Wymiana szyby czołowej poza ASO

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: coulignon » 29.06.2021, 18:58

yaaber pisze:
29.06.2021, 13:52

Co do skuteczności w czasie jazdy, czytając powyższe bzdury wnioskuję, że chyba nie jechałeś długiej trasy w pełnym słońcu Artkiem z taką szybą - a polecam spróbować wyjechać poza miasto. Klima zapewnia komfort temp w środku, a szyba niweluje wpływ słońca np na skórę. Fordy takiego patentu nie miały (nie mają?) i podróżując mondeo było fajnie w środku (z klimą) i mało fajnie gdy słońce grzało skórę. W Artku problemu nie ma, nawet punktowo nic się nie nagrzewa na tyle by czuć dyskomfort w czasie jazdy przy piekącym słońcu.
I na koniec największy kretynizm. Podgrzewana szyba nie odladza wycieraczek więc grzanie szyby jest złe. Argument tak głupi że aż zabawny.
Ładnie rozpuszcza lód, świetnie szron, genialne radzi sobie z odparowywaniem. To mało?
Ps. Przepraszam moda jeżeli wypowiedź ta zostanie uznana za niezgodną z regulaminem, ale czasem ciężko przejść na spokojnie obok takich bzdur.
Robię około 60 tys km rocznie mniej więcej od 25 lat więc zdarzyło mi sie "wyjechać poza miasto" różnymi samochodami - od Poloneza w 95 roku do Arteona teraz. Nie zauważyłem żeby w Arteonie było zauważalnie lepiej pod tym względem słońca przez szybę od innych samochodów. Możesz oczywiście kwestionować moje subiektywne odczucia . Wprawdzie nie bardzo wiem po co - być może jest Ci potrzebne:-)

"Podgrzewana szyba nie odladza wycieraczek więc grzanie szyby jest złe. Argument tak głupi że aż zabawny. " skoro tak uważasz to ok. Ja nic takiego napisałem. Przeczytaj moją wypowiedź ze zrozumieniem. Ja ze swoje strony drugi raz takiego systemu w Arteonie bym nie zakupił bo działa co najmniej słabo i tylko przez kilka minut bo potem się sam wyłącza. Volvo S90 znakomicie lepiej sobie z tym radzi na ale tam są normalne "druciki" w szybie a nie pół kilo srebrnej folii :-)

Tyle ode mnie - można przeczytać i wyciągnąć swoje wnioski. Ale można też się napiąć i stwierdzić że jestem idiotą. Co kto lubi, do usług. Pozdrawiam serdecznie .
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: coulignon » 29.06.2021, 19:11

Osfald pisze:
29.06.2021, 14:08

Wyobraź sobie teraz , że kabina to taki zbiornik na wodę. Woda będzie w moim przykładzie odpowiednikiem ciepła (ciepło to postać energii, nie mylić z temperaturą, temperatura wymusza przepływ ciepła ale nie jest ciepłem). Woda wlewa się różnymi otworami do kabiny, a jednym z głównych, dużych otworów jest właśnie przednia szyba. Szyba to powiedzmy rodzaj przegrody/zapory, która stawia opór płynącej wodzie. Atermiczna stawia większy opór niż zwykła. Natomiast klimatyzacja to taka pompa do wypompowywania wody z kabiny. Teraz wyobraź sobie jak poradzi sobie klimatyzacja (i ile energii przy tym zużyje obciążając silnik) na uporanie się z dużym napływem wody i z małym napływem wody. Po pierwsze usunie z kabiny nagromadzoną w niej wodę szybciej, po drugie utrzyma odpowiedni jej poziom łatwiej. Ot i cała tajemnica. Właśnie po to stosuje się takie szybki w samochodach. Podobnie będzie w zimie, kiedy szyba zapobiegnie utracie ciepła z wnętrza samochodu - łatwiej i szybciej będzie go nagrzać.
Wszytko się zgadza tylko proporcje są takie: słońce przy idealnym kącie padania jest w stanie dostarczyć do środka Arteona około 1,5 kw energii (tylko musisz jechać pod słońce które patrzy pod kątem 45 stopni prosto do środka) natomiast moc chłodnica klimy to około 10 kw. Więc Twoja analogia jest trafna ale proporcje zupełnie nie te. Bo zakładając że atermiczne szyba zdejmie Ci ten zysk słoneczny do połowy (czyli całe 750W) to przy tych mocach chłodniczych układy klimatyzacji jest kompletnie bez znaczenia.

