We connect

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

We connect

Post autor: Zbigniewa » 25.11.2021, 16:55

Dziś otrzymałem taką informację:

Witaj,
dzisiaj pragniemy Cię poinformować o dostosowaniu oferty naszych mobilnych usług online.

Celem naszych usług „Powiadomienie o prędkości” i „Powiadomienie o obszarze” było informowanie Cię jako użytkownika głównego o tym, że Twój pojazd przekracza określoną wcześniej wartość graniczną prędkości lub jest używany na określonym wcześniej obszarze geograficznym bądź poza nim.

W ramach cyklicznych międzynarodowych audytów prawnych stwierdziliśmy jednak rosnącą tendencję do uznawania informacji o ochronie danych osobowych udzielanych innym użytkownikom pojazdu upoważnionym przez Ciebie do korzystania z pojazdu przed rozpoczęciem podróży (goście, anonimowi goście) za niewystarczające.

Z tego powodu zdecydowaliśmy się, że nie będziemy już oferować obu usług. Dla wymienionego poniżej pojazdu powyższe usługi będą niedostępne najpóźniej od dnia 01.03.2022.
Numer identyfikacyjny samochodu: WVW................
Obecnie sprawdzamy, czy i kiedy będzie możliwe korzystanie z powyższych usług zgodnie z wymienionymi wymogami. Aktualnie nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, kiedy będzie możliwe ponowne korzystanie z powyższych usług.

Dziękujemy za wyrozumiałość.
Pozdrawiamy i życzymy udanej podróży!
Zespół We Connect

Szkoda, bo funkcja powiadamiania o wyjeździe z zaznaczonego obszaru była dość sensowna i podnosiła poziom zabezpieczenia przed kradzieżą auta. Ciekawe, czy pozostawią możliwość wyznaczania trasy do samochodu, bo wtedy można by jeszcze ustalić, gdzie w danym momencie samochód stoi i uzyskać namiary.
Jako, że We Connect jest aplikacją płatną (chyba darmowa przez pierwsze trzy lata), przedłużenie (wykupienie) na kolejne lata staje się bezprzedmiotowe.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

kra
Member
Posty: 54
Rejestracja: 27.05.2021, 19:40

Re: We connect

Post autor: kra » 28.11.2021, 18:41

Masz racje, słabe to.
Kastrują WeConnecta z najlepszych funkcji.
Fajne, że ten samochód ma w standardzie wszystko co mogłoby być użyte do zarządzania flotą.

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: We connect

Post autor: Art e on » 28.11.2021, 20:47

I dlatego ja na kolejny rok tego 💩 nie kupię i tyle.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: We connect

Post autor: Vetinari » 29.11.2021, 15:12

Takie są przepisy, nie możesz bez wyraźnej zgody śledzić ludzi, którym pożyczasz auto. Niestety ze względu na nieprecyzyjną konstrukcję, częściowo odpowiedzialny za to jest producent, który zapisuje takie informacje u siebie. Dlatego napisali, że jak wymyślą sposób, który nie łamie RODO, to znów to włączą.

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: We connect

Post autor: B4rtek » 29.11.2021, 17:23

Moi rodzice w XC60 mąka zdalne odpalanie samochodu w celu schłodzenia lub ogrzania wnętrza (nie jest to Webasto). VW też się tym chwali ale za nic tego nie znajdziemy w realu. A szkoda bo fajnie by było nagrzać wnętrze zanim się wsiądzie do auta niedokipując Webasto.

