Dziwne brzęczenie - tryb sport

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 26.05.2022, 09:35

Panowie... lipa

bez boczku również słychać, ale mały sukces to to że nie są to drzwi, bez boczku i z odłączonymi wszystkimi kostkami z drzwi dźwięk również występuje.


Co zostało wymienione:

1. Silniczek i mocowanie podnoszenia szyby
2. Wygłuszenie boczku - bez boczku jednak jest również słyszalny
3. Podklejenie pod kablami wszystkich miejsc - dodanie taśmy meszkowej na kable

Dalej jest słyszalny

4. Odłączyłem wszystkie możliwe elementy z kostek w drzwiach, wraz z głośnikiem. Dźwięk dalej jest słyszalny. Dzięki temu wg mnie wyeliminowałem źródło dźwięku jako drzwi.

Poniżej film który udostępniłem na YT w celu przedstawienia rodzaju dźwięku.

https://youtube.com/shorts/Nms638uSMdY?feature=share


Jest to dźwięk elektryczny o zmiennej częstotliwości i nasila się bądź zmniejsza.

Nasila się przy przełączeniu skrzyni z D na S. Co nie zmienia faktu że również na D jest słyszalny.
Dźwięk dochodzi z prawej strony, sekcja pasażera - drzwi - schowek - ta lokalizacja

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: LordVATer » 26.05.2022, 19:34

Dźwięk dokładnie taki, jaki ma sporo użytkowników. Pisałem już wcześniej, skąd się bierze i jakie jest rozwiązanie.
Nawet przeprowadzając wywód logiczny można wykluczyć wygłuszenie drzwi czy jakieś luźne elementy w drzwiach. Niby dlaczego miałyby dzwonić przy jeździe ze skrzynią w pozycji sport lub przy przełączaniu biegów łopatkami, a nie podczas jazdy na D? Trzeba szukać czegoś, co zmienia charakterystykę pracy w trybie S.
U mnie (i ogólnie w przypadkach opisanych w necie) postawiono na przewody paliwowe, które są dwa i działają albo selektywnie, zależnie od wybranego trybu jazdy, albo w trybie S zwiększa się w nich ciśnienie. Samej genezy powstawania wibracji już nie zgłębiałem, ale faktem jest, że po ich spięciu lub innym unieruchomieniu (w sumie nie wiem, co dokładnie zrobiono) problem zniknął jak ręką odjął.
Może jednak rozważ tę drogę. ;-)
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 26.05.2022, 21:39

A powiedzcie mi czy samemu jestem w stanie to zrobić? Też mi się wydaje że to mogą być te przewody paliwowe ale za każdym razem słyszę ze to nie to...

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: LordVATer » 27.05.2022, 07:21

Pewnie tak - pytanie, jakie masz mozliwości techniczne.
Na 2 stronie wątku masz filmik z naprawy tego problemu w Golfie. Tu trzeba pewnie działać analogicznie.
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 07.06.2022, 10:11

Naprawione. Tak to były przewody paliwowe.
Duża ilość gąbki i temat rozwiązany.

Zyller
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 26.08.2023, 17:07

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Zyller » 27.10.2023, 07:15

Cześc wszystkim,

U mnie też takie delikatne brzeczenie występuje, gdybym był bliżej emerytury to pewnie bym go już nie słyszał :D pojawia się ono tylko w tedy kiedy obroty silnika znajdują się w zakresie 2200-2400 rpm. Mam wrażenie że dochodzi gdzieś pod schowkiem koło pasażera ale nie zdziwił bym się gdyby to dochodziło spod samochodu tak jak piszecie o przewodach paliwowych - sprawdzę i dam znać później

ODPOWIEDZ