Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: vagart » 13.05.2021, 19:12

Ja na fabrycznym audio mam ustawienie hi/mid/low 3/1/4 i tak póki co najlepiej się wzmacniacz dogaduje z głośnikami (nie przesterowuje na większych głośnościach) . Ogólnie ten fabryczny wzmacniacz i głośniki jakoś D... nie urywają, lepiej grał mi Pioneer 50W i dorzucone na tylną półkę jakieś dwa tanie dwa głośniki JBLa w starym samochodzie... Ale poza audio to tamten samochód wiele nie oferował. :P

Harmana nie miałem okazji osłuchać, a z Dynaudio na jeździe próbnej raz sprawdzałem i też mnie nie powaliło. Kiedyś już o tym pisałem w temacie felg 20", tu napiszę podobnie, że każdy ma swoje indywidualne odczucia i nic lepiej nie da porównania niż wycieczka do ASO i osłuchanie obu wariantów. Nawet jeśli kilka stów pójdzie na paliwo, to zawsze to mniej niż wydanie kilku tysięcy na pakiet, który nie wiadomo czy Ci zrobi różnicę. ;)

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: Vetinari » 14.05.2021, 10:57

Problem z odsłuchaniem w ASO może być taki, że głośniki muszą trochę podziałać zanim zaczną grać optymalnie, więc demówka z 500km przebiegu może brzmieć bardzo słabo.

Wildchild
Junior Member
Posty: 9
Rejestracja: 07.05.2021, 22:25

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: Wildchild » 14.05.2021, 16:02

Tak właśnie czytałem komentarze na temat Dynaudio i osobiście właśnie zamówiłem samochód ze standardowym zestawem audio. Wolałem dorzucić inne opcje wyposażenia w to miejsce tym bardziej, że najtańszą z opcji nie jest. Demo, którym jeździłem z Harmanem nie powalało na kolana.
VW Arteon R-Line 2.0TDI 200KM 2021

Awatar użytkownika
MoRToN
Member
Posty: 51
Rejestracja: 19.02.2021, 23:37
Lokalizacja: W-wa

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: MoRToN » 14.05.2021, 19:15

Tak jak piszą przedmówcy sprzęt się trochę rozegra po kilkunastu godzinach grania - u mnie to trwało koło tygodnia i jest na pewno lepiej po tym czasie.

Sprawa ogólnie jest nie do oceny - tak samo jak z żarciem - co jest dobre a co nie ? ;)

Każdy musi się sam przekonać. Sam gatunek słuchanej muzyki też ma tutaj duże znaczenie a już nie mówię o jakości samego nagrania... Dzis już z oryginalnych płyt nikt nie gra albo empetruchy albo YT czy inne spotifaje. Różnica może być diametralna :)

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: vagart » 14.05.2021, 23:23

Ja słuchałem w Dynaudio na jeździe próbnej używanego Artka z 80kkm przebiegu (zanim ostatecznie zdecydowałem się na MY2020) , więc albo poprzedni właściciel jeździł z wyłączonym radiem, albo było jakoś kiepsko ustawione.
MoRToN pisze:
14.05.2021, 19:15
Tak jak piszą przedmówcy sprzęt się trochę rozegra po kilkunastu godzinach grania - u mnie to trwało koło tygodnia i jest na pewno lepiej po tym czasie.

Sprawa ogólnie jest nie do oceny - tak samo jak z żarciem - co jest dobre a co nie ? ;)

Każdy musi się sam przekonać. Sam gatunek słuchanej muzyki też ma tutaj duże znaczenie a już nie mówię o jakości samego nagrania... Dzis już z oryginalnych płyt nikt nie gra albo empetruchy albo YT czy inne spotifaje. Różnica może być diametralna :)
Nic dodać, nic ująć. :D

djBacha
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 11.05.2021, 08:38

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: djBacha » 15.05.2021, 19:16

Chyba pozostaje mi popytać u deleara czy maja jakiegoś Arteona z HK i przekonać się samemu :). Dzięki za opinie.

djBacha
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 11.05.2021, 08:38

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: djBacha » 30.11.2021, 17:45

Vetinari pisze:
11.05.2021, 09:32
Moim zdaniem HK jest lepsze, szczególnie bas i zakres głośności w którym dźwięk jest czysty i nie trzeszczy, ale jest strasznie dziwna konfiguracja i sporo czasu mi zajęło ustawienie tego sensownie.
Hej. A tak z ciekawości jak ustawiłeś? Mam już swojego Artka to też nie umiem ustawić :)

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: dominiksoul » 01.12.2021, 16:53

Mam HK i mój ulubiony set to Energy, a do tego wysokie 8, średnie 4, niskie 3 i sub 8/9. Do tego opcja Surround. W połączeniu z IP 11 Pro i Spotify (przez CarPlay) naprawdę dobrze mi to gra, no ale wiadomo - kwestia gustu.

Jeśli chodzi o opcję Surround - nigdy nie trawiłem tego typu ulepszaczy, ale w mojej opinii w Artku świetnie to działa. Tutaj tylko drobna uwaga - mam wrażenie, że Surround w połączeniu z iPhone'm SE w ogóle nie działa (kwestia kodeków/hardware'u smartfona? nie wiem). W przypadku innych smartfonów z niskiej i średniej półki może być podobnie.
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

djBacha
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 11.05.2021, 08:38

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: djBacha » 02.12.2021, 12:50

Dzięki za odpowiedź dominiksoul :). Będę testował dzisiaj. A tak z ciekawości nie masz problemów z przerywaniem dźwięku w CarPlay? Ja mam iphone 12 i niestety często się rozłącza :/

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: Harman Kardon vs fabryczne audio - opinie

Post autor: dominiksoul » 02.12.2021, 20:52

Może ze dwa razy mi się coś takiego zdarzyło. Odnoszę wrażenie, że odkąd ASO wgrało soft 0278 do jednostki to nie pojawiają się żadne niespodzianki tego typu.
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

ODPOWIEDZ