Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: coulignon » 15.02.2022, 18:43

z ładowaniem bezprzewodowym jeszcze jest jeden problem. Jaka już działa to mocno nagrzewa telefon. Jak telefon jest ciepły to kilka centymetrów wyżej jest czujnik temperatury kabiny. No i jak telefon rozgrzeje się jak cegła w piecu to w kabinie zaczyna lekko pizdzić. Porażka.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Art e on » 16.02.2022, 09:49

coulignon pisze:
15.02.2022, 18:43
z ładowaniem bezprzewodowym jeszcze jest jeden problem. Jaka już działa to mocno nagrzewa telefon. Jak telefon jest ciepły to kilka centymetrów wyżej jest czujnik temperatury kabiny. No i jak telefon rozgrzeje się jak cegła w piecu to w kabinie zaczyna lekko pizdzić. Porażka.
Czyli "gieniusze" z VW rozwiązali kilka tematów jedna, malutka, chińska ladowareczka 🤣😂🤣😂😂
Na marginesie nie zużyłem tego 💩 ani razu bo sam. note tam nie wchodzi, więc nie mam problemu. Co przewód to przewód 😉
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

chivas12
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 26.05.2022, 10:39

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: chivas12 » 26.05.2022, 11:23

Problem polega na tym, że iPhone 12 i 13 wymagają tzw. szybkiej ładowarki, a konkretnie takiej o mocy 15W. Fabryczna 10-watowa ładowarka VW powoduje to, co każdy z nas zaobserował - brak lub przerywanie ładowania i nagrzewanie telefonu. To samo zaobserwujemy na jakiejkolwiek "domowej" ładowarce małej mocy (czyli <15W).

Forrestal
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 26.05.2022, 15:48

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Forrestal » 26.05.2022, 19:00

chivas12 pisze:
26.05.2022, 11:23
Problem polega na tym, że iPhone 12 i 13 wymagają tzw. szybkiej ładowarki, a konkretnie takiej o mocy 15W. Fabryczna 10-watowa ładowarka VW powoduje to, co każdy z nas zaobserował - brak lub przerywanie ładowania i nagrzewanie telefonu. To samo zaobserwujemy na jakiejkolwiek "domowej" ładowarce małej mocy (czyli <15W).
Nie, to co napisales jest nieprawda. iPhone 12 i 13 moze sie ladowac na ladowarce kompatybilnej z Qi (a taka jest w VW) z moca do 7.5W. iPhone moze sie ladowac z moca do 15W na ladowarkach kompatybilnych z Apple MagSafe ale nie ma takich ladowarek montowanych w samochodach.

Same telefony z ladowarka dzialaja. Jak sciagniecie gumowa podkladke i polozycie telefon bezposrednio na ladowarce to sie bez problemu laduje. Moj iPhone 13 Pro nawet do 30min sie bezproblemowo laduje. Nagrzewanie sie telefonu nie jest problemem, bo telefon gdy sie przegrzeje to wyswietli komunikat, ze jest zbyt cieply. iPhone 11 Pro wykazywal takie objawy po okolo 4h.

Problemem w VW jest odlegosc cewki w ladowarce do cewki w telefonie. Sama ladowarka jest tak zbudowana, ze nad cewka jest dosc gruby plastik, do tego dochodzi gumowa podkladka o grubosci kilku milimetrow. Doliczcie dodatkowe kilka na etui i wystajace obiektywy przez ktore telefon nie lezy na plasko i mamy taki dystans, ze ladowarka nie dziala. Na przyklad w Kia Picanto na lepiej zbudowanej ladowarce indukcyjnej telefony laduja mi sie bez problemow.

Czy da sie cos na to zaradzic? Mam watpliwosci ale jeszcze bede probowal ;) Telefon nie moze lezec bez podkladki bo sie przemieszcza. Bede sobie dzialal z kawalkiem cienkiej gumowej uszczelki i zobaczymy czy cos pomoze. Chce ja nieco ponacinac aby minimalnie poprawic chlodzenie. Jak to mi da jakies efekty to bede chcial wyprodukowac azurowa podkladke na drukarce 3D, tak aby zniwelowac wystajace obiektywy aby telefon lezal jak najbardziej plasko i aby bylo troche lepiej chlodzony.

