Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Kowol
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 18.02.2021, 11:57

Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Kowol » 22.02.2021, 11:44

Czy Volkswagen Leasing to inna firma niż Volkswagen Bank? Jak to jest? Bo się trochę gubię. Niby wszystko Volkswagen włącznie ze Skodą, Adui, Seat, ale osobne strony i jakby osobne oferty inne promocje i inne leasingi.

Planuję wziąć leasing na samochód, ale nie wiem gdzie. Czy ten Volkswagen Leasing jest dobry? W takim ogólny ujęciu cenowym jak wypada na tle innych leasingów?

Czy może lepiej w jakimś innym banku?

Spotkałem się z bardzo różnym podejściem - jedni uważają, że jak się kupuje w Volkswagena i od razu się weźmie tam leasing to można liczyć na dodatkowe rabaty na zakup auta. Z drugiej strony słyszałem, że ogólnie taki leasing wychodzi drożej niż bankowy i warto popytać też sprawdzić w PKO Leasing, EFL, Pekao i innych. No ale przecież nie będę dzwonił do każdego i pytał, bo każdy powie, że ich leasing jest najlepszy.

Trochę poszperałem w necie i jedni narzekają na ten Volkswagen Leasing, z kole inni sobie chwalą. Dlatego chciałem Was zapytać, bo zapewne niektórzy z Was mieli do czynienia z Volkswagen Leasing i mogą wyrazi swoje zdanie oparte na praktyce. Nie chodzi o to żeby był najtańszy z możliwych, ale też wolałbym uniknąć jak ma być jednym z droższych.

Wiem, że to wszystko zależy też od opłat, ubezpieczenia itp., ale chodzi mi tak ogólnie o waszą opinię.

No i jeżeli Volkswagen Leasing i Bank Volkswagen to różne firmy lub nawet jeśli to jedna, ale na przykład mają różne oferty, to w którym lepiej wziąć leasing na samochód?

Ogólnie na dany moment najbardziej skłaniam się ku Arteonowi, ale jeszcze nie zdecydowałem. Jesteście z nich zadowoleni? Czy na przykład jest tu jakaś osoba, która kupując nowego teraz by zdecydowała się na inny samochód podobnej klasy? Jeśli tak, to dlaczego?

Przyznam, że dla mnie duże znaczenie w wyborze auta ma wygląd, ale jednak nie tylko to się liczy. Przy czym ten samochód ma być też reprezentatywny i mnie się one osobiście podobają.
Ostatnio zmieniony 26.01.2022, 14:05 przez Kowol, łącznie zmieniany 2 razy.

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Vetinari » 22.02.2021, 12:56

To jest trochę bardziej skompikowane. Wszystko jest zarządzane przez Volkswagen Financial Services: https://www.vwfs.pl/. To się dzieli na 2 główne spółki: VW Leasing i VW Bank.

Strony poszczególnych marek są personalizowane, żeby ktoś kupujący Porsche nie trafiał na stronę Skody.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Osfald » 22.02.2021, 15:19

Szukałem konkurencyjnego leasingu w 2019 na 2 arteony. Nie znalazłem lepszych warunków od tych jakie oferował VWLeasing ale może coś się pozmieniało... warto sprawdzać.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Mussk
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 07.08.2019, 18:51

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Mussk » 22.02.2021, 23:39

Przerabiałem temat z 1.5 roku temu.

Wydaje mi się, że nikt nie zaoferuje Ci lepszego oprocentowania niż VW leasing - nikt nawet się nie zbliży.
Dodatkowo w salonach VW przygrywają w ciulka i dorzucają jeszcze -1% od ceny samochodu, jeżeli skorzystasz z VW leasing.

Proponuje popatrzeć jednak na cały okres leasingu (wszystkie opłaty)
- VW Leasing niestety ma duże opłaty (mandat z radaru, rejestrację auta, zezwolenie na wyjazd za granicę, opłaty za zewnętrzne ubezpieczenie).
- Korzystając z VW leasing niestety też jest problem z ubezpieczeniem GAP/RTI. Po 3 latach tak naprawdę ubezpieczenie to nie jest opłacalne bo nie jest już od pełnej wartości FV. Do 3 latach jest ok
- Ogólne zapisy w umowie są mega niepartnerskie (płać i wszystko jest Twoim problemem)
- Ogólna opinia w internecie o trudnym kontakcie się potwierdza wśród znajomych
- Wymagania co do ubezpieczania OC/AC powodują, że ciężko znaleźć coś zewnętrznego w dobrej cenie

Ja z powyższych powodów wybrałem PKO Leasing. Oprocentowanie udało się obniżyć w negocjacjach z Millenium Leasing - chociaż dalej było większe niż VW Leasing. Sumarycznie uwzględniając wszystkie koszta obsługi, wychodzi taniej niż VW leasing. I dodatkowo mam większe swobody z ubezpieczeniem oraz GAP na 5 lat na pełną kwotę.

