Wzmocnienie głosu kierowcy w Discover Pro

Jan010
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 26.05.2021, 23:42

Wzmocnienie głosu kierowcy w Discover Pro

Post autor: Jan010 » 02.07.2021, 12:01

Cześć wszystkim,

Ostatnio w ręcę wpadła mi instrukcja w formie cieńkiej książeczki dotycząca obsługi systemu Discover Pro (dołączana do pełnej instrukcji obsługi samochodu).
Ktoś juź na forum w którymś z tematów wspominał żartobliwie, że kabina Arteona jest tak duża i długa, że na tylnej kanapie nie słychać kierowcy, który podczas jazdy mówi coś w stronę kierownicy (nie odwraca się do tyłu).
Ku mojemu zaskoczeniu, we wspomnianej instrukcji jest pozycja WZMOCNIENIE GŁOSU, opisana tak: „System wzmacniania głosu rozpoznaje automatycznie mowę kierowcy i uruchamia transmisję do głośników przy tylnych siedzeniach.”
Jest też odnośnik, pod którym można przeczytać, że funkcja zależy od kraju i wyposażenia.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym ustawieniem w sekcji DŹWIĘK?

Awatar użytkownika
mr.lynx
Member
Posty: 73
Rejestracja: 01.07.2021, 17:41
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wzmocnienie głosu kierowcy w Discover Pro

Post autor: mr.lynx » 02.07.2021, 21:39

Jan010 pisze:
02.07.2021, 12:01
Cześć wszystkim,

Ostatnio w ręcę wpadła mi instrukcja w formie cieńkiej książeczki dotycząca obsługi systemu Discover Pro (dołączana do pełnej instrukcji obsługi samochodu).
Ktoś juź na forum w którymś z tematów wspominał żartobliwie, że kabina Arteona jest tak duża i długa, że na tylnej kanapie nie słychać kierowcy, który podczas jazdy mówi coś w stronę kierownicy (nie odwraca się do tyłu).
Ku mojemu zaskoczeniu, we wspomnianej instrukcji jest pozycja WZMOCNIENIE GŁOSU, opisana tak: „System wzmacniania głosu rozpoznaje automatycznie mowę kierowcy i uruchamia transmisję do głośników przy tylnych siedzeniach.”
Jest też odnośnik, pod którym można przeczytać, że funkcja zależy od kraju i wyposażenia.
Czy ktoś z Was spotkał się z tym ustawieniem w sekcji DŹWIĘK?
pierwsze słyszę ale aż jutro rano sprawdzę w nowym Artku czy coś takiego mam i dam znać

Zbig
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.02.2019, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wzmocnienie głosu kierowcy w Discover Pro

Post autor: Zbig » 03.07.2021, 08:23

Kiedyś jeździłem zastępczym Superbem III (2018) i takie coś w nim było - było to wkurzające, robiło pogłos w kabinie. To uruchamiało się z jakiejś funkcji radia z tego co pamietam.
R.I.P. :( Arteon 2.0tdi 190km R-line
Arteon 2.0tsi 190km R-line :)

Jan010
Junior Member
Posty: 3
Rejestracja: 26.05.2021, 23:42

Re: Wzmocnienie głosu kierowcy w Discover Pro

Post autor: Jan010 » 03.07.2021, 19:14

W ogóle nie ruszałbym tematu, ale to u mnie rzeczywisty problem jest. Ludzie z tylnej kanapy co chwilę proszą o powtórzenie, bo ja, przyzwyczajony do doskonałego ściągania głosu podczas rozmowy telefonicznej przez bluetooth, w ogóle nie podnoszę głosu. I nie jest to nawet kwestia dużej prędkości - normalnie przy 70-80 km/h to już występuje...
Szukam jeszcze jakiejś apki, która robiłaby za „megafon”, ale póki co bez sukcesów.
Tym bardziej, jak zobaczyłem tą funkcję w instrukcji to się nieźle napaliłem na to. A kolega, który wspomina o Superbie jest tylko dowodem na to, że takie ficzery istnieją w koncernie VAG.

ODPOWIEDZ