Dodatkowe wyposażenie

gem10
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2022, 19:37

Dodatkowe wyposażenie

Post autor: gem10 » 07.01.2022, 15:37

Niedawno zamówiłem Arteona R-line. Z racji budżetu z dodatkowego wyposażenia dodałem tylko kamerę cofania. Mam jeszcze możliwość zmiany konfiguracji i zastanawiam się czy nie nagiąć trochę budżetu i nie dodać kilku opcji żeby później nie żałować.

Najbardziej zastanawiam się nad System Area View. Kamery 360 rzeczywiście sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?
Ewentualnie cały Pakiet Assistance Plus tylko czy warto dopłacać do System Park Assist i System Side Assist?

Co według was i waszego doświadczenia jeszcze warto dodać?

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: coulignon » 07.01.2022, 15:54

kamery 360 - mam i dla mnie to tylko zbędny gadżet. Ich działanie jest nieco dyskusyjne. Side assist się przydaje. Park assist - raz użyłem z ciekawości.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

smvrf2
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 28.06.2019, 00:27

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: smvrf2 » 07.01.2022, 16:17

Zamów dodatkowe wyciszenie wnętrza. Znacznie poprawia komfort i moim zdaniem jest to opcja konieczna. Polecam tez oświetlenie ambient - wygląd wnętrza dużo ciekawszy.
Kamera 360 - coś fajnego, ale nie uważam żeby było to potrzebne. Gdybym nie miał tez byłoby ok (ale kamera cofania to must have). Park assist - niepotrzebne, jeśli potrafisz prowadzić auto. Side assist - nie wypowiem się bo nie mam. Elektryczna klapa tez bardzo wygodna sprawa.

olek
Member
Posty: 246
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: olek » 07.01.2022, 16:41

W mojej konfiguracji także dodałem tylko kamerę cofania. Nie dodałem Area View z kilku względów:

-mam możliwość testowania tego systemu w Tiguanie i naprawdę nie pamiętam kiedy się przydał (no może przy cofaniu na wjeździe pod Sv. Jure) ale zdaję sobie sprawę że są i tacy co bez tego systemu nie zaparkują samochodu.
-w Arteonie po FL przednia kamera systemu Area View jest umieszczona w znaczku VW co wygląda raczej średnio i według mnie sama kamera będzie mocno narażona na uszkodzenia od kamieni.
-kamera tylna jest schowana pod tylnym znaczkiem VW co minimalizuje zabrudzenia. W systemie Area View aż trzy kamery są "na wierzchu" będą wiecznie brudne.
-biorąc pod uwagę koszt pakietu (4070 PLN) vs jego przydatność na codzień poprostu z niego zrezygnowałem.

Nie mam także systemu Park Assist. W Tiguanie jest i traktuję go jako ciekawostkę.

W konfiguracji Arteona mam za to dodatkowe wyciszenie , Harman Kardon , oświetlenie ambient , bezkluczykowy dostęp , pełnowymiarowe koło zapasowe , pakiet business z większym wyświetlaczem w konsoli środkowej , grzane przednie i tylne siedzenia , przyciemnione szyby , Active Lighting System - Reflektory LED z Dynamic Light Assist , Autoalarm itp...
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: coulignon » 07.01.2022, 17:21

to jak popuszczamy wodze fanatzji:-)

Mam dwie rzeczy z których jestem strasznie zadowolony: dodatkowe wyciszenie wnętrza (do 60 km/h delikatnie słychać że to klekot ale potem to już nie ma znaczenia czy jedziesz 100 czy 120 czy 160 km/h) i ogrzewanie postojowe - nie mam garażu i uwielbiam wsiadać do ciepłego auta.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

gem10
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2022, 19:37

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: gem10 » 07.01.2022, 18:17

Dzięki za rady 😉

Na pewno zdecyduje się na dodatkowe wyciszenie wnętrza. Koszt nie duży a komfort na pewno będzie dużo większy.
Prawdopodobnie zdecyduje się na pakiet assistance z kamerą cofania i side asist. Kamery 360 sobie odpuszczę.

Oświetlenie ambiente również bardzo mi się podoba, jest ono jednak aktualnie w standardowym wyposażeniu w wersji r-line 😀

Jedyne nad czym jeszcze mocno się zastanawiam to dostęp bezkluczykowy w połączeniu z elektrycznym zamykaniem i otwieraniem bagażnika. Tutaj mam wątpliwości czy jest to warte swojej ceny (4 380) i nie ułatwia kradzieży samochodu.

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: coulignon » 07.01.2022, 18:27

Bierz. jak podchodzę z torbami w obydwu rękach to machnięcie nogą i otwarty bagażnik to fajna sprawa.

Bezkluczykowy dostęp ułatwia kradzież samochodu - to fakt. Ja tym jakos się nie przejmuję. Najczęściej w takich przypadkach samochody znikają spod domu. Wystarczy że na noc zamkniesz samochód dotykając klamki a potem poprawisz przyciskiem na kluczyku. Wtedy, do następnego otwarcia, system bezkluczykowy przestaje działać i auta nie da się zawinąć sposobem "na walizkę".
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

smvrf2
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 28.06.2019, 00:27

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: smvrf2 » 07.01.2022, 18:28

Bez wahania bierz bezkluczykowy i elektryczna klapę. Jak będą chcieli ukraść to i tak go wezmą.

olek
Member
Posty: 246
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: olek » 07.01.2022, 19:37

smvrf2 pisze:
07.01.2022, 18:28
Bez wahania bierz bezkluczykowy i elektryczna klapę. Jak będą chcieli ukraść to i tak go wezmą.
Tylko żeby się kolega gem10 nie pomylił w konfiguracji bo System Keyless Access - bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu jest bez elektrycznej klapy bagażnika. Elektryczna klapa to coś na czym mi zależało. Widziałem Arteona liftback z zamykaną klapą "ręcznie" i aż szkoda było patrzeć gdy wielka klapa bagażnika trzaska przy zamykaniu.
Elektryczna klapa w pakiecie z keyless jest w System Easy Open / Easy Close.
Mnie to zmyliło przy konfiguracji.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

mariusz123a
Member
Posty: 226
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: mariusz123a » 07.01.2022, 21:21

coulignon pisze:
07.01.2022, 18:27
Wystarczy że na noc zamkniesz samochód dotykając klamki a potem poprawisz przyciskiem na kluczyku. Wtedy, do następnego otwarcia, system bezkluczykowy przestaje działać
U mnie nawet w takim przypadku działa keyless.

ODPOWIEDZ