Macevp
Member
Posty: 119
Rejestracja: 28.02.2019, 21:15

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Macevp » 23.02.2021, 07:23

Mussk pisze:
22.02.2021, 23:39
- VW Leasing niestety ma duże opłaty (mandat z radaru, rejestrację auta, zezwolenie na wyjazd za granicę, opłaty za zewnętrzne ubezpieczenie).
- Korzystając z VW leasing niestety też jest problem z ubezpieczeniem GAP/RTI. Po 3 latach tak naprawdę ubezpieczenie to nie jest opłacalne bo nie jest już od pełnej wartości FV. Do 3 latach jest ok
- Ogólne zapisy w umowie są mega niepartnerskie (płać i wszystko jest Twoim problemem)
- Ogólna opinia w internecie o trudnym kontakcie się potwierdza wśród znajomych
- Wymagania co do ubezpieczania OC/AC powodują, że ciężko znaleźć coś zewnętrznego w dobrej cenie
Generalnie pełna zgoda co do 4 ostatnich punktów (zwłaszcza trudny kontakt z nimi i zapisy w umowie są największa bolączka). Jeśli chodzi o pierwszy pkt. to zgoda jest częściowa. Owszem opłaty są duże ale też inni leasingodawcy nie grzeszą niskimi opłatami. Zezwolenie dostałem na samym początku dwa lata temu - poprosiłem i nie było opłat (zakup w Porsche Inter Auto). Mandaty ... no cóż trzeba jeździć zgodnie z przepisami :)
Potwierdzam też, że w większości przypadków mają najniższe oprocentowanie na rynku ze względu na fakt, iż jak wspomniano wyżej są to podmioty powiązane. Większość koncernów motoryzacyjnych ma własne „banki”/firmy świadczące usługi finansowe. Z jednej strony to plus (niskie oprocentowanie) a z drugiej problem jak w przypadku sprawy sławnego Mercedesa S63 AMG głośno prezentowanego na YT. Po prostu nie ma się do kogo zwrócić ...
I jeszcze jedno co potwierdzam - porównując oferty Millenium leasing w owym czasie był bardzo blisko oferty VW.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Blazio1946 » 23.02.2021, 09:59

Mam leasing w VWFS czyli Volkswagen Leasing i drugie auto w PeKaO leasing. Oba są podobne, pomijam koszty. PeKaO wydaje się być bardziej elastyczny np.w kwestii ubezpieczenia zewnętrznego.

Natomiast VW Leasing bardzo fajnie rozliczył mi szkodę całkowitą Paska B8 prawie 4 lata temu.

Ogólnie nie mogę narzekać.

Kowol
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 18.02.2021, 11:57

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Kowol » 23.02.2021, 12:51

Też właśnie szukałem trochę w internecie opinii o Volkswagen leasing i są takie dość zróżnicowane, na niektórych forach mają dużo negatywnych opinii, z kolei na stronach związanych z Volkswagenem ludzie ogólnie chwalą, że atrakcyjne oferty. Czyli tak wnioskuję, że wybierając Volkswagen Leasing będzie taniej, ale też potem opłaty, kwestie ubezpieczenia, kontakt, współpraca średnio... znaczy się kiepsko i można się będzie wkurzać o wiele rzeczy. Tu jest taka jakaś analiza internetowych opinii o Volkswagen Leasing https://antyhaczyk.blogspot.com/2021/01 ... orshe.html oraz Skoda Leasing, Seat, Audi itd. - zdarzały się narzekania na obsługę i opłaty, ale to chyba wszędzie się zdarza.
Ostatnio zmieniony 15.03.2021, 20:10 przez Kowol, łącznie zmieniany 3 razy.

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: alcalu » 23.02.2021, 15:08

Macevp pisze:
23.02.2021, 07:23
I jeszcze jedno co potwierdzam - porównując oferty Millenium leasing w owym czasie był bardzo blisko oferty VW.
Mogę polecić ML - cena wyższa, umowa elastyczniejsza niż VW i można się dodzwonić normalnie.
Przy VW jeśli pojawi się zmiana umowy - np. skrócenie lub szkoda całkowita - lub jakaś kara umowna, to promocyjna cena staje się nagle ponad-rynkowa.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Blazio1946 » 23.02.2021, 15:33

Z dodzwonieniem nigdy nie miałem problemów, przy szkodzie całkowitej parę razy dzwoniłem.
Zmiana harmonogramu spłat to tylko 200zł netto, za to zmiana czasu trwania umowy to 2% wartosci początkowej. Chciałem skrócić leasing o pozostałe 8 rat ale to się nie kalkuluje.
Wkurzyli mnie tylko z ubezpieczeniem zewnętrznym, odrzucili bo wysłałem 13 dni przed końcem a nie 14.
Poza tym nie mam uwag.

Zbig
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.02.2019, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Czy leasing Volkswagen, Skoda i VW Bank to ta sama firma?

Post autor: Zbig » 24.02.2021, 07:01

W kwestii opłat dodatkowych w VW Leasing, to jest teraz opłata stała comiesięczna, która zawiera opłaty dodatkowe m.in. i mandaty. Ja teraz brałem dla żony T-Roc-a i płace 10 zł netto/miesiąc.
R.I.P. :( Arteon 2.0tdi 190km R-line
Arteon 2.0tsi 190km R-line :)

ODPOWIEDZ