Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Kowol
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 18.02.2021, 11:57

Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: Kowol » 23.03.2022, 13:06

Co myślicie o producentach polskich np. Kleber, Dębica w segmencie opon wielosezonowych? Czy np. z klasy ekonomicznej Impreial. Firma chyba z Belgii, ale robią w Chinach - z tego co wyczytałem szukając opinii. Popularne są Michelin Crossclimate czy jakoś tak. Tylko też nie wiem, czy to nie ze względu na markę. Trochę biorę sobie nawias na opinie w necie, bo każdy piszę wyłącznie o oponie jaką sam posiada i większość ludzi pisze o swoich oponach że są spoko. Czy to te drogie, czy tanie.

Jeżdżę bardzo mało. Głównie po mieście. Ostatni raz byłem w górach zimą z 10 lat temu jak nie więcej. Jakby zaistniała potrzeba to mam jeszcze zimówiki. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest założenie wielosezonowych. Tylko nie wiem czy w przypadku wielosezonowych można rozważyć te tańsze firmy? Czy tylko Micheliny, Continentale, Pirell itp.??

Będę wdzięczny za Wasze opinie. Zależy mi na czasie bo jeżdżę na zimówkach, a za oknem ciepło.


Obrazek
Szkolenia z detailingu - CleanCar Auto Detailing Kursy z detalignu samochodów. Szkoła oferująca praktyczne szkolenia z auto detailingu oraz pełne kilkudniowe kursy z renowacji lakierów, powłok ochronnych detailingu wnętrz i wiele innych szkoleń.
Ostatnio zmieniony 16.05.2022, 12:37 przez Kowol, łącznie zmieniany 1 raz.

olek
Senior Member
Posty: 253
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: olek » 23.03.2022, 14:31

Skoro masz zimówki to ja na Twoim miejscu kupiłbym jednak letnie (może jakieś tańsze ale jednak letnie) ale wiadomo każdy ma swoje podejście.
Wielosezonówek nie założyłbym do żadnego auta a tym bardziej do Arteona - ale to moje zdanie jest.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

smvrf2
Junior Member
Posty: 34
Rejestracja: 28.06.2019, 00:27

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: smvrf2 » 23.03.2022, 14:38

Jeżeli jeździsz w większości po mieście i jesteś spokojnym kierowca to zdecydowanie całoroczne. Z uwagi na zaoszczędzone pieniądze i czas na wymianach nie oszczędzałbym na tych oponach. Kupić raz porządne i nie zaprzątać sobie głowy. Jeździłem avensis na crossclimate i szczerze chwałę je sobie. Teraz z uwagi na duże przebiegi w arteonie mam dwa komplety kół, ale szczerze tęsknie za całorocznymi i wygodą z nimi związana. Zimowek nie pozbywaj się - w przypadku wyjazdu na narty przydadzą się.

VideCuiFide
Junior Member
Posty: 16
Rejestracja: 19.03.2022, 18:27

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: VideCuiFide » 23.03.2022, 19:24

Poprzednio jeździłem na Hankook Optimo 4S i polecam. Jedna uwaga- ja kupiłem na zimę i po drugiej zimie nadawały się tylko na lato. Opony wielosezonowe zużywają się równo a jak pewnie wiesz minimalny bieżnik na zimówkach musi być głębszy niż na letnich.

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: Art e on » 23.03.2022, 20:35

Hankook i polecam... 😂🤣🤣😂🤣
Obok opony to coś nawet nie stało, zalecane użycie czegoś co jest na serio opona żeby mieć porównanie (i nie piszę tu o budżetowych modelach conti, michelin czy goodyear).
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

wmr
Junior Member
Posty: 44
Rejestracja: 28.06.2020, 06:35

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: wmr » 23.03.2022, 21:12

jak to mawiają choćbym jechał ciemną doliną i tak mnie p i z gnie Janusz z Grażyną ...zapewne na wielosezonowych :D :D :D

jak słyszę te argumenty ostatnio to w górach byłem 10 lat temu, jeżdżę spokojnie itd ... jak większość kierowców tylko skąd wypadki
moje teoria jest taka opony letnie na lato, zimowe na zimę, wszelkie inne mix-y to + kilka metrów więcej hamowania , nie mówiąc o wynalazkach klasy ekonomicznej :D

bierzesz chłopie najświeższy możliwy test wybierasz te z góry tabeli i w sytuacji typu pijany wyjechał z podporządkowanej lub dzieciak wybiegł za piłką podziękujesz mi jak mnie posłuchasz ... te parę metrów decyduje zazwyczaj o zdrowiu i życiu nie mówiąc o skasowanym aucie

jak jeszcze do Ciebie to nie przemawia to wracając do testów .. weź miarę i te 2-5 metry różnicy między oponą z góry i dołu tabeli odmierz na swoim aucie ... finito ;)

ostatnie na czym się oszczędza to opony i hamulce .. reszta Cię nie zabije :P

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 287
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: Zbigniewa » 24.03.2022, 11:27

Moim zdaniem, na bezpieczeństwie swoim, pasażerów i innych użytkowników dróg nie można oszczędzać. Poczytaj opinie fachowców z różnorakich portali czy czasopism motoryzacyjnych a przekonasz się, że nie podchodzą oni z wielkim entuzjazmem do opon całorocznych w myśl zasady, że jeśli coś jest do wszystkiego, to znaczy, że jest do niczego.
Nie musisz silić się na opony wzmacniane, specjalnie wyciszane czy przystosowane do prędkości 300 km/h, ale jednak warto zainwestować osobno w letnie i dodatkowo w zimowe. Lepiej zapobiegać, niż później leczyć i "pluć sobie w brodę".
Oczywiście, to tylko moje skromne zdanie i zawsze możesz posiadać odmienną opinię.
Ostatnio zmieniony 24.03.2022, 12:55 przez Zbigniewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: coulignon » 24.03.2022, 11:57

Miałem kiedyś Michelin Crosclimate. Skutecznie mnie to wyleczyło z tego rodzaju opon. A samochód nie jeżdził w górach tylko dokoła dużego miasta na mazowieckich równinach. Nie polecam.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

Lazi
Senior Member
Posty: 445
Rejestracja: 13.08.2017, 22:37

Re: Wielosezonówki z tańszej półki - auto do jazdy po mieście

Post autor: Lazi » 24.03.2022, 23:04

Kupiłem Michelin Crossclimate z takich samych powodów, jazda głównie w mieście, śniegu w ciągu roku leży kilka godzin, bla bla bla. Wybór padł na tę oponę ponieważ chyba jako jedyna może być traktowana jako zimowa (symbol góry ze śnieżynką), a czasami lubię na narty pojechać.
No i nigdy więcej! Na tym gównie czasami ciężko ruszyć na deszczu (mam wersję FWD 200KM) latem, a co dopiero zimą.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM (MY2018)

ODPOWIEDZ