Wymiana wykładziny bagażnika

Sever94
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 25.02.2020, 14:15

Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: Sever94 » 20.09.2021, 11:29

Cześć,
Chciałbym zabrać się za wymianę wykładziny bagażnika, ponieważ po poprzednim właścicielu coś ewidentnie wylało się i cały filc nasączony jest czymś olejopodobnym. Stąd moje pytanie - wykładzina ewidentnie mocowana jest na jakiś spinkach pod tylną kanapą. Czy do wymiany tej wykładziny potrzebne jest zrzucenie tylnej kanapy? Od czego zabrać się w przypadku takiej konieczności? Najpierw wymontować plastiki Isofix, co dalej?
Jaki spinki są montowane pod kanapą, wyczuwalne są jakieś plastiki?
Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

Mariop18
Member
Posty: 51
Rejestracja: 13.06.2019, 22:37

Re: Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: Mariop18 » 20.09.2021, 22:13

Wymieniałem już u siebie. Rozlał mi się płyn do układu chłodzenia, który woziłem na dolewki pod podłogą bagażnika, bo raz go ubyło bez powodu i nie chciałem niespodzianek gdzieś w środku trasy. Tera już go nie wożę :)
Co do samej wymiany: generalnie wystarczy obalić tylną kanapę, nie trzeba jej demontować. Fakt, że jest nieco mało miejsca na belce między samym bagażnikiem, a kabiną - tam wykładzina jest montowana na 4 wciskane korki/spinki z kołnierzami - dwa przy bokach i 2 symetrycznie bliżej środka auta. Trzeba trochę wciskać łapę, ale spokojnie da się to ogarnąć bez wyrzucania tylnych siedzeń. Generalnie pociągając wykładzinę delikatnie do góry, wychodzi z korkami.
W samym bagażniku wystarczy zdemontować podłogę, subwoofer i spinki widoczne gołym okiem.
Całość prac to jakieś 30-45 min, żeby dokładnie oczyścić do sucha wszystko, co pływa po dnie. Warto dać wszystkiemu wyschnąć, bo potem jak to przykryjesz nową wykładziną, a będzie mokre, mogą się pojawić niepotrzebne niespodzianki.

Samą wykładzinę kupowałem na allegro z rozbitka za całe 100 pln. Była w stanie idealnym.
Powodzenia :)

Sever94
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 25.02.2020, 14:15

Re: Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: Sever94 » 21.09.2021, 23:09

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że spinki najprawdopodobniej ulegną uszkodzeniu podczas prac. Czy masz może nr części, lub gdzie zaopatrywałeś się w nowe spinki? Będę chciał powalczyć z tym tematem w weekend i chciałbym się zaopatrzyć w niezbędne części oraz narzędzia :)

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: B4rtek » 23.09.2021, 08:19

Moje się nie uszkodziły. Nie kupuj na zapas. Jeśli się zepsują to zdążysz kupić i zamontować. Bez nich tez możesz wymienić wykładzinę.

Mariop18
Member
Posty: 51
Rejestracja: 13.06.2019, 22:37

Re: Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: Mariop18 » 25.09.2021, 20:24

Potwierdzam, moje też spokojnie były jeszcze raz do użytku. Tylko nie śpiesz się przy demontażu i nic nie trzeba będzie ekstra kupować.

Sever94
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 25.02.2020, 14:15

Re: Wymiana wykładziny bagażnika

Post autor: Sever94 » 27.09.2021, 18:09

Jestem po wymianie, poszło sprawniej niż się spodziewałem. Spinki bez uszkodzeń, dzięki za wszystkie sugestie. :)

ODPOWIEDZ