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: We connect

Post autor: Osfald » 30.11.2021, 07:50

Miałem taki system w 300C, kupiony z USA - DBALL2. Systemy zdalnego odpalania silnika w EU są, z tego co mi wiadomo, NIEZGODNE z regulacjami prawnymi. Przykładowo w polskim prawie NIE MOŻESZ zostawić samochodu z pracującym silnikiem bez opieki, nie możesz także zostawić pracującego silnika na dłużej niż 1min. Ludzie dokładają to sobie sami. Podejrzewam, że to Volvo (albo ten system w Volvo) także nie było kierowane na rynki EU...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Yan
Member
Posty: 112
Rejestracja: 20.07.2020, 12:41

Re: We connect

Post autor: Yan » 30.11.2021, 09:35

Tez słyszałem, że w EU takie coś nie jest dozwolone z tym odpalaniem silnika. Ale w volvo podejrzewam, że taka opcja zdalnego nagrzania jest tylko w hybrydach plug-in i elektrykach i dzieje się to z prądu, a nie silnika spalinowego, który na ten czas pozostaje wyłączony?

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: We connect

Post autor: Art e on » 30.11.2021, 09:39

Vetinari pisze:
29.11.2021, 15:12
Takie są przepisy, nie możesz bez wyraźnej zgody śledzić ludzi, którym pożyczasz auto. Niestety ze względu na nieprecyzyjną konstrukcję, częściowo odpowiedzialny za to jest producent, który zapisuje takie informacje u siebie. Dlatego napisali, że jak wymyślą sposób, który nie łamie RODO, to znów to włączą.
Ale kto powiedział że pożyczam auto? Nie pożyczam i tyle, a "tłumaczenie" VW w czasie okrajania kolejnej płatnej usługi to dno, muł i wodorosty. Jak znajdę chwilę czasu to zapewnienie sobie rozrywkę i napisze w jaki sposób zamierzają zrekompensować mi koszty za usunięcie opcji, za którą zapłaciłem z góry. Oczywiście znam ich odpowiedź, ale niech się pomecza 😉
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: We connect

Post autor: Vetinari » 30.11.2021, 11:58

Tak, w EU zdalne uruchomienie samochodu spalinowego nie jest dostępne ze względu na regulacje prawne. Elektryki się nagrzewają itd, bo nie trzeba uruchamiać silnika.

Jeżeli chodzi o to pożyczanie to sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana i to w ogóle nie jest wina VW. Chodzi o to, że nie da się wykryć łatwo kto podróżuje autem. To powoduje, że jeżeli podpisujesz umowę z WeConnect i zaznaczasz, że zgadzasz się na wykorzystywanie danych lokalizacyjnych do śledzenia pozycji auta i przekraczania punktów geofencingu, to ta zgoda jest ważna tylko dla Ciebie. Jeżeli kieruje żona/syn/brat ktokolwiek to już nie, ale ze względu na głupią konstrukcję prawa, to nie jest Twój problem, tylko tego kto dane zbiera, że zgody nie uzyskał - czyli VW.

Jeżeli znajdą jakiś sposób, żeby wykrywać zmianę kierowcy i pytać na ekranie czy się zgadza (ale nie anonimowo, tylko z koniecznością podania imienia i nazwiska) to pewnie włączą. Alternatywnie w tej samej sytuacji mogą zrobić tryb incognito. Tak czy inaczej - to nie jest problem tylko w VW i producenci jakoś starają się dostosować do tej nowej rzeczywistości.

B4rtek
Member
Posty: 159
Rejestracja: 03.11.2020, 14:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: We connect

Post autor: B4rtek » 02.12.2021, 14:26

Yan pisze:
30.11.2021, 09:35
Tez słyszałem, że w EU takie coś nie jest dozwolone z tym odpalaniem silnika. Ale w volvo podejrzewam, że taka opcja zdalnego nagrzania jest tylko w hybrydach plug-in i elektrykach i dzieje się to z prądu, a nie silnika spalinowego, który na ten czas pozostaje wyłączony?
Rzecz w tym że on ma niby miękką hybrydę a nigdy ten samochód nie jechał na prądzie. Prawdę mówiąc nie wiem jak ona działa, ale samochód zawsze jedzie na włączonym silniku. Nagrzewanie czy chłodzenie o którym wspominałem również powoduje odpalanie silnika. A samochód jest z tego rocznika, zamówiony i odebrany w polskim salonie. Wiec regulacje regulacjami a kto chce ten może.

ODPOWIEDZ