Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

Revman
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 25.02.2018, 17:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Revman » 02.03.2018, 09:52

Na forach audi pojawia się podobny problem, większość tego typu sprawy jest związana ze złym dociskiem szyby do górnej uszczelki. W tamtych przypadkach regulacja w pionie i dobre wypoziomowanie załatwi temat. Ale to w ASO powinni wiedzieć.
Kolega kriss555 któremu udało się we własnym zakresie usunąć usterkę także ma szyby dźwiękoszczelne (o zgrozo).

Kriss555 - mam pytanie twoje subiektywne odczucia wyciszenia wnętrza jak jest do 130 - 140 km na godzinę.
W teście marekdrives z yutuba mówi się że auto z pakietem bardzo dobrze tłumi dzwięki - jak jest u ciebie ?

Awatar użytkownika
Woytek
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 16.11.2017, 22:13

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Woytek » 02.03.2018, 10:56

u mnie od początku był świst przy słupku A od strony kierowcy. Szyby mam podwójne. Świst pojawiał się przy 50-60km/h. Po dwóch regulacjach w serwisie pojawia się dopiero od 100km/h, natomiast przy 120 zaczyna się robić już bardzo nieznośny i głośne radio nie pomaga.

Natomiast co odkryłem przez przypadek do świst znika całkowicie przy włączeniu zamkniętego obiegu klimatyzacji. Zgłosiłem to do serwisu dealera, a oni dalej do producenta.

U tych co występuje niech też to sprawdzą i zgłaszają. Regulacja szyby to jedno, ale jeżeli dotyczy to też w jakimś względzie wentylacji to poprawka może być już bardziej inwazyjna i tu by się przydały wytyczne producenta.

ivn
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 01.02.2018, 09:54

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: ivn » 02.03.2018, 11:19

Ostatnio jeździłem wersją bez dodatkowe wyciszenia i nie było tego problemu, więc rzeczywiście ten problem wydaje się być w wersjach z dodatkowym wygłuszeniem wnętrza. W sumie to teraz jest zaprzeczenie :)

@Woytek ciekawe co Ci odpowiedzą. Mam skonfigurowaną wersję z dodatkowym wygłuszeniem i teraz zacząłem się zastanawiać.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 02.03.2018, 12:00

Revman pisze:
02.03.2018, 09:52
Na forach audi pojawia się podobny problem, większość tego typu sprawy jest związana ze złym dociskiem szyby do górnej uszczelki. W tamtych przypadkach regulacja w pionie i dobre wypoziomowanie załatwi temat. Ale to w ASO powinni wiedzieć.
Kolega kriss555 któremu udało się we własnym zakresie usunąć usterkę także ma szyby dźwiękoszczelne (o zgrozo).

Kriss555 - mam pytanie twoje subiektywne odczucia wyciszenia wnętrza jak jest do 130 - 140 km na godzinę.
W teście marekdrives z yutuba mówi się że auto z pakietem bardzo dobrze tłumi dzwięki - jak jest u ciebie ?
Generalnie po usunieciu tego swistu jest cicho. Ale nie jest to poziom nowego bmw 5 czy mercedesa s. Tez widzialem ten test i gosc przesadza albo auta demo dla dziennikarzy sa inaczej robione i wygluszane( to niestety czesta praktyka, dodatkowe wygluszenia, wiecej mocy w silniku). Tego nikt jie sprawdzi a opinie w eter oda bardzo pozytywne. U mnie ten szum/swistbyl wczesniej przy ok 140 potem znikal, przy tych mrozach byl od 120 i narastal caly czas. Po podklejeniu przy 200 i wylaczonym radiu nie slychac go. Miedzy szyba a dzwiami jest bardzo duza przestrzen przy szybie, dzrzwi zbieraja dzwiek jak rezonator i tamtedy on sie wydostaje. Zaklejenie pomaga.
A przyczyna pewnie jest jakies spasowanie albo cos ale kro to znajdzie...

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: k1coR » 02.03.2018, 14:42

Ja mam dodatkowe wyciszenie i u mnie również występuje świst ale przy słupku B i tylko pasażera, dodatkowo występuje tylko jak mocno wieje na zewn.

Revman
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 25.02.2018, 17:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Revman » 02.03.2018, 15:14

Tak jak sami widzicie problem zaczyna się klarować, prawdopodobnie większość spraw dotyczy aut z pakietem wyciszenia szyb. Być może to kwestia grubości tego pakietu - wg mnie powinna być tu stosowana innego typu uszczelka niż w zestawach bez pakietu chociaż mam nadzieję że tak jest.
To że świst pojawia się w różnych miejscach mówi dobitnie o złym spasowaniu na montażu, natomiast inną kwestią jest właśnie system uszczelek który w tego typu autach powinien zapewniać jakiś margines na niedokładnie domkniętej szybie.
Nie chce pisać że samochody z drzwiami bez ramek tak mają, mam takie auto i wiem że to denerwuje, to jednak nie te czasy i nie taka cena samochodu. Usterka jest praktycznie w co 3 samochodzie. Jeśli tendencja się utrzyma to się kwalifikuje na akcję serwisową.

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 03.03.2018, 17:37

Po odchyleniu tej gumy jest dostep do przestrzeni ktora trzeba podkleic
Załączniki
5B138C21-AC3A-4DB5-8D6C-53AA3DACC449.jpeg

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Rkarcz » 03.03.2018, 17:40

Ok. Dzięki. :)
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Jomrm
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 11.12.2017, 00:36

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jomrm » 03.03.2018, 19:05

U mnie najgłośniej przy 120, następnie ciszej przy 160. Oczywiscie słupek A. Szyby normalne. Reklamować to?

Awatar użytkownika
ksibart
Senior Member
Posty: 376
Rejestracja: 01.10.2017, 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: ksibart » 03.03.2018, 20:45

Dziś odebrałem swojego. Nic nie śwista, jechałem max 150 poki co. Model bez dodatkowego wyciszenia
VW Arteon R-Line 2.0 TSI 190

ODPOWIEDZ