Dodatkowe wyposażenie

olek
Senior Member
Posty: 253
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: olek » 07.01.2022, 21:47

coulignon pisze:
07.01.2022, 18:27
Wystarczy że na noc zamkniesz samochód dotykając klamki a potem poprawisz przyciskiem na kluczyku. Wtedy, do następnego otwarcia, system bezkluczykowy przestaje działać i auta nie da się zawinąć sposobem "na walizkę".
A nie odwrotnie ? Najpierw kluczyk a potem klamka ?

viewtopic.php?t=133
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

mariusz123a
Member
Posty: 229
Rejestracja: 27.09.2019, 21:28

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: mariusz123a » 07.01.2022, 23:01

olek pisze:
07.01.2022, 21:47
A nie odwrotnie ? Najpierw kluczyk a potem klamka ?

viewtopic.php?t=133
Odwrotnie działa, nie wiedziałem o tym.

sebo939
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 15.12.2021, 10:39

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: sebo939 » 07.01.2022, 23:29

gem10 pisze:
07.01.2022, 15:37
Niedawno zamówiłem Arteona R-line. Z racji budżetu z dodatkowego wyposażenia dodałem tylko kamerę cofania. Mam jeszcze możliwość zmiany konfiguracji i zastanawiam się czy nie nagiąć trochę budżetu i nie dodać kilku opcji żeby później nie żałować.

Najbardziej zastanawiam się nad System Area View. Kamery 360 rzeczywiście sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?
Ewentualnie cały Pakiet Assistance Plus tylko czy warto dopłacać do System Park Assist i System Side Assist?

Co według was i waszego doświadczenia jeszcze warto dodać?
Jeśli masz taką możliwość jeszcze to wrzuć do wyposażenia dodatkowego Easy Open/Easy Close. Nie wiem dlaczego ale zasugerowałem sie tym że Arteon ma elektryczną klapę w standardzie a ten bajer wyżej jest tylko rozszerzeniem w postaci ruszania nogą. Przez to nie mam tego i szczerze przydałoby sie teraz bo klapa jest ciężka przy ściąganiu.

Co do kamer 360 to sprawa indywidualna ale jeśli masz częste przeboje z parkowaniem w ciasnych miejscach parkingowych to sie może przydać.

Park assist przydaje sie wtedy jeśli masz problemy z parkowaniem, zwłaszcza tyczy sie to równoległego bo zarówno zaparkuje za ciebie jak i ma możliwość opuszczenia takiego miejsca. No i chyba dzięki park assist dostajesz jeszcze czujniki boczne ale tego pewny w 100% nie jestem czy ten asystent to zapewnia.

W przypadku Side Assist to jeśli często jeździsz drogami szybkiego ruchu czy wielopasmowymi w dużych miastach to sie przydaje. Nie tylko martwe pole ale też pojazdy które widać w lusterku ale zbliżają sie bardzo szybko. Warto dodać że oprócz tego masz w tym tzw Rear traffic alert czyli asystent wyjazdu z parkowania tyłem i jak zbliżają sie do ciebie pojazdy to masz na ekranie to zwizualizowane chyba w dwóch kolorach w zależności jak blisko jest dany pojazd za tobą. Czasami zdarzyło sie wyjeżdżać tyłem i pilnuje żebyś czegoś nie odwalił ;)
Ostatnio zmieniony 08.01.2022, 00:10 przez sebo939, łącznie zmieniany 1 raz.

olek
Senior Member
Posty: 253
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: olek » 08.01.2022, 00:00

sebo939 pisze:
07.01.2022, 23:29
gem10 pisze:
07.01.2022, 15:37
Niedawno zamówiłem Arteona R-line. Z racji budżetu z dodatkowego wyposażenia dodałem tylko kamerę cofania. Mam jeszcze możliwość zmiany konfiguracji i zastanawiam się czy nie nagiąć trochę budżetu i nie dodać kilku opcji żeby później nie żałować.

Najbardziej zastanawiam się nad System Area View. Kamery 360 rzeczywiście sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?
Ewentualnie cały Pakiet Assistance Plus tylko czy warto dopłacać do System Park Assist i System Side Assist?

Co według was i waszego doświadczenia jeszcze warto dodać?
No i chyba dzięki park assist dostajesz jeszcze czujniki boczne ale tego pewny w 100% nie jestem czy ten asystent to zapewnia.
Zgadza się. Park Assist daje dodatkowe czujniki boczne.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

vagart
Member
Posty: 189
Rejestracja: 26.07.2020, 13:33

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: vagart » 08.01.2022, 01:38

Ja mam area 360 view, najczęściej korzystam z kamery cofania a 360 przydaje mi się głównie do zorientowania się po miniaturce obrysu auta czy auto stoi po środku miejsca parkingowego i nie wystaje albo za daleko nie wjadę.

Z Park assist kilka razy tylko skorzystałem bo do parkowania prostopadłego potrzebuje mieć sporo miejsca po bokach, żeby ogarnął, a na co dzień parkuję w dosyć wąskim miejscu parkingowym (2,3m szerokości).

