Gwarancja VW a rzeczywistość

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Gwarancja VW a rzeczywistość

Post autor: Rkarcz » 25.01.2022, 11:01

Dawno mnie tu nie było, na dniach żegnam się z Artonem więc podzielę się z wami tym jak VW traktuje klientów "na gwarancji". A dokładnie serwis na Sekundowej w Wwie. Jakiś czas temu zgłosiłem uszkodzenie sondy lambda. Kuna dostała się pod maskę i coś tam sobie nagryzła. Info z serwisu. Faktycznie, zaizolowaliśmy bo to żadne uszkodzenie. Po 30 kkm wyskoczył Check i po sczytaniu wyszło że katalizator ma za małą skuteczność. Ok, pojechałem do serwisu. I się zaczęło. Katalizator do wymiany. 10800 PLN. Super, to wymieniajcie. Nie, bo ma Pan duży przebieg i uszkodzoną sondę lambda. :D
Przebieg? A co ma do tego przebieg, gwarancja jest do 150 kkm i 5 lat. Samochód ma 145 kkm i 3 lata i 8 miesięcy. Napisałem do BOK VW. A BOK odpisał mi, że to serwis VW znalazł to uszkodzenie oraz że zalecono mi wymianę tej sondy. Kłamstwo w żywe oczy. Ale co tam. Oczywiście można iść do sądu, bawić się kolejne 5 lat. Mi się nie chce. Ale przestrzegam bo nie jest tak różowo jak w folderach i ofercie gwarancji przedłużonej.
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

Vw_user
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 19.12.2021, 20:54

Re: Gwarancja VW a rzeczywistość

Post autor: Vw_user » 25.01.2022, 11:29

Jak serwis przekazał informację o naprawie przewodu - ustnie, pisemnie?
Po naprawie kabla, przy odbiorze samochodu dostałeś oczywiście dokument z wydania z opisem zakresu prac i ew. uwagami.
Bierzesz skan tego dokumentu i wracasz do salonu kwestionując ich opinię. To nie potrwa 5 lat, ale da się załatwić pewnie w ciągu max. 2 tygodni.

rocker900
Junior Member
Posty: 14
Rejestracja: 08.09.2021, 10:54

Re: Gwarancja VW a rzeczywistość

Post autor: rocker900 » 25.01.2022, 11:36

Pytanie co oznacza "zaizolowaliśmy": czy zrobił to serwis, czy zrobiłeś to we własnym zakresie "bo to żadne uszkodzenie"?

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gwarancja VW a rzeczywistość

Post autor: coulignon » 26.01.2022, 12:26

Poza tym ile km zrobiłeś na uszkodzonej sondzie zanim trafiłeś do serwisu?
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Rkarcz
Senior Member
Posty: 645
Rejestracja: 17.01.2018, 22:34

Re: Gwarancja VW a rzeczywistość

Post autor: Rkarcz » 26.01.2022, 15:33

Naprawa jako czynność serwisowa przekazana ustnie.
Mam nie wnikać bo była lekko uszkodzona izolacja i nie ma sensu tej sondy wymieniać.
I dokładnie pamiętam, że zapytałem czy wymieniamy bo to moja kuna a nie VW.
Mam pedantyczne podejście do samochodu, olej co 15kkm, w DSG i haldexie co 30kkm.
I wkurwia mnie robienie ze mnie dziada co żałował 1000 czy ile tam nie mam pojęcia na nową sondę w ASO.

Zaizolował serwis, mając samochód na gwarancji poza klockami nie wnikałem w dłubanie.

Od razu jak zapalił się check zgłosiłem się do serwisu bo mam auto na gwarancji i mam 3 inne więc mam czym jeździć.

Wersja VW - klient poinformowany o konieczności wymiany - do dzisiaj nie mogę się doprosić dokumentu potwierdzającego że zostałem z tym zapoznany, poinformowano o konsekwencjach i złożyłem jakiś podpis.

Ale tak jak pisałem, chodzi mi o to żebyście wiedzieli że z nimi nic nie można ustalić na mordę.
Kwity, kwity i kwity. I każde odstępstwo będzie wykorzystane przeciwko wam.
Mój idzie jako wkład innego samochodu więc mnie to już wali. Ale planowałem kupić Audi.
A z czasem pewnie jakieś osobowe Porsche to teraz wiem że VAGa nie będę miał na pewno.
Bugatti i Lambo w to też wliczając. :D
Arteon 2.0 TSI 280 KM Silver Pyrit

ODPOWIEDZ