Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 26.11.2018, 21:18

Uszczelnij/wyklej krawedz dzrzwi przy slupku B, pod ta guma kolo szyby. Trzeba ja odchylic i wykleic ile sie da ta przestrzen zeby szpara pomiedzy szyba a boczkiem byla jak najmniejsza. U mnie to rozwiazalo definitywnie problem
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

Awatar użytkownika
Biskup
Member
Posty: 96
Rejestracja: 27.12.2017, 20:41

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Biskup » 26.11.2018, 23:01

Kriss, rozumiem, ze naklejałes warstwy pianki wygłuszającej na zewnętrzna blachę drzwi w kierunku szyby, tak by zamknąc tę wolna przestrzeń, czy tak?

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: mike_pl » 27.11.2018, 08:08

Mógłbyś podesłać fotkę jak to wygląda?

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 27.11.2018, 12:11

Biskup pisze:
26.11.2018, 23:01
Kriss, rozumiem, ze naklejałes warstwy pianki wygłuszającej na zewnętrzna blachę drzwi w kierunku szyby, tak by zamknąc tę wolna przestrzeń, czy tak?
Tak
Arteon 2.0 TSI 280 km 4motion

mike_pl
Member
Posty: 79
Rejestracja: 29.08.2018, 20:00

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: mike_pl » 02.12.2018, 17:56

Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić i potwierdzić jedną rzecz, mianowicie stojąc przed prawą przednią lampą auta (ta po stronie kierowcy) szybę kierowcy macie idealnie zrównaną ze słupkiem B? U mnie tak jest, natomiast ze strony pasażera szyba jest wciśnięta w uszczelkę przy słupku B tak, że ten wystaje na zewnątrz a co za tym idzie pierwsze przetłoczenie na karoserii (to pod niklowaną listwą) również jest minimalnie schowane do środka. Być może to jest przyczyną świstów - powietrze dostaje się pod karoserię i gdzieś tam sobie gwiżdże. Nie wiem jak wygląda regulacja drzwi, żeby je o ten 1 mm wyciągnąć na zewnątrz. Najprostszym sposobem chyba byłoby przesunięcie zaczepu zamka, który jest na słupku B ale jest on przykręcony dwiema śrubami i regulacji nie widziałem. Ktoś może próbował go odkręcać?

jck87
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 27.08.2019, 06:39

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: jck87 » 22.11.2019, 09:34

Witam Panowie,
Widzę że cisza w wątku od dłuższego czasu, ale problem zaczął dotyczyć również mnie, więc piszę z prośbą o radę.
Mój problem rozwiązało obklejenie szczeliny po między lusterkiem a obudową lusterka taśmą izolacyjną (patrz zdjęcie poniżej), ale rzecz jasna tak jeździł nie będę ;)
Pytanie czy umawiać się do serwisu i czekać aż cokolwiek z tym problemem zrobią (dokręcą śrubki, poprawią uszczelki, wymienią lusterko), czy może korzystniej jest zabrać się za to samemu, gdyż rozwiązanie jest banalnie proste, co radzicie?
Załączniki
20191122_092055.jpg

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: MaciekFLEX » 22.11.2019, 12:23

W serwisie VW uparli się i pomimo moich sugestii wymienili listwę zgarniającą (chrom drzwi). Świszczy jak świszczało czasem głośniej czasem mniej. Wkurzyłem się tylko, bo straciłem kilka godzin stercząc w poczekalni. Oddali auto bez sprawdzenia i dalej świszczy. Tym razem usuną to podczas przeglądu, bo nie będę specjalnie jeździł. Problem znany w serwisie tylko idą schematem i nie myślą. W moim przypadku wystarczy zakleić szczelinę pomiędzy plastikami mocującymi (tam gdzie lusterko się składa). Może u Ciebie też podwiewa z przodu i wychodzi powietrze przy szkiełku? Wydaje mi się, że winna jest uszczelka, którą widać przy złożonym lusterku. Samemu nie radzę Ci się za to zabierać, bo trzeba rozmontować wszystko łącznie z drzwiami...
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

jck87
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 27.08.2019, 06:39

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: jck87 » 22.11.2019, 14:50

MaciekFLEX pisze:
22.11.2019, 12:23
W moim przypadku wystarczy zakleić szczelinę pomiędzy plastikami mocującymi (tam gdzie lusterko się składa). Może u Ciebie też podwiewa z przodu i wychodzi powietrze przy szkiełku?
Dzięki za odpowiedź.
W pierwszym kroku zakleiłem taśmą właśnie tą szczelinę o której wspomniałeś oraz dodatkowo miejsce łączenia lusterka z blachą drzwi, ale to nic nie dało, w następnym kroku zakleiłem szczelinę po między lusterkiem a obudową (ze zdjęcia) i wtedy nastała cisza.
Następnie odkleiłem taśmy z pierwszego kroku i cisza jest cały czas, więc ewidentnie rozwiązaniem było zaklejenie szczeliny lusterko-obudowa.

W poniedziałek 25/11/2019 jestem umówiony do serwisu na identyfikację pojazdu, no i przy tej okazji mają też przyjrzeć się tej dolegliwości, ciekaw jestem czy cokolwiek z tym zdziałają.

michnik
Member
Posty: 103
Rejestracja: 15.03.2018, 18:09

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: michnik » 22.11.2019, 21:23

MaciekFLEX pisze:
22.11.2019, 12:23
W serwisie VW uparli się i pomimo moich sugestii wymienili listwę zgarniającą (chrom drzwi). Świszczy jak świszczało czasem głośniej czasem mniej. Wkurzyłem się tylko, bo straciłem kilka godzin stercząc w poczekalni. Oddali auto bez sprawdzenia i dalej świszczy. Tym razem usuną to podczas przeglądu, bo nie będę specjalnie jeździł. Problem znany w serwisie tylko idą schematem i nie myślą. W moim przypadku wystarczy zakleić szczelinę pomiędzy plastikami mocującymi (tam gdzie lusterko się składa). Może u Ciebie też podwiewa z przodu i wychodzi powietrze przy szkiełku? Wydaje mi się, że winna jest uszczelka, którą widać przy złożonym lusterku. Samemu nie radzę Ci się za to zabierać, bo trzeba rozmontować wszystko łącznie z drzwiami...
Ta uszczelka pod lusterkiem jak najbardziej.
Mnie pomogło coś takiego co opisałem wcześniej viewtopic.php?f=2&t=157&start=330
Słowo honoru.
Przestało świszczeć.
Błoga cisza od strony lusterek.
Tylko trzeba poczekać parę godzin aby guma "nabrała" silikonu czy innego tłuszczu.
Moja żona porównała to do działania szminki do ust. Coś chyba w tym jest.

MaciekFLEX
Member
Posty: 206
Rejestracja: 13.07.2018, 11:36
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: MaciekFLEX » 27.11.2019, 09:31

Kurde już moje lusterko "ocieka" silikonem w sprayu w każdej szczelinie. Jednak jest to indywidualna sprawa. Zastanawiam się jeszcze nad regulacją kąta całego lusterka. Jest przykręcone jedną dużą śrubą i można je obracać góra dół (oczywiście dostępny zakres kilku mm). Ciekawe czy znalezienie idealnego kąta dla powietrza rozwiązałoby świszczenie u każdego z nas?
VW Arteon R-Line 2.0 TDI 190 4MOTION

ODPOWIEDZ