Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

tomi
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 13.04.2019, 20:47

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: tomi » 13.12.2019, 18:43

👍👍no to super ! wkurzajacy jest tylko fakt ,ze vw nie potrafi zrobic wydaje sie prostej poprawki udajac ,ze nic sie nie dzieje.... lepiej zeby po internecie chodzilo info o niedopracowanym aucie. Marketing level expert 😂😂

Jusand
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 27.10.2018, 09:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jusand » 13.12.2019, 20:05

Tak u mnie to wygląda, trochę odchyliłem te łączenie, żeby było widać. Normalnie jest zlicowana. Być może przez to łączenie świszczy.
Załączniki
IMG_20191213_192816069_resize_88.jpg
Arteon Elegance 2.0 TDI 190KM DSG7

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jerzy » 13.12.2019, 21:52

Właśnie prze te łączenie. Ja wyciemniałem z przodu szyby i chyba przez bezinwazyjne wyciemnianie, majster trochę pobawił się przy uszczelce, zaczęło trochę mocniej gwizdać. Wcisnąłem w miejscu łączenia uszczelki a tapicerką drzwi taką piankę grubości 1 cm, wysokości 2 cm i długości jakieś 5 cm. Przestało gwizdać.
Ostatnio zmieniony 13.12.2019, 21:55 przez Jerzy, łącznie zmieniany 1 raz.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Jusand
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 27.10.2018, 09:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jusand » 13.12.2019, 21:54

Jerzy pisze:
13.12.2019, 21:52
Właśnie prze te łączenie. Ja wyciemniałem z przodu szyby i chyba przez bezinwazyjne wyciemnianie, majster trochę pobawił się przy uszczelce, zaczęło trochę mocniej gwizdać. Wcisnąłem w miejscu łączenia uszczelki a tapicerką drzwi taką piankę grubości 1 cm i długości jakieś 5 cm. Przestało gwizdać.
Spróbuję jutro zrobić to samo
Arteon Elegance 2.0 TDI 190KM DSG7

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jerzy » 13.12.2019, 21:57

Weź dla pewności sprawdź, czy świst ustaje po załączeniu zamkniętego obiegu powietrza.
Qźwa, trochę się przyzwyczaiłem do świstu przy osiąganiu prędkości dźwięku :) . Dzisiaj tak było dziwnie. 1zł40 cisza, 1 zł60 cisza. Qźwa, od nowa się trzeba uczyć jeżdzić :)
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Jerzy » 13.12.2019, 22:29

tomi pisze:
12.12.2019, 18:08
spoko mam nadzieje,ze to bedzie u Ciebie to samo
szkoda czasu na boczek aczkolwiek daj znac jak poszedl i jak sie sciaga (pewnie kołki i jakies srubki - daj cynka gdzie sa zeby nie polamac) pozdro.
Tapicerkę się ściąga bardzo prosto. Jest przykręcona na 2 śruby TORX w oparciu drzwi i dolny zaczep na klucz 10. Jeden TORX pod spodem, widać otwór a drugi przy górnym pochwycie pod zaślepką. Zdjąć ją najlepiej plastikową kartą. Potem dól i boki na zaczepy. Po zwolnieniu z zaczepów, nie ciągniemy, tylko odchylamy, trzymając za boki i pociągamy do góry aby zeszłą właśnie z górnej uszczelki. Tam przy uszczelce są takie jeszcze dwa zaczepy,jeden przy trójkącie z przodu, drugi z tyłu. One zwalniają się przez podniesienie tapicerki do góry. Przy delikatnym zdejmowaniu zaczepy boczne i dolne się nie uszkodzą, ale trzeba się zaopatrzyć w łyżki tapicerskie plastikowe. Szkoda pokaleczyć drzwi i boczki. Wydatek, ale się przydają nie tylko w samochodzie.
Tu jest odnośnie demontażu i zaczepów.
viewtopic.php?f=2&t=56
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

jck87
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 27.08.2019, 06:39

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: jck87 » 03.01.2020, 20:02

Ja z kolei jestem po dzisiejszej wizycie w serwisie w związku z tą przypadłością, zeszło im prawie cały dzień, no i... no i nic, nie byli w stanie sobie z tym poradzić, mimo tego, że Mistrz oraz Kierownik Serwisu po przejażdżce ze mną doskonale słyszeli świst i bez żadnego ale potwierdzili moje obiekcje. Powiedzieli, że jedyne co mogę w tej sytuacji zrobić to zgłosić problem do producenta może on znajdzie jakieś rozwiązanie...

Jutro zerknę w to łączenie uszczelki o którym wspomniał tomi, byłoby to dla mnie zbawieniem, gdyż średnio wierzę w to że producent cokolwiek tu wskóra...

jck87
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 27.08.2019, 06:39

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: jck87 » 16.01.2020, 14:36

jck87 pisze:
03.01.2020, 20:02
Ja z kolei jestem po dzisiejszej wizycie w serwisie w związku z tą przypadłością, zeszło im prawie cały dzień, no i... no i nic, nie byli w stanie sobie z tym poradzić, mimo tego, że Mistrz oraz Kierownik Serwisu po przejażdżce ze mną doskonale słyszeli świst i bez żadnego ale potwierdzili moje obiekcje. Powiedzieli, że jedyne co mogę w tej sytuacji zrobić to zgłosić problem do producenta może on znajdzie jakieś rozwiązanie...

Jutro zerknę w to łączenie uszczelki o którym wspomniał tomi, byłoby to dla mnie zbawieniem, gdyż średnio wierzę w to że producent cokolwiek tu wskóra...
Niestety rozwiązanie które podesłał tomi u mnie nie zdało egzaminu, odwiedziłem raz jeszcze serwisie aby porozmawiać z głównym kierownikiem, poprosił mnie o kilka dni, gdyż postara się skontaktować z centralą i coś w tej sprawie jeszcze zadziałać, dziś otrzymałem tel. z informacją, że nic nie zdziałał i pozostaję z problemem i usterką sam sobie.

Co mi w tej sytuacji pozostaje?
Wychodzi na to, że teraz będę musiał sam jakoś rozwiązać ten problem, gdyż tak jeździł na pewno, bo doprowadza mnie to do szału...
Jakieś rady od czego zacząć?

Salvatore
Senior Member
Posty: 472
Rejestracja: 05.11.2017, 01:08

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Salvatore » 16.01.2020, 16:02

Był gdzieś filmik na forum - okleić wszystko taśmą aż przestanie. później odklejać fragmentami aż się pojawi.

jck87
Junior Member
Posty: 26
Rejestracja: 27.08.2019, 06:39

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: jck87 » 16.01.2020, 19:39

Ma to sens, dzięki wielkie za radę.
Oglądałem filmik gdzie jeden gościu siedział wew. a drugi dmuchał sprężonym powietrzem z zew. aby miejscowo wymusić ten świst, ale Twój sposób bardziej mi odpowiada, gdyż mogę ogarnąć to sam.

ODPOWIEDZ