Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

Awatar użytkownika
Robs On
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 25.11.2019, 21:05
Lokalizacja: Niemcy

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Robs On » 03.03.2020, 20:54

Ostatnio udało mi się nagrać moje uszczelki, gdy przemierzałem niemieckie autostrady :cry:
Sami obejrzyjcie i o zgrozo posłuchajcie...

https://youtu.be/Zen2CxKFuRE
_____________________________________________
VW Arteon Elegance 2.0 BiTDI 177kW 240PS

JackWro
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 05.10.2019, 17:55

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: JackWro » 03.03.2020, 21:23

Od 250km/h zaczynają grać trąby anielskie.

Awatar użytkownika
Artpe
Member
Posty: 203
Rejestracja: 26.02.2018, 16:38

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Artpe » 03.03.2020, 22:10

To ubezpieczyciel polisy na życie piszczy ze strachu :D :D :D
2.0 TSI 190 KM

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: coulignon » 04.03.2020, 13:02

mógłbyś nagrać przy 300km/h? Bo tak szczerze powiem nie za bardzo słychać.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

ToMili
Member
Posty: 184
Rejestracja: 02.11.2018, 21:24

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: ToMili » 04.03.2020, 22:13

Ten dźwięk brzmi jakby ktoś z pasażerów nie wytrzymywał presji związanej z tą prędkością :D :D
A tak serio to lipa straszna.
R-Line 2.0 TDI 400Nm 190 KM DSG7 - Kurkuma - Stage1 - 480Nm 231KM

Krisdu
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 12.06.2019, 20:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Krisdu » 17.03.2022, 20:22

[align=][/align]
kriss555 pisze:
13.08.2018, 17:17
Jak szum nie jest bardzo duzy to powiedza nam ze to cecha modelu. Jezdzilem wieloma passatami i kilkoma arteonami, w jednych jest lekki swist, w kilku byl glosny swist, w kilku nie bylo sie czego czepic pod warunkiem ze czlowiek nie wiedzial gdzie ucho przylozyc 😂
Problem jest wszedzie ten sam, duza powierzchnia drzwi i robi sie w nich podcisnienie, znajduje ujscie akurat kolo naszych uszu na koncu drzwi slupka B. W passacie walczylem z tym troche przez serwis, bez efektu, w egzemplzach z serwisu tez swist byl ale mniejszy, psulo mi to cala przyjemnosc z jazdy, zabralem sie za to sam. Najpierw poobklejalem wsxystkie szczeliny w drzwiach lacznie z lusterkiem i efektu brak, potem zatkalem zeykla scierka dziure miedzy szyba a tapicerka drzwi i nagle cisza. Wzialem mate kauczukowa do wygluszania , podkleilem kawalek kolo szyby i na laczeniu z tapicerka i w koncu cisza, mawet tslicerki drzwi nie trzeba rozbierac. Robota na 5 min, jakby vw zrobil zestaw takich uszczelnien to tez dla serwsu 5 min roboty ze zdjeciem boczka nawet. Przez kilka miesiecy jezdzilem i sie wsciekalem a rozwiazanie bylo proste. Myslalem ze to przypadlosc passata, kupilem arteona a tu to samo, najpietw troszeczke, w zimie byl konkretny swist. Zrobilem to samo co w passacie, sprawa jeszcze latwiejsza bo wystarczy podwazyc gume z boku drzwi i mamy super dostep do podklejenia. 5 min roboty, zaladamy gume na uchwyt i nic nie widac i nawet powyzej 200 nie ma sie czego czepic. Z serwisem mozna walczyc jak ktos ma czas, nie maja tpi to troche pocuduja a potem bedzie info ze albo ten typ tak ma albo ze producent pracuje nad rozwiazaniem. Nad trzeszczacymi nakladkami na slupki boczne i trzeszczacymi uszczelkami drzwiowymi bez flaku w passacie b8 zeszlo im 3 lata...ostatnio czytalem recenzje audi q8 na jakiejs amerykanskiej stronie i tez redaktor pisal o swiscie przy slupku b...ale to byl egzemplarz przedprodukcyjny wiec audi skonentowalo ze to przypadek
Zauwazcie ze problem pojawil sie od passata b8 jak lusterko przymocowali do blachy drzwi a nie przy slupku a. I powiem wam ze problem dotyczy bardziej modeli z podwojnymi szybami bo po prostu jest ciszej troche i szum bardziej jest slyszalny

Krisdu
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 12.06.2019, 20:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Krisdu » 17.03.2022, 20:24

Hej
Skąd jesteś ?
Mam podobny problem w Arteonie

Krisdu
Junior Member
Posty: 6
Rejestracja: 12.06.2019, 20:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Krisdu » 17.03.2022, 20:25

