Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

tom3k__
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 13.02.2022, 16:06

Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: tom3k__ » 14.02.2022, 22:01

Cześć,
2 miesiące nabyłem swoje auto marzeń, czyli Arteona rzecz jasna - silnik 2.0 biTDI z 2018 r.
Wrażenia z jazdy kapitalne, kopyto jest konkretne i generalnie wszystko jest tak jak oczekiwałem, poza jedną rzeczą...
Albo nie zwracałem na samym początku na to uwagi, albo nie było to aż tak wyczuwalne, ale od jakichś 2-3 tygodni (może miesiąca) w aucie odbywa się niemiłosierna dla mojego wyczulonego uchu "symfonia" trzasków/skrzypienia/innych dziwnych dźwięków. Nie potrafię konkretnie zlokalizować tego miejsca - wydaje mi się, że to jest kokpit od strony pasażera + jakby tunel środkowy, generalnie strefa nawigacji. Szczególnie to ma miejsce przy wolnych prędkościach, w ruchu miejskim. Myślałem, że może jest to powiązane z zawieszeniach, ale zarówno na sporcie jak i comforcie słychać to samo. Przy jeździe ze stałą predkością na trasie/autostradzie na równej powierzchni we wnętrzu panuje cisza - no może oprócz lekkiego szumu przez szyby bezramkowe, ale to dość normalne. Natomiast to skrzypienie i trzaski przeszkadza mi szczególnie - do zrozumienia w 20-letnim Polonezie ale nie w takim co by nie mówić aucie z powiedzmy wyższej półki. Generalnie żadnych innych usterek nie stwierdziłem.
Przeglądałem fora i zauważyłem, że wiele osób na to skarży się w Artku (podobnie w Passacie i innych modelach od VW). Czy to jest zjawisko powszechne, czy pojawia się w każdym modelu, czy to są oznaki jakiegoś zużycia plastików? Może problem z zawieszeniem/spasowaniem elementów itp.? Mój egzemplarz ma ok. 95 tys przebiegu. Da się to jakoś rozwiązać, coś poradzą w serwisie? Teoretycznie mam roczną gwarancję na auto używane kupione w salonie VW.
Przyznam, że jeśli nic się z tym nie zrobi, to z bólem serca będę rozważał zmianę auta, chociaż ciężko będzie znaleźć auto jak Arteon, właściwie tylko ten jeden model już od 2-3 lat miałem upatrzony i bardzo nie chciałbym się z nim rozstawać przez ten jeden mankament. Tata mówi, że jestem wyczulony, ale to jest naprawdę irytujące, aż wstyd kogoś wieźć :D

PS Chciałem ejszcz dodać, że przesiadłem się z Hondy Accord 2.2 DTEC, którym też świetnie mi się jeżdziło, jednak strasznie mnie irytowała skrzypiący pedał sprzęgła - cykliczny problem z pompką, który wracał po nasmarowaniu...

Dzięki z góry za porady!
pozdrawiam,
Tomek

Marekk
Junior Member
Posty: 40
Rejestracja: 09.05.2021, 08:35

Re: Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: Marekk » 16.02.2022, 19:33

Witam serdecznie,
Oddawałem już 3krotnie samochód do ASO w tym temacie.
Przy okazji model: arteon 2018 2.0 280KM 4montion 97 tyś

U mnie w ASO wpierw poprawili coś w drzwiach, następnie myślałem że to związane z głośnikiem, odłączyliśmy dalej to samo, ostatnio wymieniliśmy cały podnośnik szyby bo to miała być przyczyna. Dźwięk jak dla mojego ucha dobiega właśnie tutaj od strony pasażera... schowek drzwi w tych okolicach.

Problem słyszalny najbardziej przy 50 km/h stała prędkość 3 bieg i delikatnie przyspieszając. Nagrałem film co to za dźwięk, poniżej link.

https://youtube.com/shorts/lWUIZEgDVgc?feature=share


Stawiam dobre whisky za naprawienie tego... kompletnie nie wiem gdzie szukać.

Mam w planach udać się do car audio i profesjonalnie wygłuszyć drzwi ale czy to z drzwi nie wiem.
Daj znać czy to ten sam dźwięk

Awatar użytkownika
mnich
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 06.03.2021, 20:48

Re: Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: mnich » 16.02.2022, 20:17

Czytałem o problemie z przewodami paliwowymi - dźwięki się zgadzają - myślę że to może być to - było już na forum
viewtopic.php?t=800

Re: Dziwne dźwięki

Post autor: MKM_Mobility » 08.07.2019, 10:45
Problem z przewodami paliwowymi (rozwiązanie od 12 minuty)
https://youtu.be/liYFSBNWUPw
Arteon 2.0 TSI 280 KM R-line chili red
ラヴ・オブ・マイ・ライフ

Awatar użytkownika
LordVATer
Member
Posty: 87
Rejestracja: 03.08.2020, 19:27

Re: Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: LordVATer » 17.02.2022, 06:59

Zdecydowanie przewody paliwowe - u mnie było to samo. Jedno ASO zlało temat twierdząc, że nie ma pojęcia co to .W drugim obejrzeli filmik i po prostu zrobili coś z przewodami. Teraz jest cisza.

Co do samego skrzypienia arteonów, to u mnie skrzypi na wertepach dach szklany i czasem ewidentnie tylna klapa. Nie jest to najsztywniejsze nadwozie.
Przestałem się już tym przejmować. Z początku też mnie to irytowało, bo w starym volvo nawet po 150.000 km nic a nic nie skrzypiało. VW to jednak nie auto premium i wszystko jest zrobione z mniejszą dbałością o kaustykę. Tu nawet z pakietem wytłumień słychać śpiewające ptaki. :D
Arteona trzeba kochać za wygląd i akceptować jego małe wady. :cool:
2.0 TSI 4Motion 337 KM/480 Nm

Przem-1
Member
Posty: 61
Rejestracja: 25.03.2020, 16:36

Re: Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: Przem-1 » 17.02.2022, 07:37

Potwierdzam, skrzypi także okno dachowe i coś w przednim zawieszeniu jak np. zjeżdżam z pochylonej ulicy pod kątem na płaski teren (np. do garażu pod budynkiem). Nasilenie dźwięków jest różne w zależności od temperatury.

Brio
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 22.05.2018, 09:12

Re: Skrzypienie/trzaski w kabinie/desce rozdzielczej

Post autor: Brio » 01.03.2022, 08:55

Przem-1 pisze:
17.02.2022, 07:37
Potwierdzam, skrzypi także okno dachowe i coś w przednim zawieszeniu jak np. zjeżdżam z pochylonej ulicy pod kątem na płaski teren (np. do garażu pod budynkiem). Nasilenie dźwięków jest różne w zależności od temperatury.
U mnie przy podobnych okolicznościach przyrody skrzypi/trzeszczy coś w okolicy słupka B i idzie w kierunku tylnych drzwi.

ODPOWIEDZ