Dziwne brzęczenie - tryb sport

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 31.10.2021, 13:53

Musze wpierw podjechać na kanał do diagnosty i sprawdzić te przewody paliwowe czy faktycznie to jest to problem o którym wszyscy piszą. Skoro tak to dlaczego jak auto 2x było w aso to nie zrobili z nimi coś...nie rozumiem zbytnio tego fenomenu...

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 21.11.2021, 13:38

Witam. Na 99 procent w moim przypadku jest to dźwięk z przedniego glosnika pasazera. Jest to taki dźwięk hmm jakby elektryczny.. I nasila się na biegu S3 przy prędkości 50 km jak jade rowno. Jak dynamicznie przyspieszam to ustaje.

Teraz pytanie. Najlepiej aby to sprawdzić to odłączyłbym w tych drzwiach glosnik. Pytanie jak to zróbic aby najmniej inwazyjnie było to sprawdzić?

Awatar użytkownika
arteonR
Member
Posty: 169
Rejestracja: 04.10.2019, 15:44

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: arteonR » 22.11.2021, 14:25

Marekk pisze:
21.11.2021, 13:38
Witam. Na 99 procent w moim przypadku jest to dźwięk z przedniego glosnika pasazera. Jest to taki dźwięk hmm jakby elektryczny.. I nasila się na biegu S3 przy prędkości 50 km jak jade rowno. Jak dynamicznie przyspieszam to ustaje.

Teraz pytanie. Najlepiej aby to sprawdzić to odłączyłbym w tych drzwiach glosnik. Pytanie jak to zróbic aby najmniej inwazyjnie było to sprawdzić?
WItam, może głupia sprawa, ale na całkiem wyłaczonym radiu też słychać to z głośnika ?
TSI190 MY2020

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: LordVATer » 22.11.2021, 15:14

Pozostaje zatem demontaż tapicerki, choć nie bardzo potrafię sobie wyobrazić, co ma głośnik do trybu sport. Może coś tam lata i wpada w rezonans.
Na pocieszenie można tylko dodać, że czynność ta jest prosta: https://www.youtube.com/watch?v=DrePKS_17sM
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 22.11.2021, 23:57

Witam,
tak na całkiem wyłączonym media również to słychać, Panowie nie zrozumcie mnie źle nie chodzi o to czy szukam powiązań dźwięku z głośnika z tym brzęczeniem. Po prostu ten dźwięk ewidentnie dobiega z drzwi (okolic) czasem podejrzewałem żę to schowek może pod nim , jednak Żona uważa że drzwi. I jest to taki typowy dźwięk "elektryczny" no kurcze jakby jakieś spięcie, chareczenie było takie elektryczne. a nie wibracje od czegoś luźnego..

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Osfald » 23.11.2021, 01:40

A nie masz za schowkiem tej dodatkowej pierdziawki do robienia sportowego dźwięku silnika w kabinie?
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: LordVATer » 23.11.2021, 06:37

A jesteś w stanie to nagrać? Miejsce podajesz to samo, co my, ale opis dźwięku już inny.
Nie wiem, czy znalazłeś w wątku filmik, więc przypomnę: https://www.youtube.com/watch?v=5R7NKKbD5eY
Czy to coś takiego?
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 23.11.2021, 10:52

Ta pierdziawka pewnie jest schowana w innym miejscu niż za schowkiem ale nie jestem pewien. A może... tylko że ten dźwięk jest na wyłączonym podbiciu dźwięku. Wogole na wyłączonym MMI . A dźwięk sprobuje nagrać w najbliższym czasie, ten filmik pamiętam mój jest podobny jak na tym filmie jednak z inną częstotliwością. I ewidentnie niesie się z drzwi / okolice schowka ta przestrzeń.

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 20.04.2022, 17:56

Panowie
Dalej nie rozwiązałem problemu brzeczenia.

Pytanie, za schowkiem jest od spodu mata welurowa. Jak ja się wyciągnie mamy chyba ten głośnik do trybu sportowego. Jest tam podłączone jakieś gniazdo zasilania kilku pinowe. Pytanie czy jak wypne do zasilanie cokolwiek ono oznacza to coś się stanie ?
Chce sprawdźc czy jak odłączę ta pierdziawke to będzie poprawa i ten dźwięk zniknie.
Pytanie tylko czy tam pod schowkiem to jest właśnie to czy wypne coś innego...

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Dziwne brzęczenie - tryb sport

Post autor: Marekk » 11.05.2022, 23:19

Panowie Mały sukces !!!
Dzisiaj podjąłem się demontażu boczku drzwi pasażera. Wszystko bez problemu, okazało się że jedna spinka została w drzwiach - podejrzewam że nie była dobrze założona i nie trzymała. Nie udało się jej bezkolizyjnie wyciągnąć - zamówiłem kilka szt nowych oryginalnych. ok ale nie o to chodzi.

Zrobiłem póki co 2 kursy ze ściągniętym boczkiem. i póki co mimo starań wymuszenia tego dziwnego dźwięku... nie było go słychać.
Pojeżdżę z tydzień bez boczku by mieć pewność że to brzęczenie "ala przewody paliwowe" nie pojawi się i przejdę do szukania przyczyny w boczku.

Obkleje każdy kabelek dodam maty bitumiczne itd i założe. Póki co jest dobrze... coś do przodu

ODPOWIEDZ