Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Blazio1946 » 13.08.2018, 22:34

@kriss555

Jeżeli masz zdjęcia to wrzuć je tutaj, jest kilka a nawet więcej osób, którym by się przydało.

U mnie póki co nadal cicho 20tys już mam nakręcone.

Dr.Raptor
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 12.08.2018, 20:14

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Dr.Raptor » 14.08.2018, 13:04

dołączam się do prośby, skierowanej do osób, które takiego "moda" robiły. Widziałem zdjęcia @kriss555 na forum passat, jednak przydałoby się kilka dodatkowych, by rozjaśnić temat. Jak zrobię u siebie to wrzucę na forum jak to wygląda.

Trex67
Junior Member
Posty: 33
Rejestracja: 05.05.2018, 16:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Trex67 » 05.09.2018, 23:04

Szkoda ze nie dali Arteona bo nowa mazda najlepiej wyciszona.

http://www.auto-swiat.pl/testy/mazda-6- ... mie/0e05yx
Ostatnio zmieniony 06.09.2018, 15:42 przez Trex67, łącznie zmieniany 1 raz.

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Rkarcz » 06.09.2018, 07:54

Błagam cię.. Jaka Mazda.. Przy 180 zapewne szum jest nie do zniesienia. Oni skupiają się na USA, a tam ile masz maksymalną prędkość?
W czasie deszczu słychać na dachu bam, bam, bam bo jest goła blacha. Pewnie tego nie testowali.
Mazda w dB wychodzi bosko, gorzej ze składnikami dźwięku które wkurwiają a nie podnoszą dB. Bez wyłożenia 4-6kPLN znów jest lipa.
Przejedź się i sprawdź. Miałem 3 lata i nie wierzę w żadną poprawę w kolejnych liftach, bo oni poza skórką nie zmieniają nic.
Lusterka jak padały tak padają, kierownice się wycierają, heble to nieporozumienie - w tym teście miała 38 m ze 100.
I tak można bez końca. Podobno lakier wszędzie taki sam, ciekawe bo mój Arteon po 27 kkm ma może 2 odpryski.
A Mazda po tym przebiegu nadawała się do lakierowania przodu. Nawet byłem szczęśliwy jak trafiłem liska bo mi odświeżyli zderzak.
No i cena. Diesel prawie 200k. To dopiero jest ubaw po pachy.. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: John Brown » 13.09.2018, 23:40

Przejechałem 30tkm. Po wyeliminowaniu świstów, które odbierały ochotę do wsiadania za kierownicą arteona mogę napisać, że to świetny samochód (4×4, 240 km). Niedawno mój brat jeżdżący na codzień A6 3,0 tdi 245 km quattro avant 2014 r. pożyczył arteona na tydzień (zrobił nim 2000 km) stwierdził, że nie czuje różnicy w komforcie (arteon na 20', audi na 18') i osiągach, na plus w arteonie ilość miejsca i zaawansowanie technologiczne z mnóstwem systemów (cena odpowiedników w audi to chyba 4krotność do vw, pewnie wszystko musi być w audi na quattro). Przed arteonem jeżdziłem mercedesem cla 2014 r. W tym roku zaczęła wychodzić rdza na tylnej pokrywie bagażnika (piękne purchle na tylnej części pokrywy między znaczkiem mercedesa a emblematem 4matic) . W serwisie w Gańsku przy elbląskiej powiedzieli mi, że nie uznają reklamacji na rdzę bo po upływie 2 letniej gwarancji na samochód przestałem serwisować go w mercedesie (serwis tam to katastrofa) przez co straciłem 10 letnią gwarancję na perforację. Czyli żeby nie stracić gwarancji na perforację nadwozia, oleje i filtry trzeba wymieniać tylko w serwisach mercedesach przez 10 lat. Logiczne, nie? Zwykli oszuści i mechanicy amatorzy. Szkoda kasy chyba, że ktoś naprawdę ma jej tyle, że może wyrzucać ją w błoto albo jak powyżej, na złom. Tak więc jeszcze raz napiszę, że arteon bez świstów to świetny samochód. Przynajmniej na razie.

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: mike_pl » 14.09.2018, 08:07

Czy ktoś rozbierał lusterko i może opisać co należy zrobić aby nic nie uszkodzić? Czy wystarczy wyciągnąć samo szkło, żeby dostać się do śrub mocujących i je trochę dokręcić czy trzeba rozebrać całe drzwi? U mnie delikatny świst występuje miedzy 75 - 100 km/h od strony pasażera. Ostatnio po myciu auta złożyłem lusterka i przesmarowałem uszczelki smarem do uszczelek i pomogło. Po umyciu auta niestety znowu trochę gwiżdże.

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Blazio1946 » 14.09.2018, 09:12

mike_pl pisze:
14.09.2018, 08:07
Czy ktoś rozbierał lusterko i może opisać co należy zrobić aby nic nie uszkodzić?
https://m.youtube.com/watch?v=RD_ih1d08FU

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 26.11.2018, 20:16

Tak się zastanawiam, czy komuś poza jednym forumowiczem, udało się pozbyć permanentnie tego gwizdu? Bo np. U mnie wymiana lusterka nic nie dała. Pomógł natomiast kawałek pianki przyklejony w miejscu łączenia uszczelki pionowej z pozioma przy słupku A. Niestety nadeszły chłodniejsze dni i znów nap..dala.

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: mike_pl » 26.11.2018, 20:22

Też zgłaszałem, wymienili niby uszczelkę szyby bo podobno była za krótka. Generalnie nic to nie dało. Przekazałem to i powiedzieli, że może lusterko trzeba dokręcić, bo te przeguby są dość luźne (od strony kierowcy też jest luźny ale według szpeca z serwisu ten od pasażera jest minimalnie luźniejszy). Czasami wydaje mi się, że to nie jest świst od lusterka ale przy słupku B na zamknięciu drzwi ale doszło do tego, że świst słyszałem nawet jak stałem na światłach.

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 26.11.2018, 20:32

Przeszedłem podobna drogę w serwisie. Najpierw było dokręcenie przegubu lusterka. Potem wymiana całego lusterka na inne z auta demo które nie gwizdało. Tez nic nie dało, co wykluczyło lusterko jako przyczynę. Sam zauważyłem ze po wetknięciu szmatki z mikrofibry w róg przy słupku A gwizdanie znikało. Przykleiłem wiec ok. 4 cm długi 2 cm szeroki pasek z pianki wygłuszającej w rant uszczelki ( w okolicy gdzie jest ten mały kawałek pianki przyklejony oryginalnie) i voila, przez ok. 10 kkm miałem ciszę. Pianka powoduje lepsze dociśnięcie górnej wargi uszczelki do szyby. Ostatnio jednak w chłodne dni objawy znów się pojawiły. Ta uszczelka ma 2 wargi. Ten dolny może również słabo przylegać lub może być między tymi uszczelkami szpara. Albo cholera wie co jeszcze :-)

ODPOWIEDZ