Oczywiście - są ludzie dla których uczucie "smażenia słońca na skórze" dla szyb atermicznych będzie odczuwalne i komfortowe i ja tego nie kwestionuje. Dla mnie nie ma to zadnego znaczenia. I tyle.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: yaaber » 29.06.2021, 19:52

coulignon pisze:
29.06.2021, 18:58
yaaber pisze:
29.06.2021, 13:52

Co do skuteczności w czasie jazdy, czytając powyższe bzdury wnioskuję, że chyba nie jechałeś długiej trasy w pełnym słońcu Artkiem z taką szybą - a polecam spróbować wyjechać poza miasto. Klima zapewnia komfort temp w środku, a szyba niweluje wpływ słońca np na skórę. Fordy takiego patentu nie miały (nie mają?) i podróżując mondeo było fajnie w środku (z klimą) i mało fajnie gdy słońce grzało skórę. W Artku problemu nie ma, nawet punktowo nic się nie nagrzewa na tyle by czuć dyskomfort w czasie jazdy przy piekącym słońcu.
I na koniec największy kretynizm. Podgrzewana szyba nie odladza wycieraczek więc grzanie szyby jest złe. Argument tak głupi że aż zabawny.
Ładnie rozpuszcza lód, świetnie szron, genialne radzi sobie z odparowywaniem. To mało?
Ps. Przepraszam moda jeżeli wypowiedź ta zostanie uznana za niezgodną z regulaminem, ale czasem ciężko przejść na spokojnie obok takich bzdur.
Robię około 60 tys km rocznie mniej więcej od 25 lat więc zdarzyło mi sie "wyjechać poza miasto" różnymi samochodami - od Poloneza w 95 roku do Arteona teraz. Nie zauważyłem żeby w Arteonie było zauważalnie lepiej pod tym względem słońca przez szybę od innych samochodów. Możesz oczywiście kwestionować moje subiektywne odczucia . Wprawdzie nie bardzo wiem po co - być może jest Ci potrzebne:-)

"Podgrzewana szyba nie odladza wycieraczek więc grzanie szyby jest złe. Argument tak głupi że aż zabawny. " skoro tak uważasz to ok. Ja nic takiego napisałem. Przeczytaj moją wypowiedź ze zrozumieniem. Ja ze swoje strony drugi raz takiego systemu w Arteonie bym nie zakupił bo działa co najmniej słabo i tylko przez kilka minut bo potem się sam wyłącza. Volvo S90 znakomicie lepiej sobie z tym radzi na ale tam są normalne "druciki" w szybie a nie pół kilo srebrnej folii :-)

Tyle ode mnie - można przeczytać i wyciągnąć swoje wnioski. Ale można też się napiąć i stwierdzić że jestem idiotą. Co kto lubi, do usług. Pozdrawiam serdecznie .
Nigdzie nie stwierdziłem że jesteś idiotą - co do zasady nie obrażam innych, mogę jedynie bezpośrednio wyrażać swoją opinię co do treści danej wypowiedzi.
Druciki grzeją, ale po latach użytkowania często się psują (grzeją od połowy, część przestaje grzać w ogóle - 2x ford, 1x kia), druga sprawa to odczucia estetyczne - druciki po prostu w tych szybach widać. Kwestia gustu.
Osobiście szybę podgrzewaną bezprzewodowo uważam za świetny wynalazek.
I również pozdrawiam ciepło.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: Osfald » 29.06.2021, 23:26

coulignon pisze:
29.06.2021, 19:11
Osfald pisze:
29.06.2021, 14:08

Wyobraź sobie teraz , że kabina to taki zbiornik na wodę. Woda będzie w moim przykładzie odpowiednikiem ciepła (ciepło to postać energii, nie mylić z temperaturą, temperatura wymusza przepływ ciepła ale nie jest ciepłem). Woda wlewa się różnymi otworami do kabiny, a jednym z głównych, dużych otworów jest właśnie przednia szyba. Szyba to powiedzmy rodzaj przegrody/zapory, która stawia opór płynącej wodzie. Atermiczna stawia większy opór niż zwykła. Natomiast klimatyzacja to taka pompa do wypompowywania wody z kabiny. Teraz wyobraź sobie jak poradzi sobie klimatyzacja (i ile energii przy tym zużyje obciążając silnik) na uporanie się z dużym napływem wody i z małym napływem wody. Po pierwsze usunie z kabiny nagromadzoną w niej wodę szybciej, po drugie utrzyma odpowiedni jej poziom łatwiej. Ot i cała tajemnica. Właśnie po to stosuje się takie szybki w samochodach. Podobnie będzie w zimie, kiedy szyba zapobiegnie utracie ciepła z wnętrza samochodu - łatwiej i szybciej będzie go nagrzać.
Wszytko się zgadza tylko proporcje są takie: słońce przy idealnym kącie padania jest w stanie dostarczyć do środka Arteona około 1,5 kw energii (tylko musisz jechać pod słońce które patrzy pod kątem 45 stopni prosto do środka) natomiast moc chłodnica klimy to około 10 kw. Więc Twoja analogia jest trafna ale proporcje zupełnie nie te. Bo zakładając że atermiczne szyba zdejmie Ci ten zysk słoneczny do połowy (czyli całe 750W) to przy tych mocach chłodniczych układy klimatyzacji jest kompletnie bez znaczenia.

