Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: olek » 25.03.2023, 00:15

Na zadane pytanie poniżej:

Szanowni Państwo

W piśmie skierowanym do mnie piszecie cyt." W przypadku systemu nagłośnienia w Pana samochodzie Harman Kardon samodzielnie dostarcza głośniki wysokotonowe (a także projektuje dla nich maskownice głośników) Do pozostałych komponentów Harman Kardon opublikował ich specyfikację."
Proszę o podanie linku do opublikowanej przez Harman Kardon specyfikacji głośników o której piszecie w piśmie.

Otrzymałem taką odpowiedź:
Załączniki
Przechwytywanie 1.jpg
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: Marcusfff » 25.03.2023, 00:45

Jak chcesz ich zamęczyć pytaj jak rozumieją "maksymalną moc muzyczną" i jakie mają naukowe podstawy tego parametru? Jak ta moc ma się do ogólnie przyjętego standardu określania mocy- RMS? Dlaczego 11 głośników skoro z przodu masz stereo trójdrożne, z tyłu dwudrożne i do tego głośnik centralny i subwoofer. Jakby nie dodawać wychodzi 12 :shy:

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: olek » 25.03.2023, 00:57

W ilości głośników nie pomylili się
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: Marcusfff » 25.03.2023, 01:33

Przybliżysz? Mnie wychodzi 12 ...
https://news.harman.com/blog/harman-kar ... ting-brake
"Featuring 12 high-performance loudspeakers powered by a 700 watt, 16-channel Ethernet amplifier"

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: olek » 25.03.2023, 08:42

Marcusfff pisze:
25.03.2023, 01:33
Przybliżysz? Mnie wychodzi 12 ...
https://news.harman.com/blog/harman-kar ... ting-brake
"Featuring 12 high-performance loudspeakers powered by a 700 watt, 16-channel Ethernet amplifier"
Załączniki
Przechwytywanie 1.jpg
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: Marcusfff » 25.03.2023, 13:04

No tak, zgadza się. Co prawda dziwne rozdzielenie, ale na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, że byłem średnio dysponowany :rolleyes:

CLAU
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 27.03.2023, 17:47

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: CLAU » 27.03.2023, 18:03

Ja bym na waszym miejscu w pierwszej kolejności zastanowił się przynajmniej przez chwilę o co bijecie pianę bo wychodzi na to, że jakby chińczyk nadrukował logo HK to wszyscy byliby zadowoleni i byłoby "legancko".

Tak się wszyscy burzą o tego HK a nikt chyba nie kojarzy, że większość iż głośników, urządzeń oraz systemów jest produkowana przez third party fabryki w azji, podobnie jak Bose.
Jeżeli ktoś chce HK robionego ręcznie w "Colorado, USA" to może lepiej niech nie zamawia fabrycznych systemów audio do samochodów. Dobrze, że to tylko VW - ależ to byłby płacz jakby ktoś się wykosztował na Audi A8 i okazało by się, że ta kultowa marka Bang&Olufsen zleca produkcję Faitalowi.
Bowers&Wilkins też w Chinach. Wszystko co poniżej serii 800 do domu robione przez chińczyka a do samochodu to nawet nie ma co wspominać.

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: olek » 27.03.2023, 20:06

Chodzi o świadome wprowadzenie w błąd klienta a także salony sprzedaży poprzez nie informowanie o jakości i marce komponentów użytych do budowy systemu HK w Arteonach sugerując jednocześnie w materiałach reklamowych że jest to system wyprodukowany przez HK i rządając za niego dopłaty 6 tyś.
Chodzi także o świadome utrudnianie dotarcia do informacji salonom sprzedaży poprzez nie udzielanie im odpowiedzi na ten temat.
Na pewno jest to sprawa dla rzecznika praw konsumenta a potem dla sądu.
Co do chińczyka .... w systemie dynaudio głośniki miały logo/nalepki dynaudio na głośnikach i nie ma afery :-) Więc sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Głośniki powstawały w Danii a nie w Chinach.
A teraz wyobraź sobie że kupujesz Arteona z HK (6 tyś) a pochwili decydujesz się na sprzedaż głośników z HK a tam logo Sonavox. Kto to kupi ?Będziesz tłumaczył że to HK ale ma nalepkę Sonavox ?
Kupisz buty sportowe jako oryginalne gdy na języku będzie logo adidasa , na boku nike a na podeszfie chiński znaczek ??????
Rozumiesz już o co chodzi ?
VW popełnił duży błąd marketingowy i nie tylko. Stracili na tym klienci którzy kupili HK i straci VW na sprzedaży tego nagłośnienia w przyszlości.

