Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Czy w twoim Arteonie występuje ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Tak - występuje
63
44%
Nie - nie występuje
81
56%
 
Liczba głosów: 144

Awatar użytkownika
barszcz2
Member
Posty: 135
Rejestracja: 26.01.2018, 13:15

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: barszcz2 » 27.03.2018, 20:19

Brawo John Brown, czekam na zdjecia z rozbiórki. Moze sylikon w jakas zewnetrzna szczeline lusterka zrobi robote :p

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: John Brown » 27.03.2018, 20:27

Film pare tygodni przed zaklejeniem lusterka, pada więc widać też jak wiruje woda na szybie nad lusterkiem. Kiedyś wkurzało mnie to w touaregu bo tam podczas deszczu nie było widać lusterka. Pewnie nie poprawili tego.
https://youtu.be/4nmCJbU4JGk

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: John Brown » 27.03.2018, 20:29

Silikon w zewnętrzną część nie pomoże. Jeżeli jest nieszczelność w miejscu mocowania to trzeba z lusterka zrobić szczelny kokon.

Revman
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 25.02.2018, 17:18

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Revman » 27.03.2018, 20:42

Brawo Ty :)

Awatar użytkownika
Blazio1946
Posting Freak
Posty: 1095
Rejestracja: 14.09.2017, 15:53

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Blazio1946 » 27.03.2018, 23:05

https://www.youtube.com/watch?v=Dbc1ObvzzQE

Żadnych niepokojących dźwięków 200km/h

kriss555
Senior Member
Posty: 688
Rejestracja: 12.07.2017, 21:43

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: kriss555 » 28.03.2018, 06:21

John Brown pisze:
27.03.2018, 19:59
Wczoraj wieczorem poczytałem na niemieckich forach vw o świstach przy słupku A. Okazuje się, że to nie tylko problem w Arteonach ale też w passatach i touaregach. Na szczęście trafiłem na posiadacza Passata, który szczelnie owinął torbą foliową prawe lusterko i świst ustąpił. Dzisiaj ostreczowałem szczelnie lusterko, taśmą zakleiłem miejsce styczne lusterka z blachą drzwi i ruszyłem na autostradę A1 przetestować patent. Świstu nie słychać! Dowodzi to, że powodem nie są nieszczelności uszczelek w drzwiach i przy szybie tylko połączenie lusterka z blachą drzwi. Do lusterka doprowadzone są przewody jak i śruby mocujące. Wystarczy uszczelnić to połączenie aby powietrze nie dostawało się z lusterka do wnętrza drzwi a potem szczelinami gdzieś przy szybie przechodziło w gwizd, świst. Umowiony mam termin wymiany lusterka na nowe w serwisie. Dzisiaj podjechałem uzgodnić termin i przekazałem moje spostrzeżenia. Oczywiście serwis twierdzi, że to rzadkość i wada lusterka. Dogadałem się z mechanikami, że pozwolą mi być przy rozbieraniu drzwi i sprawdzimy szczelniść połączenia lusterka z drzwiami. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie go wymieniać i przy okazji zobaczę jak rozbiera się drzwi żeby uszczelnić sobie lusterko po lewej stronie bo chyba jestem już przewrażliwiony po psychicznych torturach użytkowania przez 1,5 miesiąca arteona. Teraz obiektywnie mogę stwierdzić, że jechało mi się super (około 100 km). Teraz dlaczego pojawia się ten świst w tych akurat modelach? Zauważcie, że właśnie w nich lusterko montowane jest do blachy drzwi pod szybą, a nie jak w większości samochodów w trójkącie przedniej bocznej części drzwi. Dlatego też powietrze wiruje w charekterystyczny sposób w narożu szyby bocznej przedniej. Widać to zjawisko gdy pada deszcz lub szyba jest mokra. Uff, teraz zeszła ze mnie złość po zakupie źle zmontowanego samochodu. Drobnostka ale w końcu mam to z głowy. Poniżej link do efektu pracy:
https://youtu.be/zKlpr_NN09o
Czyli rozumiem ze miejscem krytycznym jest laczenie podstawy lusterka do drzwi?

