Dziwne dzwieki w mojm Artku

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: tygrysex » 27.04.2021, 18:25

@Lazi, no nie kazdy R-Line ma kamerke... przynajmniej nie w UK. Wszystkie ktore ogladalem i mialy kamerki, zezwyczaj mialy za duze przebiegi jak na moj gust, albo nie ten kolor. Mialem upatrzony z kamerka 360 i dachem panoramicznym... ale jak skontaktowalem sie z VW i mieli wyslac mi filmik jak auto wyglada, zadzwonili i przeprosili bo okazalo sie, ze ktos wplacil juz zaliczke.

@Vetinari, dzieki - znalazlem jadac dzisiaj do pracy, teraz auto na swiruje gdy pod nim jest 16 roznych linii zamalowanych ciemna farba

I teraz najfajniejsze... dzwiek z okoloic konsoli srodkowej znikl.... kreska na nawigacji... znikla :D
Opcja autonaprawy - bezcenna... a tak na serio pewno oba wroca za jakis czas.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Zbigniewa » 06.06.2021, 11:16

W nawiązaniu do dziwnych dźwięków.
Po włączeniu zapłonu (bez uruchomiania silnika) i w trakcie załączania się (logowania) infotainment, z okolic Discovery Media Pro wydobywa się ciche buczenie, podobne do dźwięku obciążonego transformatora. Radio jest wyłączone. Tak ma być?
Kolejne spostrzeżenie - przy prędkościach autostradowych powyżej 140 km/h, z okolic lewego, środkowego słupka słychać mocny świst, jakby powietrza. Dźwięk jest bardzo uciążliwy, przenikliwy. Można coś z tym zrobić czy walić do ASO?
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Zbigniewa » 07.06.2021, 10:34

Zbigniewa pisze:
06.06.2021, 11:16
W nawiązaniu do dziwnych dźwięków.
Kolejne spostrzeżenie - przy prędkościach autostradowych powyżej 140 km/h, z okolic lewego, środkowego słupka słychać mocny świst, jakby powietrza. Dźwięk jest bardzo uciążliwy, przenikliwy. Można coś z tym zrobić czy walić do ASO?
Dzisiaj zgłosiłem problem w ASO i jestem zszokowany ich podejściem. Osoba przyjmująca zgłoszenie, na samym wstępie zastrzegła, iż ASO nie zweryfikuje usterki gdyż nie posiadają uprawnień do jazdy szybkościami autostradowymi. Dyplomatycznie odrzekłem, że mam to w d... i nadal podtrzymuję zgłoszenie, a w ich gestii leży usunięcie usterki. Zobaczymy co wymyślą.
Jednak ASO Toyoty było przyjaźniej nastawione do klienta i podobnej odpowiedzi nie usłyszałbym od nich.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Quccikuh
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 16.08.2022, 20:41

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Quccikuh » 16.08.2022, 21:09

Witam,

miał ktoś może problem z trzeszczącym kokpitem z lewej strony kierowcy - okolice lewego słupka lub nawiewu. Serwis już 3 razy rozbierał częściowo kokpit i drzwi i nic nie znalazł. Teraz chcą chyba cały kokpit ściągać. Trzaski pojawiają się podczas jazdy od około 70-80km/h i sporadycznie na nierównościach. Dźwięk jakby plastik o plastik stukał lub drżący plastik. Problem od nowości.

Dzieki!

2.0 TSI 190km 2021

ODPOWIEDZ