Oczywiście - są ludzie dla których uczucie "smażenia słońca na skórze" dla szyb atermicznych będzie odczuwalne i komfortowe i ja tego nie kwestionuje. Dla mnie nie ma to zadnego znaczenia. I tyle.
Klimatyzacja nie działa ciągle z pełną mocą. Bardziej obrazowe są porównania procentowe. Przyjmując Twoje dane szyba atermiczna zmniejszy ilość ciepła dostającego się do kabiny o 20% (wszystkie źródła ciepła tłoczą je do kabiny z mocą około 4kW) i mniej więcej o tyle spadnie zapotrzebowanie na paliwo konsumowane przez klimę oraz mniej więcej o tyle szybciej ochłodzi się wnętrze. Dla mnie jak najbardziej odczuwalne w samochodach gdzie mam szybę atermiczną i jej nie mam. Gra warta świeczki.

PS
Obiecana fotka szyby atermicznej Arteona, zrobiona w podczerwieni, w porównaniu z samochodem ze zwykłą szybą czołową:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05.08.2021, 21:18 przez Osfald, łącznie zmieniany 2 razy.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
ovball
Member
Posty: 72
Rejestracja: 14.03.2020, 15:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: ovball » 30.06.2021, 13:58

Hej koledzy...
I ja jestem po wymianie szyby czołowej. Ubezpieczenie w Hestii więc szyby jako opcja dodatkowa i nie ma zgłoszenia do UFG a jednak większość Towarzystw zgłasza ten fakt mimo dodatkowej opcji w ubezpieczeniu.

Pamiętajcie o tym i w razie czego nadal zapraszam po ubezpieczenie naszych Arteonów do mnie :)

Co do samej szyby juz jeden kolega pisał o Autoglass faktycznie robią dobrze i od razu kalibrują i wszystko w cenie wymiany szyby z T.U.
Chciałbym dodać że udało się dostać szybę oryginalną i to zasługa firmy autoglass bo z tego co Pan mówił produkcja nie nadąża i dlatego kupuja po dobrych cenach oryginały, ale pamiętajmy oryginał od zamiennika różni się tylko i wyłączenie znaczkiem Volkswagena na szybie i niczym innym więcej!!! W EU chyba jest tylko 2 producentów szyb do wszystkich marek samochodów więc nie ma to znaczenia czy oryginał czy zamiennik , materiał jest ten sam!

Pozdrowienia :)

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: Vetinari » 30.06.2021, 14:51

Dobra, ale nie wierzcie sprzedawcom aż tak bardzo, za to im płacą, żeby powiedzieli wszystko, żebyście kupili.

Po pierwsze jest więcej niż 2 producentów szyb samochodowych na rynku EU (chociażby Pilkington, AGC, Saint-Gobain Sekurit, Guardian Automotive Europe, NordGlass (kupione przez AGC)) .

Po drugie jakie to ma znaczenie, skoro np. BMW, VW i Bentley często montuje szyby produkowane w Chinach, FUYAO?

Po trzecie, w jednej fabryce mogą robić lepsze i gorsze szyby - jakie zamówisz takie zrobią.

alcalu
Member
Posty: 241
Rejestracja: 18.06.2018, 19:34

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: alcalu » 30.06.2021, 21:22

Vetinari pisze:
30.06.2021, 14:51
Dobra, ale nie wierzcie sprzedawcom aż tak bardzo, za to im płacą, żeby powiedzieli wszystko, żebyście kupili.
U mnie odwrotnie - sprzedawcy namówili żeby wykreślilić szybę z konfiguratora i teraz nie mam - w sumie drugi raz i tak bym ją jednak wziął :)

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Wymiana szyby czołowej poza ASO

Post autor: Marekk » 31.10.2021, 13:59

Zastanawiam się jak to jest z tą wymiana. Mam w leasingu bez opcji szyba gdyż leasing mi powiedział że uwzględniają jedynie oryginał a z pakietu SZYBY jest jedynie zamiennik do 3k ok można t kwotę zwiększyć na 5k jednak jaka opcją będzie najlepsza jeśli chciałbym wymienić szybe jak się uszkodzi.

O ile wzrośnie ubezpieczenie jak zrobię to z AC?
Czy lepszy wkocu jest oryginal czy zamiennik?

Po wymianie na pewno chce zabezpieczyć szybe jakas folia ochronna by uniknąć tego problemu za kilka miesięcy...

ODPOWIEDZ