Dziwne dzwieki w mojm Artku

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: tygrysex » 26.04.2021, 15:49

Na poczatek Hej! Jako, ze to moj pierwszy post na tym forum.

Od grudnia zeszlego roku jestem (narazie) szczesliwym posiadaczem Arteona 2.0TSI w wersji R-Line (auto z 2018r)
Auto absolutnie wygralo u mnie wygladem z rozwazanych Volvo V90, Jaguarem Xf i Audi A6 z tego samego rocznika - mam nadzieje, ze nie bede zalowal :rolleyes:

Generalnie odczucia pozytywne, ale...
1: od samego poczatku zauwazylem podczas wyjazdu z naszej ulicy jakies dziwne dzwieki z tylniej czesci auta (nie moge zmusic zony, zeby wsiadla za kierownice i abym mogl bardziej zlokalizowac dzwiek). Mamy taki smieszny garb na ulicy i slysze ten dzwiek tylko tam po najechaniu tylnim kolem (garb po jednej stronie ulicy). Nie zauwazylem tego na progach zwalniajacych... efekt jakby ktos nasypal kociego zwirku gdzies w tyle auta. Mowimy tutaj o naprawde minimalnych predkosciach. Jest szansa, ze to szyby ocieraja sie o uszczelki? Chociaz mam wrazenie, ze to bardziej z tylu niz tylnia czesc dla pasazerow.

2: od dwoch dni dziwny dzwiek ze srodkowej konsoli, zaraz po wylaczeniu silnika i tylko po trasie (krotszej lub dluzszej), odpalenie i zgaszenie silnika zaraz po, nie skutkuje juz tym dzwiekiem. Chcialem lopatologicznie dojsc do tego i slysze podobny dzwiek podczas auto testu przednich reflektorow (cos jakby ocierajaca sie guma o gume), ale to bardziej z przodu... ten dzwiek definitywnie wybiega ze sropdkowej konsoli, gdziej kolo galki od zmiany biegow.

Reszta narazie ok, poza jedna pionowa linia na nawigacji... ktora dziwnym trafem widze tylko w kazdym ekranie ustawien (te siwe paski) i nigdzie indziej... wyglada jak martwa linia. Ale to akurat maly pikus.

Jakies pomysly, moze poprostu szukam dziury w przyslowiowej.... Auto jeszcze na 2 letniej gwarancji producenta, wiec niby mozna meczyc ich, ale moze jest na to jakies normalne wytlumaczenie.

Dzieki!

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Vetinari » 26.04.2021, 15:58

Co do 1 za każdym razem jak wyjeżdżałem z garażu podziemnego zastanawiałem się co to za stuknięcie z tyłu - okazało się, że to kamerka się zamykała :D

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: tygrysex » 26.04.2021, 16:01

Nie mam kamerki, i bardziej jakbys mial zwirek w amortyzatorze... o! chyba najlepiej jak to opisac...

Wyglada na to, ze moze to byc to - viewtopic.php?f=2&t=1406
6 post... musze porozmawiac przy nastepnym przegladzie.

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Art e on » 26.04.2021, 19:45

Jesli masz gwarancje i pasek na wyswietlaczu jedz do aso i zglos-wymieniaja (w 99% przypadkow) wyswietlacz na nowy bez problemu (jesli nie maja na stanie trzeba kilka dni poczekac na dostawe).
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: tygrysex » 26.04.2021, 20:25

Tak chyba zrobie, bede kiedys po drodze to podjade...

A jeszcze takie pytanie z innej beczki... jak kuipilem auto w grudniu, to mielismy lockdown i w sumie praca z domu i krotkie trasy nie daly wiele miejsca do testow. Teraz znow od czasu do czasu jezdze do pracy i zauwazylem, ze na trasie (po miescie wogole tego nie ma), auto od czasu do czasu jakby popuszcza wspomaganie, wrecz probuje samo skorygowac kierownica... dziwne uczucie. W miejscu gdzie mamy jakby dwa pasy jezdni na wyswietlaczu - jeden pas zawsze zaswieca sie na "grubiej", prawy lub lewy. Musze to dokladnie wyczuc, ale mam wrazenie, ze robi to w miejscach, gdzie po srodku jezdni mam dodatkowy pas. Droga do pracy jest w remoncie, dokladaja dodatkowy pas i w sumie jadac masz stary pas po srodku ktory gdzie niegdzie przeswituje z pod czarnej farby... Zaznacze ze tempomat wylaczony, a nie wydaje mi sie, ze moje auto ma funkcje utrzymywanie miedzy pasami.

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Lazi » 26.04.2021, 21:15

Jeśli masz taką ikonkę jak poniżej, to znaczy, że masz ten system. I jeśli jest zielona, to kamera rozpoznała namalowane pasy i będzie korygować tor jazdy. A jeśli świeci na pomarańczowo, musisz się obudzić i przejąc kontrolę ;)

Co do wyświetlacza, tak jak kolega wcześniej wspomniał, jedź śmiało na wymianę. U mnie było to samo po dwóch latach użytkowania.
Załączniki
indeks.png
indeks.png (1.5 KiB) Przejrzano 6162 razy
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Awatar użytkownika
tygrysex
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 26.04.2021, 15:28

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: tygrysex » 26.04.2021, 21:25

No to mnie teraz (pozytywnie) zaskoczyles.... czylie tego sie nie uruchamia nigdzie, poprostu sam wykrywa pasy i mozna puscic kierownice?
Czyli faktycznie z jednym pasem po srodku auto moze troche wariowac. A da sie to wylaczyc?

Obrazek

Cos nie dziala mi wklejanie obrazkow...

Lazi
Senior Member
Posty: 444
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Lazi » 26.04.2021, 22:03

Musisz pogrzebać w ustawieniach samochodu. Wszystkich asystentów można wł./wył. Ale wg mnie jest to mega przydatna funkcja i może kiedyś uratować życie przynajmniej Tobie jak nie kilku innym jeszcze osobom. Sprawdź sobie (najlepiej na jakiejś dobrze wymalowanej drodze) jak będzie sam prowadził. Jak sam testowałem, to wytrzymałem dwa ostrzeżenia dźwiękowe o przejęciu kierowania, ale jak kilka sekund po drugim szarpnął hamulcami to mi się odechciało testowania. Jedno jest pewne, gdybym zasnął to na pewno by mnie to obudziło.

Co do kamerki cofania to nie chce mi się wierzyć, że nie masz. Wydawało mi się, że to był standard w R-Line :huh:
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Art e on » 26.04.2021, 22:19

Poszukaj tematu o asystentach tam jest wszystko opisane, wyjasnione, pokazane co i gdzie wlaczyc/wylaczyc/uzywac/ustawiac etc.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Dziwne dzwieki w mojm Artku

Post autor: Vetinari » 27.04.2021, 09:55

Najłatwiej wyłączyć jak wciśniesz przycisk na szczycie dźwigni świateł drogowych (po lewej stronie) - pojawi się lista asystentów włącz/wyłącz.

ODPOWIEDZ