Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

kakadzamba
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 30.06.2020, 11:54

Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

Post autor: kakadzamba » 24.05.2021, 08:54

Cześć,
byłem ostatnio przyciemniać szyby tylnie folią (pierwszy raz w życiu, więc zdawałem się na "eksperta"). Gość mnie zapewniał, że problemu z Matrix Dot nie będzie przy folii hybrydowej, natomiast jest lekka obramówka dookoła tylniej szyby i małych trójkącików. W środku fajnie, z zewnątrz mnie najzwyczajniej to wkur***. Teraz się z gościem nieco wykłócam, bo przez telefon mnie zapewniał, że nic nie będzie przy użyciu folii hybrydowej (dlatego nie wziąłem ceramicznej, bo przy ceramicznej wg. jego zapewnień matrix dot zawsze wychodzi), a przy odbiorze auta (już po poprawkach) mówi mi, że wszystkie szyby tak mają.
Czy miał ktoś z Was może szyby przyciemniane niefabrycznie, gdzie nie było problemu z matrix dotem? Tzn, czy w naszych autach zawsze będzie biała linia dookoła, czy może macie namiar na nieco bardziej ogarnięty warsztat, który wie jak z problemem sobie poradzić.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

Post autor: Blazio1946 » 24.05.2021, 22:19

Pokaż jak to wygląda.
Ja miałem zrobione wszystkie szyby folią Global QDP i nic takiego nie było.

kakadzamba
Junior Member
Posty: 35
Rejestracja: 30.06.2020, 11:54

Re: Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

Post autor: kakadzamba » 25.05.2021, 09:59

Blazio1946 pisze:
24.05.2021, 22:19
Pokaż jak to wygląda.
Ja miałem zrobione wszystkie szyby folią Global QDP i nic takiego nie było.
Ciężko o dobre zdjęcie, bo pogoda słaba, a w garażu podziemnym nic nie widać. Tak to wygląda mniej więcej. Są obszary gdzie gdzie wygląda to dobrze (jak przy dolnej pomarańczowej linii), a są takie jak powyżej tej linii gdzie jest mnóstwo kleju/powietrza i wygląda jak wygląda.
W słońcu wygląda to niestety gorzej, i pytanie brzmi, czy to ma tak wyglądać tzn. czy z tym nic się nie da zrobic, bo arteon tak ma, czy gość po prostu nie wie jak się zabrać za to.
Załączniki
matrix (2).jpg

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

Post autor: Osfald » 25.05.2021, 13:56

Mam oklejone w innym samochodzie na foliach 3M i tak to dokładnie wygląda tam gdzie są te kropkowe mozaiki na szybie. Takie jaśniejsze (nieprzylegające?) punkty między tymi kropkami. W sumie nie wiem czy to wina folii, zakładającego czy tak ma być i nie da się inaczej tego nakleić. Nie przeszkadzało mi to dopóki nie zacząłeś pisać :D
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Przyciemnianie szyb tylnich - pytanie o Matrix Dot.

Post autor: Blazio1946 » 25.05.2021, 16:12

Nie mam już tego samochodu, co prawda pod mikroskopem nie oglądałem. Ale raczej nie było takich kropek.
Sprawdzę na samochodzie brata bo też robił tą sama filią, w tym samym zakładzie co ja.

ODPOWIEDZ