Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: gregmisz » 07.08.2018, 07:13

U mnie po stwierdzeniu tego faktu - swistu z gwizdem z okolic lewego lusterka i słupka A, rozebrano lusterko i podobno poprawiono uszczelkę wewnątrz, oraz na pewno lepiej spasowano osadzenie lusterka - przed naprawą mozna było ruszać tuleję ręką, teraz nie.

Jakis czas po naprawie jeszcze było słychać te swisty.

Potem po dniach z wysokimi temperaturami, wszystko ucichło i teraz słychać tylko szumy aerodynamiczne powyżej 120 km/godz
Wczesniej swistało od 30-50 km, i narastało z prędkością.

Teraz cisza, i bardzo dobrze.

Generalnie diler w ZIelonej Górze zna temat, potwierdza że wystąpiło to w jeszcze 1 innym Arteonie.
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 07.08.2018, 11:05

U mnie serwis rozebrał drzwi i lusterko. Po złożeniu szum wyraźnie zmalał ale jestem już na jego punkcie tak wyczulony , że zauważam.
Zwłaszcza gdy się przełącza recyrkulacje powietrza. Ale przy tych temperaturach i gęstości powietrza nie jest dotkliwy. Zobaczymy gdy się ochłodzi.

Dr.Raptor
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 12.08.2018, 20:14

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Dr.Raptor » 12.08.2018, 20:33

Witam, Passat B8 2018 BiTD podwójne szyby - świst przy rożnych prędkościach (potrafi się pojawić już przy ok 70 km/h). Zgłosiłem na gwarancję, serwis w ogóle nie dostrzegł usterki (słyszalne standardowe opory toczenia), choć ponoć podregulowali drzwi - ja tego nie widzę, chyba że ruszyli je o 1mm. Dodatkowo uszczelki przy drzwiach kierowcy w stosunku do tylnej kanapie są nierówno spasowane. Przejechałem 160 000 B8 i słyszę że jest inny odgłos zamykania drzwi. Czasami jestem w stanie słyszeć świst przy otwartym oknie, tak jakby nierówność w spasowaniu uszczelki generował ten dźwięk. Zrobiłem test, który wyczytałem na forum i sprawa pojawia się tylko przy otwartym obiegu powietrza, przy zamkniętym znika... zawsze. Spróbuje wkrótce testu z oklejeniem lusterka, tak jak pisał @la.buche. Nie mam zamiaru odpuścić, założyłem że po kilku dobrych latach B8 na rynku nie robią takich wpadek, więc szykuję się na kontynuację zgłoszenia serwisowego. Odbieraliśmy kilka Arteonów miesiąc temu w różnych konfigach (podwójne szyby, zwykłe) i żaden nie świszczy.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 12.08.2018, 20:37

Odglos zamykania drzwi zwasze bedzie inny przy szybach bezramkowych. U mnie tez czasem byl swist, pisalem w tym watku jak do sie latwo pozbyc w 5 min i mata kauczukowa za 5 zl do wygluszania drzwi
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Dr.Raptor
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 12.08.2018, 20:14

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Dr.Raptor » 12.08.2018, 20:42

dzięki kriss555, jednak to passat więc ramki są :)

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 13.08.2018, 05:38

Nie doczytalem. Ale jak mialem b8 to tez mialem ten problem i rozwiazanie jest takie samo. Wstawem dawno temu na forum passata nawet ze zdjeciami
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Dr.Raptor
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 12.08.2018, 20:14

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Dr.Raptor » 13.08.2018, 08:44

ok dzięki wielkie, poszukam, rozumiem że serwis gwarancyjny nie jest w tym wypadku rozwiązaniem. Tak jak niektórzy pisali wymieniali nawet lusterka, poprawiali uszczelki w lusterku i efekt jeżeli był to raczej umiarkowany/mizerny. Korci mnie żeby powalczyć z tym oficjalnymi kanałami, w końcu to nie są auta budżetowe.

gregmisz
Member
Posty: 204
Rejestracja: 07.01.2018, 10:23
Lokalizacja: zachód

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: gregmisz » 13.08.2018, 12:05

