Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

jakubkrak
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 28.02.2021, 21:41
Lokalizacja: Kraków

Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: jakubkrak » 18.08.2021, 13:28

Witam,
Jestem tutaj świeżakiem. Po półrocznych poszukiwaniach dwa dni temu kupiłem swojego Artka (2018, 280KM, Discovery Media Pro, brak karty sim w schowku). Rzetelnie przeczytałem wszystkie posty, ale dalej nie rozumiem tematów związanych z oglądaniem filmów.

1. Jak połączyć się Mirror Linkiem z samochodem ?
2. Jak sprawić by móc oglądać Youtube podczas jazdy? (rozumiem, że trzeba odblokowąć Video in motion, ale czy coś jeszcze?)
3. Czy usługa VW App Connect musi być wykupiona?
4. Nie mogę też poradzić sobie z odtworzeniem teledysków z Pendriva (sprawdzałem każde gniazdo) i DVD. Nagrywałem różne formaty ale wyskakuje komunikat "brak plików do odtworzenia"

Ratunku !!:)
Arteon 2018 280KM

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: Osfald » 18.08.2021, 22:41

jakubkrak pisze:
18.08.2021, 13:28
Witam,
Jestem tutaj świeżakiem. Po półrocznych poszukiwaniach dwa dni temu kupiłem swojego Artka (2018, 280KM, Discovery Media Pro, brak karty sim w schowku). Rzetelnie przeczytałem wszystkie posty, ale dalej nie rozumiem tematów związanych z oglądaniem filmów.

1. Jak połączyć się Mirror Linkiem z samochodem ?
2. Jak sprawić by móc oglądać Youtube podczas jazdy? (rozumiem, że trzeba odblokowąć Video in motion, ale czy coś jeszcze?)
3. Czy usługa VW App Connect musi być wykupiona?
4. Nie mogę też poradzić sobie z odtworzeniem teledysków z Pendriva (sprawdzałem każde gniazdo) i DVD. Nagrywałem różne formaty ale wyskakuje komunikat "brak plików do odtworzenia"

Ratunku !!:)
ad1
kablem usb (nie wiem czy wszystkie gniazda Usb w samochodzie zapewniają łączność z infotajmentem). W telefonie włączasz ML (mirror link) lub AA (android auto) jeśli jednostka w samochodzie nie wykryła go automatycznie i tyle.

ad2
trzeba jeszcze w telefonie zrobić tak aby przez ML czy AA ten youtube był "przerzucany" do infotajmentu w samochodzie. Są pewne zabawy niezbędne (jak zrootowanie telefonu w przypadku AA) ale jest to wykonalne. W przypadku ML na ekranie w samochodzie wyświetli Ci się kopia ekranu z telefonu. Opisywane na tym forum... kilka razy. Wprost YT nie wspiera AA.

ad3
musisz mieć opcję wyposażeniową, która zawierała te możliwości komunikacyjne, o które pytasz i to chyba był AppConnect (nie pamiętam już...).

ad4
nie wiem jak to było we wcześniejszych wersjach ale od MY2020 już nie było tej opcji dostępnej. Raczej kombinuj aby do tych celów wykorzystać telefon/tablet połączony przez mirrorlink lub android auto.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: Remus » 19.08.2021, 08:41

jakubkrak pisze:
18.08.2021, 13:28
Witam,
Jestem tutaj świeżakiem. Po półrocznych poszukiwaniach dwa dni temu kupiłem swojego Artka (2018, 280KM, Discovery Media Pro, brak karty sim w schowku). Rzetelnie przeczytałem wszystkie posty, ale dalej nie rozumiem tematów związanych z oglądaniem filmów.

1. Jak połączyć się Mirror Linkiem z samochodem ?
2. Jak sprawić by móc oglądać Youtube podczas jazdy? (rozumiem, że trzeba odblokowąć Video in motion, ale czy coś jeszcze?)
3. Czy usługa VW App Connect musi być wykupiona?
4. Nie mogę też poradzić sobie z odtworzeniem teledysków z Pendriva (sprawdzałem każde gniazdo) i DVD. Nagrywałem różne formaty ale wyskakuje komunikat "brak plików do odtworzenia"

Ratunku !!:)
Ad 4. dodam, że takie działanie byłoby trudne, a wręcz niemożliwe, właśnie ze względu na mnogość formatów oraz obsługujących i kodeków AV. Wynika to z kolei z faktu, że systemy "Infotejmęt" w samochodach to systemy zamknięte, ze względów bezpieczeństwa i stabilności.

Nie lepiej wydać trochę pieniędzy i doinstalować przednich foteli uchwyty na tablety dla dzieciaków? Przyznam, że mam takie rozwiązanie, a na każdym tablecie po-downloadowana tona filmów z Netflixa i innych strimingów, dzięki czemu w czasie dłuższych podróży z tyłu jest święty spokój.