Elektryczną klapę też na pewno polecam, bo bardzo przyjemnie się z niej korzysta, a lekka nie jest więc siłowanie się z siłownikami które muszą ją utrzymać bez elektryki do przyjemnych raczej nie będzie należeć.

Keyless to duża wygoda, w razie czego koledzy opisali jak zamknąć samochód na noc można.

Indukcyjna ładowarka działa różnie z niektórymi telefonami, mam jeden z którym rzadko kiedy są problemy (raz na kilka miesięcy) i drugi, który trochę częściej rozłącza, także to trochę loteria, zależy jaki masz telefon.

Mója ulubiona funkcja to Traffic jam Assist (nazwa mogła się zmienić od my2020), jazda w korku dużo mniej męcząca. Czasem łapie trochę zmuła, ale i tak jestem zadowolony.

pixeldepth
Member
Posty: 86
Rejestracja: 25.01.2018, 17:57

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: pixeldepth » 08.01.2022, 02:40

Ja używam area view 360 praktycznie codziennie. Sprawdza się w dużych miastach (w moim przypadku Wrocław) ponieważ pozwala parkować na "milimetry" przy krawężnikach nie obawiając się o uszkodzenie felgi lub przedniego zderzaka (można podjechać z przodu niemal dotykając słupków, co jest niemożliwe przy samych czujnikach parkowania które poprawnie wykrywają wąskie elementy tylko w przypadku gdy znajduje się bezpośrednio przed detektorem).

Z park assist w ciągu 4 lat skorzystałem może 10 razy do parkowania równoległego, używam tylko wtedy gdy nie jestem pewien czy zaparkowanie w danej szczelinie jest możliwe, a system jednak da radę się wcisnąć. Osobiście nie wybrał bym tej opcji, ale była połączona z kamerami 360.

Traffic jam Assit oraz aktywny tempomat (nie pamiętam nazwy) jest bardzo fajny w odciążeniu kierowcy, szczególnie wracając z męczących podróży, ale jak każdy asystent nie jest w stanie reagować tak samo jak kierowca i często go "poganiam" (dodanie gazu nie powoduje deaktywacji)

gem10
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2022, 19:37

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: gem10 » 08.01.2022, 11:42

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Ostatecznie zdecydowałem się na:
-Szyba tylna i boczne tylne przyciemniane , przednie boczne dźwiękoszcz., dodatkowe wytłumienie wnętrza
-System Easy Open / Easy Close
-Pakiet Assistance

Indukcyjna ładowarka myślę że również by się przydała z racji tego, że pewnie dosyć często będę korzystał z bezprzewodowego android auto. Jednak aby ją mieć trzeba wziąć "Instalacja telefoniczna Comfort z funkcją indukcyjnego ładowania" + "Pakiet Zimowy dla tapicerki skórzanej". Razem za to wychodzi 4280. Z wszystkich bajerów które tam się znajdują tak naprawdę potrzebuję tylko tej ładowarki więc dla mnie opcja nie opłacalna. Do tego jest w mało wygodnym miejscu.

Aktualnie w Passacie używam tego typu uchwytu z ładowarką indukcyjna
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i- ... sen-ch500w
Z moim Samsungiem S21+ działa świetnie wiec myślę że jakoś ją wkomponuję. Np w miejscu na napoje.

Vetinari
Member
Posty: 154
Rejestracja: 21.09.2020, 21:41

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: Vetinari » 08.01.2022, 13:07

Ładowarka indukcyjna (przynajmniej w Samsungach i iPhone) słabo się sprawdza z bezprzewodowym Android Auto / CarPlay - ładowanie indukcyjne bardzo nagrzewa telefon, tak samo używanie tych systemów, i sumarycznie okazuje się, że telefon się przegrzewa i zwalnia, albo nawet się wyłącza.

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: coulignon » 08.01.2022, 14:39

olek pisze:
07.01.2022, 21:47
coulignon pisze:
07.01.2022, 18:27
Wystarczy że na noc zamkniesz samochód dotykając klamki a potem poprawisz przyciskiem na kluczyku. Wtedy, do następnego otwarcia, system bezkluczykowy przestaje działać i auta nie da się zawinąć sposobem "na walizkę".
A nie odwrotnie ? Najpierw kluczyk a potem klamka ?

viewtopic.php?t=133
Eeee. no chyba tak :-)
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dodatkowe wyposażenie

Post autor: coulignon » 08.01.2022, 14:42

Vetinari pisze:
08.01.2022, 13:07
Ładowarka indukcyjna (przynajmniej w Samsungach i iPhone) słabo się sprawdza z bezprzewodowym Android Auto / CarPlay - ładowanie indukcyjne bardzo nagrzewa telefon, tak samo używanie tych systemów, i sumarycznie okazuje się, że telefon się przegrzewa i zwalnia, albo nawet się wyłącza.
Moja ładowarka (juz druga, pierwsza umarła po roku) głównie gotuje telefon. Jeśli go akurat nie gotuje to wyświetla komunikat "ładowanie niemożliwe, usuń wszytkie przedmioty "

Działa to średnio i jeśli kosztuje ponad 4000 pln to niech się walą :-)
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

ODPOWIEDZ