https://youtu.be/r3g8hNKO1J0

A tu masz jeszcze Audi A8 z Bose.

https://www.youtube.com/watch?v=yCkN1HjrDjo

https://www.youtube.com/watch?v=8kBn6cKU2eU

Podobnie ma się sprawa z pakietem dodatkowego wyciszenia. Wiadomo że w jego skład wchodzą klejone szyby z przodu , gumowa nakładka na silnik (tak się domyślam) ale co kryje się pod nazwą "dodatkowe wyciszenie wnętrza" tego nie wie nikt. BOK VW pracuje nad odpowiedzią już dobre dwa miesiące.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechw ytyw anie.JPG
20230320_19385 2.jpg
Ostatnio zmieniony 27.03.2023, 21:25 przez olek, łącznie zmieniany 3 razy.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

CLAU
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 27.03.2023, 17:47

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: CLAU » 27.03.2023, 20:44

Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś kupuje Arteona aby sprzedać jego fabryczne głośniki, to tylko chyba w Polsce takie cuda. Wymiana głośników na trochę lepsze, np. Focale zrobi dużą różnice na podstawowym systemie - ładowanie się w DSP HK to już moim zdaniem totalny bezsens ale pewnie są i tacy co zamawiają z HK aby go potem wypruć.
Podałeś jeden przykład z Danii, równie dobrze można wspomnieć o głośnikach Nokii robionych w Europie dla VAGa, które były obecne bodajże w B6 i pierwszej Skodzie Superb po lifcie tylko co to tak naprawdę znaczy?
HK od dziesiątek lat produkował swoje produkty w fabrykach na całym świecie. Nie ma jednej jedynej i prawdziwej fabryki "Harman Kardą". Większość ich produktów opiera się na wewnętrznym projekcie a potem realizowane one są przez podwykonawców, takich jak Sonavox. Z Bose było i jest dokładnie tak samo, zresztą chyba swój sukces zawdzięczają temu, że z przeciętnych przetworników potrafili przetworzyć dźwięk w taki sposób, że zdobył on uznanie i popularność.
Wklejasz linki do filmików z Audi i głośnikami Bose, gdzie widać, że robione w Niemczech więc być może jakiś Blaupunkt był podwykonawcą i dostał mailem z ameryki projekt a sam głośnik przypłynął od chińczyka do złożenia u Niemców. To samo co z HK tylko ktoś wpadł na pomysł, żeby dopłacić 5 centów aby nadrukowali logo. Do butów sportowych w ogóle się nie odniosę bo to jakiś przykład z kosmosu.

Mnie całkowicie dziwi, że ktoś się w ogóle przejmuje tym Harmanem, jakby to było reklamowane jako nie wiadomo co. Serio, na forach Audi, ludzie nie kręcą afery z powodu miejsca produkcji Bang&Olufsena a tutaj skandal i szykuje się pozew zbiorowy - trąci to trochę typowym użytkownikiem passerati ze 180k przebiegu od Czeczena z Utrehtu. Harman zaprojektował sobie jakiś pomysł na system audio do VW, zlecił to wykonawcy i są głośniki. Tylko tyle i aż tyle, dokładnie to samo co z B&O. W Polsce Harman Kardon z media marktu to jest jakiś ołtarzyk na miarę Maca Pro z 1,5TB Ramu ecc. Nie rozumiem tego. Działa to na tych polaków jak jakiś magnes a to generalnie od dawien dawna masówka jest.

Stety nie jestem z VW. Mam Golfa 8 2021, jestem zarejestrowany na forum vwclub pod tym samym nickiem co tu, prawdopodobnie jako chyba jedna z największych marud bo nie mam oporów aby zjechać jakość VW z góry na dół. Przymierzam się do Arteona bo nowy Passat to już tylko w kombii i drażni mnie ten typ nadwozia i do głowy by mi nie przyszło ładować się w HK bo w grupie VAG audio było zawsze mocno przeciętne, w szczególności różnica do podstawowych głośników i tu żadnych cudów nie będzie, zwłaszcza kiedy od ostatnich kilku lat tendencja cięcia kosztów w VAG co roku osiąga kolejny szczyt.

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: olek » 27.03.2023, 21:10

Uzytkownik Marcusfff wypruł HK z Arteona. Zapytaj go dlaczego to zrobił albo poszukaj w wątku.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

ODPOWIEDZ