Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: Jaxa » 08.10.2021, 18:56

Czy macie jakieś doświadczenia w zakresie negocjacji z VW jako importerem w zakresie uzyskania rekompensaty z tytułu niedotrzymania terminu dostarczenia samochodu? W umowie miałem wskazany termin 10 sierpnia, samochód przyjechał do dilera tydzień temu, odbieram go w przyszłym tygodniu, czyli dwa miesiące po gwarantowanym terminie dostawy. W poniedziałek wysłałem maila do importera w tej sprawie, jak zresztą radził mi pracownik salonu, z pytaniem o ich propozycję w tym przedmiocie. Jak na razie bez odzewu. Wiem, że niektóre marki oferują różne gratisy z tego tytułu. Wiecie jak podchodzi do tego Volkswagen? Czy jest szansa na wyrwanie od nich kół zimowych albo jakąś dużą zniżkę przy ich zakupie, np 50 procent? Rozumiem trudności obiektywne związane z sytuacją z półprzewodnikami i przestojami w produkcji, ale jednak umowa zobowiązuje obie strony niezależnie od okoliczności.

smvrf2
Junior Member
Posty: 34
Rejestracja: 28.06.2019, 00:27

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: smvrf2 » 08.10.2021, 19:26

Ja zamawiając auto w grudniu 2018 miałem mieć odbiór na marzec 2019. Finalnie przez problemy spowodowane WLTP odebrałem auto 30 lipca. Wysłałem pismo i udało mi się ugrać za darmo panorame (która domówiłem już po zamówieniu auta i mieliśmy się rozliczyć za nią przy odbiorze), oraz koła zimowe 18. Patrząc na obecna sytuacje, jaka jest z samochodami dealer może Cię wyśmiać i powiedzieć, ze możesz nie odbierać auta, a on znajdzie klienta na nie w 10 minut. Mimo wszystko próbuj podejść do sprawy ugodowo. może pojawi się z ich strony mily gest i dorzuca zimówki w ramach rekompensaty. Daj znać jak zakończy się sprawa

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: coulignon » 08.10.2021, 21:53

ja wynegcjowałem dodatkowy rabat z salonem bo propozycja centrali VW była "że mogę zrezygnować z zakupu i oni nie będą mieli pretensji. Nawet zaliczkę oddadzą" Także ten....
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

rbul
Member
Posty: 76
Rejestracja: 10.02.2021, 09:03

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: rbul » 08.10.2021, 22:20

Oczywiście. Diler ma w poważaniu co zrobisz. Obecnie jest za duży popyt którego podaż nie jest w stanie zaspokoić. To samo w nieruchomościach. Nikogo to nie obchodzi.

defender
Member
Posty: 137
Rejestracja: 06.09.2019, 22:28

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: defender » 09.10.2021, 11:38

Powiem szczerze, że obecnie na miejscu dilera miałbym w przysłowiowej dupie klienta, który chce coś wielkiego ugrać w związku z opóźnieniem z dostawą auta.
Albo się rozchodzimy i ja samochód sprzedaję od ręki i to za lepsze pieniądze, a jak idziemy w proces sądowy to powołuje się na siłę wyższą (pandemia).

jedrek
Member
Posty: 51
Rejestracja: 13.06.2019, 18:37
Lokalizacja: gdzieś w centrum Polski

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: jedrek » 11.10.2021, 22:44

Cześć mi po 9 miesiącach oczekiwania dali komplet zimówek 18 z felgami alu dywaniki welur siatka bagażnik walizka

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Rekompensata z tytułu niedotrzymania terminu wydania samochodu

Post autor: Jaxa » 12.10.2021, 11:53

Ale to był gest dilera czy importera?

ODPOWIEDZ