hak holowniczy montaż

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: barszcz2 » 09.04.2019, 11:03

Odkopie troche temat. Byłem w serwisie Porsche Kraków i dowiedziałem się, że hak to 4700 i montaż 1700. Czy można tu umieścić link do sprawdzonego sprzedawcy haka?

Elninjo
Member
Posty: 239
Rejestracja: 13.12.2018, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: Elninjo » 09.04.2019, 14:03

Nie słyszałem by ktoś poza ASO zdecydował się na montaż oryginalnego, składanego i elektrycznego haka.
Jeżeli ma być tradycyjny to hak bez znaczenia... Jeżeli sensowne rozwiązanie to tylko ASO by nie tracić gwarancji itp.

Awatar użytkownika
Eldar
Senior Member
Posty: 273
Rejestracja: 19.08.2017, 23:43
Lokalizacja: Barwałd Górny
Kontakt:

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: Eldar » 10.04.2019, 10:31

Możesz kupić używany hak na allegro i wiązkę u mnie i sam założyć.

Edit. Właściwie hak z potestówki tez mogę załatwić ;)

ArteonUser
Member
Posty: 108
Rejestracja: 27.01.2019, 18:48

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: ArteonUser » 23.04.2019, 21:49

Znalazlem w internecie zdjecie oznaczenia haka:
Obrazek


Czy to znaczy ze uciag oryginalnego elektrycznego haka to tylko 1152kg? I nacisk na hak 90kg?

marian
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 14.02.2018, 14:22

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: marian » 25.04.2019, 10:42

Elninjo pisze:
09.04.2019, 14:03
Nie słyszałem by ktoś poza ASO zdecydował się na montaż oryginalnego, składanego i elektrycznego haka.
Jeżeli ma być tradycyjny to hak bez znaczenia... Jeżeli sensowne rozwiązanie to tylko ASO by nie tracić gwarancji itp.
Witajcie, wracam do wątku haka który kiedyś dawno temu po zakupie Arteona założyłem. W przyszłym tygodniu montuje poza ASO mój oryginalny, nieużywany (piękna kula) z Allegro hak elektryczny. Hak był kupiony za 800 zł + dokupiłem właśnie pełną wiązkę czyli normalnie z pinami do wpięcia w tablice przekaźników też za 800 zł. Bardzo dużo jak za parę kabli z wtyczkami ale żeby to wyjąć z całej wiązki samochodu to się gość musiał chyba namęczyć. Większość sprzedawców woli obciąć kable za modułem a nie zdają sobie sprawy ile ludzi zapłaci za tą wiązkę dobre pieniądze. Właściwie to 100% haków na Allegro sprzedawane jest bez wiązki do tablicy i wiązki przełącznika więc raczej nie warto kupować bo bez pełnej wiązki nie da się go podłączyć. Może są jakieś zastępcze nieoryginalne tego nie znalazłem? Dlatego cena takiego kompletu na Allegro jak już będzie to 1500 zł a nie 700 czy 800 zł. Po montażu jadę na kodowanie ale człowiek się zarzeka że da radę zakodować na 100% bo robił już Passata B8 a to podobno to samo. Mam gwarancję Arteona wykupioną na 5 lat ale nie sądzę żeby przez ten montaż haka realnie groziła utrata gwarancji. Żadne kable nie bedą przecinane a piny wpina się w tablicę. Oczywiście jakieś ryzyko kłopotów z gwarancja jest ale ... jak coś to powalczymy.... Moim zdaniem VW prawnie nie może zmuszać klienta do montażu haka za 7,0 tys!!!! (czyli czegoś zupełnie dodatkowego) wyłącznie u nich a tak w rzeczywistości wygląda sytuacja. Klient powinien mieć prawo wyboru i to bez utraty gwarancji. Skoro odmawiają zakodowania oryginalnego używanego haka który klient legalnie kupił na rynku to robią to bezprawnie w mojej ocenie. W przyszłym tygodniu napiszę czy się udało.... to wszystko zamontować i odpalić.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: Rkarcz » 25.04.2019, 13:47

Hak w pełni elektryczny to 4k a nie 7k. Nikt cię nie zmusza. Jak sobie uruchomisz i nic nie uszkodzisz to twoje. Jak uszkodzisz umyją ręce. Nie wiem w czym masz problem z VW.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

marian
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 14.02.2018, 14:22

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: marian » 25.04.2019, 15:09

No właśnie że zmusza do zakupu haka wyłącznie w serwisie. Teoretycznie jak zamontujesz jakikolwiek inny hak nawet dedykowany to też możesz utracić gwarancję. Tak czy Nie? Problem z VW mam taki że odmowia zakodowania oryginalnego, sprawnego ale używanego haka VW w aucie. Koszt 7k podałem z montażem. Używany całość wyjdzie ok 2,5k i też oryginał więc up yo you....

ArteonUser
Member
Posty: 108
Rejestracja: 27.01.2019, 18:48

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: ArteonUser » 25.04.2019, 16:15

Pytanie najwazniejsze - NA CO tracimy gwarancje. Watpie zeby hak wplywal np. na usterke silnika :)

Druga rzecz - czy ktokolwiek z obecnych tu osob moze mi podpowiedziec jak to z uciagiem jest tego oryginalnego haka? 1152kg?

Zbig
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.02.2019, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: Zbig » 25.04.2019, 18:42

Dowiadywałem się w serwisie, montaż używanego haka i jego kodowanie to utrata gwarancji na wiązkę elektryczna no i jak dojdzie w serwisie do przekodowania samochodu np. nowy soft, to hak zostanie odkodowany.
R.I.P. :( Arteon 2.0tdi 190km R-line
Arteon 2.0tsi 190km R-line :)

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: hak holowniczy montaż

Post autor: Rkarcz » 25.04.2019, 18:47

Wybacz ale 2.5k oszczędności, czy przy zakupie z hakiem z fabryki 1.5k oszczędności jest wycieraniem dupy szkłem. Nie mówię że 1.5k czy 2.5k leżą na ulicy ale to jakieś takie dziadowanie jak dla mnie przy aucie za 170-240k. I tak oszczędziłeś nie kupując BMW 5 czy Audi A6. :) Mi byłoby szkoda czasu, nerwów, użerania się w razie problemów z ASO. Choć nie mówię że oryginalny hak z ASO nie sprawia problemów. Sprawia bo przy niskim napięciu na aku pokazuje przepalone żarówki w przyczepie której hak nawet nie jest opuszczony. I VW nie ma rozwiązania. Tak samo nie działa klapa w automacie (opóźnione zamykanie) czy nogą co nawet ujęli w folderze reklamowym. Ale najpierw musieli dostać zwrotkę zapewne m. in. od mnie.
A czy fair jest to że jak musi być wkodowany przez ASO? Słuchaj. Robię sobie jakieś tam systemy automatyki. Jak ktoś mi się wepnie w sieć i coś sobie dobra to traci gwarancję na całość sterowania jakie sprzedałem. Ja tak mam a przy VW jestem cieciem ze wsi. Wcale im się nie dziwię. To tak jak z tymi boxami i tuningiem. Za takie kombinacje tracą uczciwi użytkownicy bo później każdy jest podejrzany i odmawiają wszystkiego związanego ze skrzynią i silnikiem najmocniejszych wersji.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

ODPOWIEDZ