Carly_pl
Member
Posty: 90
Rejestracja: 22.02.2018, 14:53
Kontakt:

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Carly_pl » 28.03.2018, 09:06

Pojawia się jeszcze pytanie - czy pomógł stretch na lusterku, czy taśma na drzwiach? Mógłbyś jeszcze sprawdzić na przykład z samym stretchem albo z samą taśmą? Wtedy będzie dokładnie znalezione miejsce świstu.
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat 732-193-702
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: John Brown » 28.03.2018, 09:49

Odizolowałem całkowicie lusterko od łapania powietrza czyli potrzebny był mi i strecz i taśma. Czyli najprościej tłumacząc: zdjąć lusterko i zakleić otwór po nim otwór aby nie dostawało się powietrze do drzwi. Na filmie widać szybkę lusterka bo po zastreczowaniu wyciąłem otwór i szczelnie zakleiłem taśmą przyleganie strecza do szkła lusterka aby nie wpadało do niego powietrze, w pierwszej próbie miałem zastreczowane całe ale wyjeżdżając na autostradę chciałem widzieć dla bezpieczeństwa.Dzisiaj taśma odkleiła się od szkła lusterka i znowu świstało. Zakleję ponownie :)

John Brown
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 01.03.2018, 18:11

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: John Brown » 28.03.2018, 09:53

kriss555 pisze:
28.03.2018, 06:21
John Brown pisze:
27.03.2018, 19:59
Wczoraj wieczorem poczytałem na niemieckich forach vw o świstach przy słupku A. Okazuje się, że to nie tylko problem w Arteonach ale też w passatach i touaregach. Na szczęście trafiłem na posiadacza Passata, który szczelnie owinął torbą foliową prawe lusterko i świst ustąpił. Dzisiaj ostreczowałem szczelnie lusterko, taśmą zakleiłem miejsce styczne lusterka z blachą drzwi i ruszyłem na autostradę A1 przetestować patent. Świstu nie słychać! Dowodzi to, że powodem nie są nieszczelności uszczelek w drzwiach i przy szybie tylko połączenie lusterka z blachą drzwi. Do lusterka doprowadzone są przewody jak i śruby mocujące. Wystarczy uszczelnić to połączenie aby powietrze nie dostawało się z lusterka do wnętrza drzwi a potem szczelinami gdzieś przy szybie przechodziło w gwizd, świst. Umowiony mam termin wymiany lusterka na nowe w serwisie. Dzisiaj podjechałem uzgodnić termin i przekazałem moje spostrzeżenia. Oczywiście serwis twierdzi, że to rzadkość i wada lusterka. Dogadałem się z mechanikami, że pozwolą mi być przy rozbieraniu drzwi i sprawdzimy szczelniść połączenia lusterka z drzwiami. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie go wymieniać i przy okazji zobaczę jak rozbiera się drzwi żeby uszczelnić sobie lusterko po lewej stronie bo chyba jestem już przewrażliwiony po psychicznych torturach użytkowania przez 1,5 miesiąca arteona. Teraz obiektywnie mogę stwierdzić, że jechało mi się super (około 100 km). Teraz dlaczego pojawia się ten świst w tych akurat modelach? Zauważcie, że właśnie w nich lusterko montowane jest do blachy drzwi pod szybą, a nie jak w większości samochodów w trójkącie przedniej bocznej części drzwi. Dlatego też powietrze wiruje w charekterystyczny sposób w narożu szyby bocznej przedniej. Widać to zjawisko gdy pada deszcz lub szyba jest mokra. Uff, teraz zeszła ze mnie złość po zakupie źle zmontowanego samochodu. Drobnostka ale w końcu mam to z głowy. Poniżej link do efektu pracy:
https://youtu.be/zKlpr_NN09o
Czyli rozumiem ze miejscem krytycznym jest laczenie podstawy lusterka do drzwi?
Dokładnie tak

Mynthon
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 13.09.2017, 17:38

Re: Ankieta - ponadnormatywny szum-świst z okolic drzwi, przednich - słupka A

Post autor: Mynthon » 16.04.2018, 21:40

John Brown jak w końcu wyeliminowałeś te świsty? - wizyta w serwisie czy sam dokonałeś przeróbki, może wrzucisz jakiś opis co trzeba zrobić dokłądnie.
Kumpel dzisiaj odebrał samochód w Łodzi i jadąc do Warszawy stwierdził niebotyczny świst od strony pasażera.

ODPOWIEDZ