System start - stop

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 284
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

System start - stop

Post autor: Zbigniewa » 03.12.2021, 09:50

Nie wiem co jest grane, ale od pewnego czasu nie działa u mnie system start - stop, nawet w trybie Eco.
Akumulator jest naładowany, inne odbiorniki prądu typu nawigacja i klimatyzacja są wyłączone.
Ponadto, dziś wyświetlił się komunikat "Lane Assist jest niedostępny". Mało tego - nie działa żaden z asystentów, przycisk na kierownicy nie reaguje na próby włączenia Travel Assist. W infotainment nie można zaznaczyć (włączyć) pozycji Lane Assist i pomimo, że pozostałe systemy są załączone, Travel Assist nie działa.
Zamówiłem wizytę w ASO, lecz pierwszy dostępny termin to dopiero 22. grudzień.
Co ciekawe, w aplikacji We Connect, w zakładce "Raport o stanie pojazdu" nie wyświetla się komunikat o błędzie czy usterce.
Może ktoś z Użytkowników Arteona miał podobne problemy i doradzi co z tym zrobić?
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 284
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System start - stop

Post autor: Zbigniewa » 03.12.2021, 20:14

Wracając do poprzedniego postu.
Czy na działanie systemu Start - Stop może mieć wpływ niska temperatura powietrza lub "niedogrzany" silnik?
Taką informację wyszukałem w jednym z artykułów na ten temat, choć chodziło tam o inny i o wiele starszy samochód, ale też benzyniak z doładowaniem.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: System start - stop

Post autor: Lazi » 03.12.2021, 21:26

Jak najbardziej (może nie tyle temp. otoczenia, a silinika). Zanim system Start/Stop zacznie działać, musi być spełnionych kilka warunków (m.in. odpowiednio wysokie napięcie akumulatora czy rozgrzany silnik). Jeśli którykolwiek z warunków nie jest spełniony, a teoretycznie system mógłby zadziałać, to wówczas pokazuje się symbol przekreślonej litery A w kółku.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: System start - stop

Post autor: Vetinari » 03.12.2021, 21:28

Radar z przodu i kamerka na górze przedniej szyby są czyste? ACC się w ogóle nie włącza, czy tylko nie przełącza na Travel Assist?

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 284
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System start - stop

Post autor: Zbigniewa » 03.12.2021, 22:03

Vetinari pisze:
03.12.2021, 21:28
Radar z przodu i kamerka na górze przedniej szyby są czyste? ACC się w ogóle nie włącza, czy tylko nie przełącza na Travel Assist?
Kamerka i radar są czyste. Nie działał żaden asystent kierowcy. Po południu wsiadłem do samochodu i za wyjątkiem Start - Stop, wszystko znów działało.
I jeszcze jedno odnośnie do Start - Stop; przed chwilą wyczytałem, że przy włączonym automatycznym podgrzewaniu przedniej szyby przy temperaturze powietrza poniżej 4 stopni, system Start - Stop nie zadziała. I to zgadzałoby się, gdyż kojarzę, że od czasu włączenia automatycznego podgrzewania szyby system ten jest martwy.
Co do Travel Assist - dzwoniłem do Support Assist w Poznaniu i tam na serwerach w DE ustalili, że faktycznie, był jakiś chwilowy błąd. Zalecili, aby w przypadku powtórki zgłosić problem w ASO.
Jutro wyłączę automatyczne podgrzewanie szyby i dam znać, jak zachowuje się Start - Stop a wizytę w ASO odwołam.
Ot, zachciało mi się nowoczesności, to mam za swoje. W Avensis wszystko było proste i jednoznaczne - jechał albo i nie. Nie było opcji pośredniej (oczywiście żartuję).
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: System start - stop

Post autor: Vetinari » 06.12.2021, 08:50

A właśnie, gdzie się włącza automatyczne podgrzewanie szyby? Brzmi jak fajna rzecz :D

Poza tym, że pewnie zużywa tyle prądu, że Start/Stop dla bezpieczeństwa nie wyłącza silnika.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 284
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System start - stop

Post autor: Zbigniewa » 06.12.2021, 12:30

Vetinari pisze:
06.12.2021, 08:50
A właśnie, gdzie się włącza automatyczne podgrzewanie szyby? Brzmi jak fajna rzecz :D
Menu klimatyzacji -> Ustawienia -> Włącz automatyczne podgrzewanie przedniej szyby
Działa wtedy nawet bez włączania klimatyzacji przy temperaturze powietrza poniżej 4 stopni, oraz gdy czujnik wykryje zaparowanie szyby.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: System start - stop

Post autor: Osfald » 06.12.2021, 13:24

He, he... no to już wiemy jak wyłączyć na stałe Start/Stop bez kodowania :D
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: System start - stop

Post autor: dominiksoul » 06.12.2021, 15:05

Zbigniewa pisze:
03.12.2021, 22:03

Co do Travel Assist - dzwoniłem do Support Assist w Poznaniu i tam na serwerach w DE ustalili, że faktycznie, był jakiś chwilowy błąd. Zalecili, aby w przypadku powtórki zgłosić problem w ASO.
Ostatnio też zmagałem się z komunikatem "Travel Assist obecnie niedostępny", pojawiał się praktycznie codziennie w losowych sytuacjach. Zgłaszałem w ASO przy okazji jednej z wizyt, ale nie potrafili ustalić przyczyny.

Od kilku dni nie prześladuje mnie już ten błąd więc mam nadzieję, że to było to o czym piszesz. Swoją drogą, przeraża trochę fakt, że problemy z serwerami VW powodują wywalanie błędów na AID (komunikaty czy problemy na ekranie DP jeszcze jakoś przetrawię). :(
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: System start - stop

Post autor: Vetinari » 07.12.2021, 10:19

Travel Assist nie powinien zależeć od serwerów VW. Gdyby tak było wszyscy na forum jednocześnie mieliby taki sam komunikat. U mnie nie działał (ale razem z Lane Assist i ACC) kiedy śnieg zakleił znaczek z przodu, akurat jechałem w śnieżycy, i wyskoczył komunikat, że radar nie jest w stanie rozpoznać drogi i aut naprzeciwko i ze względów bezpieczeństwa się wyłącza.

ODPOWIEDZ