Krisdu pisze:
17.03.2022, 20:22
[align=][/align][quote=kriss555 post_id=6156 time=<a href="tel:1534173473">1534173473</a> user_id=33]
Jak szum nie jest bardzo duzy to powiedza nam ze to cecha modelu. Jezdzilem wieloma passatami i kilkoma arteonami, w jednych jest lekki swist, w kilku byl glosny swist, w kilku nie bylo sie czego czepic pod warunkiem ze czlowiek nie wiedzial gdzie ucho przylozyc 😂
Problem jest wszedzie ten sam, duza powierzchnia drzwi i robi sie w nich podcisnienie, znajduje ujscie akurat kolo naszych uszu na koncu drzwi slupka B. W passacie walczylem z tym troche przez serwis, bez efektu, w egzemplzach z serwisu tez swist byl ale mniejszy, psulo mi to cala przyjemnosc z jazdy, zabralem sie za to sam. Najpierw poobklejalem wsxystkie szczeliny w drzwiach lacznie z lusterkiem i efektu brak, potem zatkalem zeykla scierka dziure miedzy szyba a tapicerka drzwi i nagle cisza. Wzialem mate kauczukowa do wygluszania , podkleilem kawalek kolo szyby i na laczeniu z tapicerka i w koncu cisza, mawet tslicerki drzwi nie trzeba rozbierac. Robota na 5 min, jakby vw zrobil zestaw takich uszczelnien to tez dla serwsu 5 min roboty ze zdjeciem boczka nawet. Przez kilka miesiecy jezdzilem i sie wsciekalem a rozwiazanie bylo proste. Myslalem ze to przypadlosc passata, kupilem arteona a tu to samo, najpietw troszeczke, w zimie byl konkretny swist. Zrobilem to samo co w passacie, sprawa jeszcze latwiejsza bo wystarczy podwazyc gume z boku drzwi i mamy super dostep do podklejenia. 5 min roboty, zaladamy gume na uchwyt i nic nie widac i nawet powyzej 200 nie ma sie czego czepic. Z serwisem mozna walczyc jak ktos ma czas, nie maja tpi to troche pocuduja a potem bedzie info ze albo ten typ tak ma albo ze producent pracuje nad rozwiazaniem. Nad trzeszczacymi nakladkami na slupki boczne i trzeszczacymi uszczelkami drzwiowymi bez flaku w passacie b8 zeszlo im 3 lata...ostatnio czytalem recenzje audi q8 na jakiejs amerykanskiej stronie i tez redaktor pisal o swiscie przy slupku b...ale to byl egzemplarz przedprodukcyjny wiec audi skonentowalo ze to przypadek
Zauwazcie ze problem pojawil sie od passata b8 jak lusterko przymocowali do blachy drzwi a nie przy slupku a. I powiem wam ze problem dotyczy bardziej modeli z podwojnymi szybami bo po prostu jest ciszej troche i szum bardziej jest slyszalny
[/quote]
Krisdu pisze:
17.03.2022, 20:24
Hej
Skąd jesteś ?
Mam podobny problem w Arteonie

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Zbigniewa » 17.03.2022, 22:28

Krisdu pisze:
17.03.2022, 20:25
Krisdu pisze:
17.03.2022, 20:22
[align=][/align][quote=kriss555 post_id=6156 time=<a href="tel:1534173473">1534173473</a> user_id=33]
I powiem wam ze problem dotyczy bardziej modeli z podwojnymi szybami bo po prostu jest ciszej troche i szum bardziej jest slyszalny
Właśnie posiadam wersję z podwójnymi szybami, ale w moim przypadku nie można mówić o szumie, a o wyraźnym świście powietrza po przekroczeniu 150 km/h. Z początku sądziłem, że jest to spowodowane kierunkiem wiatru w stosunku do toru jazdy, jednak występuje zawsze po przekroczeniu wspomnianej prędkości. W ASO próbowali na nowo ustawić domykanie przedniej i tylej szyby po stronie kierowcy - bo tu słyszalny jest ten dźwięk - i trochę to pomogło. Świst jest mniejszy, lecz nadal występuje.
I trochę na temat podejścia serwisu. Podczas zgłaszania usterki zasugerowano mi nagranie tegoż dźwięku. Przekazałem, że w najbliższym czasie nie wybieram się na jazdę autostradą, ale zgłoszenie podtrzymuję i oczekuję usunięcia usterki. Otrzymałem odpowiedź, iż ASO nie posiada upoważnienia do testowania pojazdu poza miastem, zatem przyczyna zgłaszanego problemu może być niemożliwa do ustalenia i usunięcia. Tak więc pozostałem, co prawda z mniejszym, ale nadal świstem z okolic lewych drzwi.
Jak się trochę ociepli zamierzam narazić się na mandat, ale nagram ten dźwięk przy odpowiedniej prędkości i niech działają. Podczas jazdy w mieście w pojeździe jest błoga cisza, ale wakacje tuż, tuż więc i trasy będą dłuższe. A to wiąże się z możliwością poszalenia na autostradach, choć o 200 km/h można już zapomnieć (jeśli che się zachować prawo jazdy).
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: olek » 18.03.2022, 19:54

Mam pakiet wyciszenia. U mnie jak na razie cisza ...ale maksymalnie jechałem 200 km/h. Co będzie się działo powyżej tej prędkości jeszcze nie wiem.
Sprawdzę pradopodobnie dopiero we wrześniu.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

ODPOWIEDZ