Light Assist

lucasnetwork
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 06.04.2018, 19:00

Re: Light Assist

Post autor: lucasnetwork » 23.10.2018, 14:24

Panowie skoro już o DLA tutaj piszemy... Też miałem przypadki, że mijające pojazdy mrugały mi kiedy system DLA był aktywny i też, jak niektórzy tutaj myślałem, że to dlatego, że ludzie widzą długie i już na zapas mrugają, chociaż ich nie razi. Otóż pewnego dnia po zachodzie słońca umówiłem się z kolegą na test. On wsiadł do mojego Artka, ja do jego Opla Astry i pojechaliśmy na odcinek dłuższej prostej drogi. Będąc cały czas na połączeniu przez telefon umówiliśmy się, aby wyjechać na przeciwko siebie kiedy żadne auto nam się nie wciśnie. Ku mojemu zdziwieniu auto faktycznie razi, więc bardzo możliwe, że kiedy Wam ktoś mruga to faktycznie go razicie. Po stronie kolegi widział to co ja, czyli auto kiedy wykryło pojazd z przeciwka rozsuwa reflektory na strony zewnętrzne. Byliśmy cały czas na połączeniu telefonicznym, więc na bieżąco rozmawialiśmy co widzimy. Ja natomiast jadąc na przeciwko niego widziałem, jak reflektor (i tutaj coś dziwnego) od środka jezdni, czyli ten po mojej stronie, opadł w dół i nie raził, a raził ten od pobocza, chociaż kolega potwierdził, że reflektor skręcił strumień światła w prawo, kiedy mnie zobaczył (w sensie kamera wykryła, której oko było idealnie czyste).

Pojechałem z tym do ASO VW i ku mojemu kolejnemu zdziwieniu VW o tym wie i pracuje nad aktualizacją oprogramowania, które ma pojawić się WSTĘPNIE na początku roku 2019 i będzie wgrywane podczas okresowego przeglądu. Taką informację otrzymałem od serwisanta w ASO. Na moje stwierdzenie, że w takim razie każdy kto kupuje VW z tym systemem otrzymuje produkt niezgodny z umową zrobił duże oczy i nie wiedział co odpowiedzieć. Po chwili jednak dodał, że VW stara się jak najszybciej usunąć problem, ponieważ występuje on także w innych modelach (Passat, Golf itd.), a problem powstał przez LEDy, ponieważ w przypadku ksenonów problemu nie było. Producent tylko zainstalował to samo oprogramowanie z modeli z ksenonami do modeli z LEDami i powstał problem. W skrócie - problem jakby był im znany, ale liczy się najpierw sprzedaż, a później dopracowanie. Póki co serwis zalecił nie używać tego systemu.

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Light Assist

Post autor: trake » 23.10.2018, 15:10

@lucasnetwork czyli są podstawy prawne do rozwiązania umowy zakupu pojazdu tudzież wniosek o rekompensatę z tyt. sprzedaży towaru niezgodnego z umową lub wadliwego. VW ma jednak ciekawą politykę sprzedaży..

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Light Assist

Post autor: Blazio1946 » 23.10.2018, 17:59

Najpierw jest doprowadzenie przedmiotu do stanu zgodnego z umowa ew. brak możliwości lub naprawa przewyższa wartość towaru to wtedy może... ale tutaj tak to nie pójdzie.

Też mnie ostatnio raził pasek b8 jadący z naprzeciwka i widziałem jak mu się światła obniżają.
Mi zdarza się, że szczególnie kierowcy tirów mrugają osobowki nie.

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Light Assist

Post autor: trake » 24.10.2018, 08:58

@Blazio1946
Doprowadzenie do stanu zgodnego z umową w wyznaczonym terminie aczkolwiek nie odkładanym "w nieskończoną wieczność" ;) przeszłoby zapewne ubieganie się o rekompensatę gdyż pojazd był sprzedany jako sprawny w pełni funkcjonalny - nie jest nigdzie uwzględniona info od producenta, że system 'może być nie w pełni funkcjonalny' etc. Reasumując i nie roztrząsając się nad aspektem prawnym, ciekaw jestem kiedy i czy uda się im poprawić działanie DLA.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Light Assist

Post autor: Blazio1946 » 24.10.2018, 10:58

Ew rekompensatę dla tych, którzy dodatkowo płacili za DLA (m.in ja) w 2017 1600zl. Potem było to w pakiecie więc na nic bym nie liczył.
Jeden i drugi przypadek praktycznie nie do wyegzekwowania rekompensaty tylko będziemy czekać na jakąś aktualizację.

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Light Assist

Post autor: trake » 24.10.2018, 14:43

@Blazio1946 Fakt, oby aktualizacja nadeszła i uporała się z problemem.

czarny
Member
Posty: 53
Rejestracja: 14.12.2017, 19:36

Re: Light Assist

Post autor: czarny » 25.10.2018, 13:53

czy ja dobrze rozumiem, powołujecie się na rekompensaty w autach w których zaprogramowaliście funkcję DLA?

Mam Arteona w jednym fabryczny DLA w drugim kodowany, i fabryczny działa poprawnie nikt nie mruga, kodowany działa jak kolega wyżej opisał

trake
Member
Posty: 138
Rejestracja: 13.08.2018, 13:31

Re: Light Assist

Post autor: trake » 25.10.2018, 14:06

@czarny - i to rozwiewa wszelkie wątpliwości na temat rekompensat itp. :) Zrozumiałem przez omyłkę widocznie jakoby arteon miał ogółem problem z użytkowaniem w ruchu drogowym system DLA.

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Light Assist

Post autor: Salvatore » 25.10.2018, 14:14

Hmm, czyli co, fabryczny dziala dobrze? Też mam fabryczny i póki co nikt mi nie mrugał, ale teraz nie wiem...

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Light Assist

Post autor: Jerzy » 25.10.2018, 17:59

A może chodzi jednak o lampy ? Czy może ktoś z fabrycznym DLA wrzucić zdjęcie naklejek z oznaczeniami z lamp?
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

ODPOWIEDZ