XDS - Wasze wrażenia i czy warto to odkodować

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

XDS - Wasze wrażenia i czy warto to odkodować

Post autor: Jaxa » 09.05.2022, 18:09

Poczytałem w wolnej chwili forum i w wątku o kodowaniu samochodu natknąłem się na informację, że można odkodować sobie XDS. Zamawiając swój samochód uznałem, że generalnie ten system nie jest mi do szczęścia potrzebny, mimo, że koszt wrzucenia w specyfikację był do przełknięcia, bo niecałe 1k zł. Zraziły mnie opinie, że przy szybkim pokonywaniu zakrętów ten system grzeje hamulce. Teraz widząc, że jest możliwość odkodowania tego systemu zastanawiam się czy warto to zrobić. Jakie są Wasze doświadczenia z tym systemem? Wart zachodu czy też można go sobie darować? Do odkodowania wystarczy komp diagnostyczny?

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 571
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: XDS - Wasze wrażenia i czy warto to odkodować

Post autor: Osfald » 09.05.2022, 19:31

Do "odkodowania" wystarczy OBD11. W mojej opinii nie warto. Odkodowywałem, ustawiałem na różne wartości (bo to jest jeszcze kwestia konfiguracji) i nie znalazłem uzasadnienia. Może nie miałem sytuacji w której to cudo zadziałałoby. Zostawiłem na ustawieniu neutralnym (środkowym) i tak sobie jest.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Art e on
Posting Freak
Posty: 836
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: XDS - Wasze wrażenia i czy warto to odkodować

Post autor: Art e on » 09.05.2022, 20:16

Wątpliwe działanie tego czegoś jest, ja zmian nie zauważyłem, odkodowane i zostawione na ustawieniach fabrycznych.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

ODPOWIEDZ