System start - stop

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: System start - stop

Post autor: Remus » 07.12.2021, 10:40

dominiksoul pisze:
06.12.2021, 15:05
Swoją drogą, przeraża trochę fakt, że problemy z serwerami VW powodują wywalanie błędów na AID (komunikaty czy problemy na ekranie DP jeszcze jakoś przetrawię). :(
You've made my day :)!

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: System start - stop

Post autor: dominiksoul » 07.12.2021, 14:48

Połączyłem tylko fakty :) oczywiście mogę się mylić.

Połączenie serwerów VW i Travel Assist to trochę uproszczenie z mojej strony. Założyłem, że Travel Assist może zaciągać niektóre dane z navi czy innych baz VW. W przypadku problemów po ich stronie pewne informację mogę się nie pobierać/aktualizować. Jeśli mam być szczery to nic mnie nie zdziwi.

Co do radaru w znaczku przecierałem dwukrotnie, nic nie pomagało. Poza tym, w moim przypadku problemem był tylko komunikat o niedostępności Travel Assist (ACC, Lane Assist czy inne wspomagacze działały bez problemu).
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 286
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: System start - stop

Post autor: Zbigniewa » 08.12.2021, 07:04

Vetinari pisze:
07.12.2021, 10:19
Travel Assist nie powinien zależeć od serwerów VW. Gdyby tak było wszyscy na forum jednocześnie mieliby taki sam komunikat. U mnie nie działał (ale razem z Lane Assist i ACC) kiedy śnieg zakleił znaczek z przodu, akurat jechałem w śnieżycy, i wyskoczył komunikat, że radar nie jest w stanie rozpoznać drogi i aut naprzeciwko i ze względów bezpieczeństwa się wyłącza.
Chyba niejasno się wyraziłem - przepraszam. Chodziło mi o to, że na serwerach rozpoznano chwilowy błąd systemów w samochodzie. Nie miałem na myśli błędów w systemie oprogramowania serwerów lub usterek na poziomie wyższym niż pojazd.
Sądzę, że wspomagacze kierowcy zawiesiły się z winy oprogramowania pokładowego, a nie centralnego u Niemców.
Na chwilę obecną wszystko działa, ale niedosyt pozostał. Być może, przyczyną było oszronienie pojazdu i zawężenie widoczności kamer oraz radaru, choć auto wydawało się czyste.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: System start - stop

Post autor: Remus » 08.12.2021, 07:48

dominiksoul pisze:
07.12.2021, 14:48
Połączyłem tylko fakty :) oczywiście mogę się mylić.

Połączenie serwerów VW i Travel Assist to trochę uproszczenie z mojej strony. Założyłem, że Travel Assist może zaciągać niektóre dane z navi czy innych baz VW. W przypadku problemów po ich stronie pewne informację mogę się nie pobierać/aktualizować. Jeśli mam być szczery to nic mnie nie zdziwi.
Tak to chyba działają tylko wynalazki od pana Piżmo.

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: System start - stop

Post autor: Vetinari » 16.12.2021, 09:55

@dominiksoul Aaa to wiem o jaki błąd Ci chodzi - ten błąd pojawia się, kiedy drogi, której się poruszasz nie ma na wbudowanej nawigacji, i nie może sprawdzić ograniczeń prędkości, zakrętów i skrzyżowań.

ODPOWIEDZ