drzwi tylnie od strony kierowcy nie domykają się, bo taki był zamysł inżynierów i najwidoczniej tak ma być (!). Po przybyciu mechanika okazało się, że drzwi były źle wyregulowane i poszły do regulacji (ok są do dziś). Ten sam człowiek miał u dealera miernik lakieru, ale wiesz, taki prosty, ale nie chciał robić wsi u dealera - po prostu po przeczytaniu tylu postów sceptyków którzy auto kupują i od razu nim wyjeżdżają bez sprawdzenia czegokolwiek było mu głupio. No ale skoro ten człowiek miał miernik lakieru pożyczony, to postanowił się po przyjeździe z Białegostoku do Warszawy nim pobawić i sprawdzić. Jedynie przy drzwiach tylnich od strony kierowcy, rozumiesz, tych regulowanych, miernik szalał - nie napisałem, że drzwi były malowane, tylko, że miałem 3 różne wyniki akurat przy regulowanych drzwiach. Uruchomił się więc związek przyczynowo-skutkowy. Skoro samochody są tak wymuskane (a wiem, że niekoniecznie są, bo pracowałem w Anglii w Nissanie jak na linię wjeżdżał Juke a Micra wyjeżdżała do Indii o ile dobrze pamiętam, więc poniekąd wiem jak to wygląda od strony produkcji, ale to było lata temu, więc teraz pewnie jest lepiej, bo technologia idzie do przodu itd), to czemu drzwi były źle wyregulowane? A skoro to tylko kwestia regulacji drzwi, to czemu akurat tylko w tamtym miejscu miernik wariował (do dziś nie wiem). Pojechałem więc nie do kogoś innego, a blacharza, który mi profesjonalnym miernikiem sprawdził, że wszystko ok, i postanowiłem dalej nie drążyć tematu.
Ogólnie po czasie okazało się, że mam małą dziurę w materiale w podłodze z tyłu od strony pasażera (u dealera była zakryta dywanikiem). Taka wielkości opuszka małego palca u ręki. Zauważyłem po ok. 2 tygodniach jak odkurzałem w środku (jak montowałem fotelik w garażu podziemnym to nie zauważyłem/nie skupiłem się na inspekcji podłogi), ale już wiedziałem że nic nie ugram, bo dealer mógłby powiedzieć cokolwiek, a z tyłu poza dzieckiem w foteliku nie jeździ nikt - akurat gdybym nie nasłuchał się forumowych mądrości, to bym nie wygłupił się z miernikiem lakieru, ale za to może zauważyłbym dziurkę w materiale.
Niestety nie mam opinii eksperta, potwierdzonej certyfikatem potwierdzającym, że mała dziurka rzeczywiście znajduje się w opisywanym przeze mnie miejscu, więc musisz mi uwierzyć na słowo.
Problemem jest to, że w internecie mamy przeważnie 2 grupy ludzi - sceptyków jakichkolwiek problemów (co widać na przykładzie pandemii - wirusa nie ma, to ściema, zwykła grypa itd), vs. poszukujący teorii spiskowych. Ja chciałem zdroworozsądkowo podejść do tematu - gdyby drzwi były dobrze wyregulowane, albo miernik wariował w innym miejscu, albo kilku, to bym pewnie odpuścił.
Jakbym teraz odbierał samochód, to bym go sprawdził dokładnie, a nie pobieżnie jak to zrobiłem w salonie.
Poza kilkoma wkurzającymi rzeczami - tj. kluczyki nie zapamiętują użytkownika, trzeba klikać OK przy ładowaniu profilu i kilku innych małych rzeczach, auto dla mnie bajka (w porównaniu do insignii).

Noetra
Senior Member
Posty: 298
Rejestracja: 09.10.2018, 10:00

Re: Czego nam brakuje w Arteonie i czego byśmy oczekiwali w kolejnym aucie?

Post autor: Noetra » 24.02.2021, 11:17

IK VW Arteon R LINE pisze:
23.02.2021, 10:59
ale mądralo forum jest właśnie po to aby dzielić się spostrzeżeniami a nie jest to kółko pouczająco-doktoranckie.
Ale nie jest to też miejsce od leczenia swoich fobii i lęków. Od tego są specjaliści.
IK VW Arteon R LINE pisze:
23.02.2021, 10:59
Dziękuję za poparcie z życia codziennego fotką klapki - mam to samo :)
Wystarczy, że klapka będzie pod nieco innym kątem niż błotnik i widoczny odcień będzie inny. Oczywiście zawsze znajdą się tacy co będą ignorować taką możliwość.

ODPOWIEDZ