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: Vetinari » 19.08.2021, 14:49

1. Jak połączyć się Mirror Linkiem z samochodem ?
Musisz mieć specjalną apkę w telefonie, gdzieś na forum jest opis, ale mi się nigdy nie udało. (viewtopic.php?f=2&t=70&hilit=mirrorlink&start=20#p6283)
2. Jak sprawić by móc oglądać Youtube podczas jazdy? (rozumiem, że trzeba odblokowąć Video in motion, ale czy coś jeszcze?)
Jeżeli już to tylko MirrorLink, VIM dotyczy plików z pendrive
3. Czy usługa VW App Connect musi być wykupiona?
Nie jestem pewien, na pewno, żeby działało Android Auto i Apple CarPlay tak, do MirrorLink nie jestem pewien - chyba że rozmawiamy o subskrypcji We Connect / Car-Net, to wtedy nie.
4. Nie mogę też poradzić sobie z odtworzeniem teledysków z Pendriva (sprawdzałem każde gniazdo) i DVD. Nagrywałem różne formaty ale wyskakuje komunikat "brak plików do odtworzenia"
https://www.youtube.com/watch?v=jIGkqmkI6fg

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: SebastianC » 19.08.2021, 22:11

MirrorLink to przestarzała technologia. Nawet jeśli któryś smartfon na papierze ją wspierał to realnie rzadko to działało bezproblemowo. Nowe telefony w ogóle nie oferują ML, a Samsung wyłączył ML nawet w swoich starszych telefonach.
Ja bym zapomniał o odtwarzaniu YouTube w samochodzie.

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: Lazi » 19.08.2021, 22:38

Mam Artka z tego samego rocznika. Mirror Linka udało mi się kiedyś uruchomić wg instrukcji z tego forum bez rootowania telefonu, ale poprzez wgrywanie odpowiednich wersji kilku apek. Trzeba do tego było jednak wyłączyć aktualizację telefonu, co średnio mi pasowało. Także czary mary nie warte zachodu. YouTube wtedy zadziałał.

Co do odtwarzania plików wideo z pendrive'a nie mam najmniejszych problemów. Może faktycznie niefartownie miałeś akurat pliki z kodekami nieobsługiwanymi przez samochód.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

vagart
Member
Posty: 190
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: vagart » 20.08.2021, 00:26

Wspierane formaty audio/video wg instrukcji:
- AAC
- ALAC
- AVI
- FLAC
- MP3
- MP4
- WMA
- MPEG-1 oraz MPEG-2 (.mpg, .mpeg)
- ISO MPEG4; DivX 3, 4 oraz 5 Xvid (.avi)
- ISO MPEG4 H.264 (.mp4, .m4v, .mov)
- Windows Media Video 10 (.wmv, .asf)

manual99
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 27.07.2019, 00:23

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: manual99 » 20.08.2021, 07:21

U mnie mirror działa od półtora roku na samsungu s8, na tym forum dokładnie opisałem jak to zrobiłem. Celowo nic nie aktualizuje i według mnie to najlepsza opcja jaką można mieć w arteonie. Na s9+ też hulało, do czasu aktualizacji. Mam zamiar nie wyjmować tel. z schowka przez najbliższe 2,5 r. 🙂

jakubkrak
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 28.02.2021, 21:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: jakubkrak » 20.08.2021, 07:45

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już jestem odrobinę mądrzejszy :
1. Filmy z pendrive odtwarzane są bezproblemowo (z każdego z wejść USB). Filmy można nagrywać w wielu formatach, ale należy pamiętać o rozdzielczości . 640x480 chodzi bezproblemowo, ale już 1280x1080 nie działą. Dzisiaj sprawdzę pośrednie rozdzielczości i dam znać jaką rozdzielczość maksymalnie obsługuję Discovery Media Pro.
2.Połączyłem się bezproblemowo z Android Auto. Winny był oryginalny przewód. Na zamienniku działa jak należy.

Dzisiaj walka z MirrorLink ..

P.S.Ktoś ma namiar na użytkownika z OBD Eleven z Krakowa?
Arteon 2018 280KM

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: Discovery Media Pro - Proszę o wyrozumiałość

Post autor: Remus » 20.08.2021, 15:10

jakubkrak pisze:
20.08.2021, 07:45
Dziękuję wszystkim za pomoc. Już jestem odrobinę mądrzejszy :
1. Filmy z pendrive odtwarzane są bezproblemowo (z każdego z wejść USB). Filmy można nagrywać w wielu formatach, ale należy pamiętać o rozdzielczości . 640x480 chodzi bezproblemowo, ale już 1280x1080 nie działą. Dzisiaj sprawdzę pośrednie rozdzielczości i dam znać jaką rozdzielczość maksymalnie obsługuję Discovery Media Pro.
To poproszę o info nt. wyższych rozdzielczości, bo te 640x480 to jest standard z czasów monitorów CRT. Pozostaje pytanie jakie treści warto oglądać w tej rozdzielczości.

ODPOWIEDZ