Zbig
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.02.2019, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Zbig » 27.05.2022, 07:39

Mam iPhone 13 pro w etui i telefon normalnie mi się ładuje. Jedynie co to wkładając do ładowarki kładę go maksymalnie do prawej strony. Nie mam żadnych problemów z przerywaniem, a nawet jest lepiej niż w starej 8. Co do grzania to grzeje się tak samo jak 8, ale ja cały czas używam map googla i yanosika.
R.I.P. :( Arteon 2.0tdi 190km R-line
Arteon 2.0tsi 190km R-line :)

Forrestal
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 26.05.2022, 15:48

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Forrestal » 27.05.2022, 08:14

Zbig pisze:
27.05.2022, 07:39
Mam iPhone 13 pro w etui i telefon normalnie mi się ładuje. Jedynie co to wkładając do ładowarki kładę go maksymalnie do prawej strony. Nie mam żadnych problemów z przerywaniem, a nawet jest lepiej niż w starej 8. Co do grzania to grzeje się tak samo jak 8, ale ja cały czas używam map googla i yanosika.
Pokaz jaka masz ladowarka pod gumowa wkladka. Troche dziwne to co mowisz bo z tego co widzialem to wiekszosc ladowarek jest po lewej wlasnie.

Zbig
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.02.2019, 19:54
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Zbig » 28.05.2022, 07:16

Forrestal pisze:
27.05.2022, 08:14
Zbig pisze:
27.05.2022, 07:39
Mam iPhone 13 pro w etui i telefon normalnie mi się ładuje. Jedynie co to wkładając do ładowarki kładę go maksymalnie do prawej strony. Nie mam żadnych problemów z przerywaniem, a nawet jest lepiej niż w starej 8. Co do grzania to grzeje się tak samo jak 8, ale ja cały czas używam map googla i yanosika.
Pokaz jaka masz ladowarka pod gumowa wkladka. Troche dziwne to co mowisz bo z tego co widzialem to wiekszosc ladowarek jest po lewej wlasnie.
Do 6.06 jestem na urlopie i nie pojechałem Arteonem, jak wrócę zrobię zdjęcie. Jak wkładam telefon to obiektywy do dołu i maksymalnie w stronę pasażera. Do samego końca.
R.I.P. :( Arteon 2.0tdi 190km R-line
Arteon 2.0tsi 190km R-line :)

elrobert
Junior Member
Posty: 4
Rejestracja: 19.06.2022, 22:10
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: elrobert » 19.06.2022, 22:38

Cześć, od trzech miesięcy używam Tiguana 2022 z bezprzewodową ładowarką i mimo, że to temat Arteona to to zdaje się mamy wspólny problem :-)
Samsung S20FE 5G przegrzewa się i rozłącza ładowanie przy używaniu np oprócz map dodatkowo Sptify???
Nie rozłącza aplikacji, ale zrywa sesje ładowania do której po jakimś czasie (wystudzenie?) wraca.
Byłem już umówiony w serwisie VW bo podobno mieli już problemy z przegrzewającymi się smartfonami i dali sobie radę (ocenili całą operację na 3,5h).
Odwołałem wizytę w serwisie bo chcę poszukać pełnej diagnozy. Wydaje mi się, że na samych mapach przy bezprzewodowej komunikacji i ładowaniu się nie przegrzewa, ale muszę jeszcze protestować...
Dam znać.
Tiguan 2 FL Life 2.0 TDI MT FWD 150KM 2022r

Marcusfff
Member
Posty: 149
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Problem z ładowaniem bezprzewodowym

Post autor: Marcusfff » 20.06.2022, 11:01

Mam identyczne objawy i pierwsze słyszę, że temat jest do załatwienia w serwisie. Rozłącza po jakichś 40-50 min. a potem częściej. Mam S20+ i zawsze myślałem, że to głównie wina procesorów Exynos, które dowalają do pieca. Ty masz chyba Snapdragona?
Daj proszę znać, bo temat mnie drażni i jakby dało się coś z tym zrobić byłbym wniebowzięty.

ODPOWIEDZ