Popieraw w razie czego mozna się skrzyknąć w grupę i złożyc coś na kształt reklamacji zbiorowejżeby VAG w koncu rozwiązał problem
Arteon R-line 190 TSI PureWhite

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 13.08.2018, 17:17

Jak szum nie jest bardzo duzy to powiedza nam ze to cecha modelu. Jezdzilem wieloma passatami i kilkoma arteonami, w jednych jest lekki swist, w kilku byl glosny swist, w kilku nie bylo sie czego czepic pod warunkiem ze czlowiek nie wiedzial gdzie ucho przylozyc 😂
Problem jest wszedzie ten sam, duza powierzchnia drzwi i robi sie w nich podcisnienie, znajduje ujscie akurat kolo naszych uszu na koncu drzwi slupka B. W passacie walczylem z tym troche przez serwis, bez efektu, w egzemplzach z serwisu tez swist byl ale mniejszy, psulo mi to cala przyjemnosc z jazdy, zabralem sie za to sam. Najpierw poobklejalem wsxystkie szczeliny w drzwiach lacznie z lusterkiem i efektu brak, potem zatkalem zeykla scierka dziure miedzy szyba a tapicerka drzwi i nagle cisza. Wzialem mate kauczukowa do wygluszania , podkleilem kawalek kolo szyby i na laczeniu z tapicerka i w koncu cisza, mawet tslicerki drzwi nie trzeba rozbierac. Robota na 5 min, jakby vw zrobil zestaw takich uszczelnien to tez dla serwsu 5 min roboty ze zdjeciem boczka nawet. Przez kilka miesiecy jezdzilem i sie wsciekalem a rozwiazanie bylo proste. Myslalem ze to przypadlosc passata, kupilem arteona a tu to samo, najpietw troszeczke, w zimie byl konkretny swist. Zrobilem to samo co w passacie, sprawa jeszcze latwiejsza bo wystarczy podwazyc gume z boku drzwi i mamy super dostep do podklejenia. 5 min roboty, zaladamy gume na uchwyt i nic nie widac i nawet powyzej 200 nie ma sie czego czepic. Z serwisem mozna walczyc jak ktos ma czas, nie maja tpi to troche pocuduja a potem bedzie info ze albo ten typ tak ma albo ze producent pracuje nad rozwiazaniem. Nad trzeszczacymi nakladkami na slupki boczne i trzeszczacymi uszczelkami drzwiowymi bez flaku w passacie b8 zeszlo im 3 lata...ostatnio czytalem recenzje audi q8 na jakiejs amerykanskiej stronie i tez redaktor pisal o swiscie przy slupku b...ale to byl egzemplarz przedprodukcyjny wiec audi skonentowalo ze to przypadek
Zauwazcie ze problem pojawil sie od passata b8 jak lusterko przymocowali do blachy drzwi a nie przy slupku a. I powiem wam ze problem dotyczy bardziej modeli z podwojnymi szybami bo po prostu jest ciszej troche i szum bardziej jest slyszalny
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Dr.Raptor
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 12.08.2018, 20:14

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Dr.Raptor » 13.08.2018, 21:26

przeżyć to dwa razy w dwóch kolejnych autach, współczuje. w b8 z 2015 roku, którym przejechałem ponad 160k, nie było absolutnie nic słychać ze świstów, więc tym bardziej dziwi, że vw grupa w tym temacie popada w regres, choć słyszę że w egzemplarzu z 2018 silnik chodzi ciszej (lepsze wygłuszenie od komory silnika?), nawet z zewnątrz, w środku zupełnie inaczej słychać "klekot" (na marginesie zakochałem się w wentylowanych fotelach) - same pozytywy a tu nagle świst wiercący dziurę w głowie, moim zdaniem to nie przystoi, i należało by dać znać w jakiejś formie importerowi, że mają wadę, tym bardziej że przecież można spokojnie skonfigurować zarówno artka jak i passata powyżej 200k PLN, więc nie powinno być takich bubli.

ODPOWIEDZ