Rozkodowanie błędów / Pomoc w znalezieniu przyczyn usterki

Viola&Grzegorz
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 14.03.2024, 12:24
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rozkodowanie błędów / Pomoc w znalezieniu przyczyn usterki

Post autor: Viola&Grzegorz » 14.03.2024, 13:08

Witam.
Szukalismy tematu - "Nowy to sie przywitaj" - słabo szukalismy bo nie znalezione zostało.
Dlatego z racji pierwszego postu witamy Was serdecznie.

W związku z błędem U112300 CAN oraz blokowaniem się tylnych drzwi zaczynamy od tego postu.
Od stycznia moja małżonka stała sie posiadaczem Artka.
Ellegance 20TSI 190 KM - 125 kilo km przebiegu, 2018 rok Polski salon.

Ze skanowania - z tego co było napisane powyżej równiez był błąd czujnika kierownicy i ACC (przy czym ten działa bez zarzutu) + błąd glośnika niskotonowego, bateria w drugim kluczu, niskie napięcie akumulatora, regulacja lewy i prawy reflektor.

Skasowane zostały wszystkie za wyjątkiem CANBUS u112300 + ACC dodatkowo występuje jakiś problem na linii tylnego rygla. Auto albo sie zamyka wraz z funkcjami SAFE i skladaniem lusterek , ale np tylne drzwi da się otworzyc (oczywiscie wzbudzając alarm) lub jak sie uda ze sie zarygluja to nie dają sie otworzyć od srodka.
Czy ktos miał podobny problem?
Dziś zrobie drugie skanowanie i zobaczę które znów sie powtórzyły.
Auto ostatnio było w serwisie na wymianie świec, szkoda ze nie wiedziałem o akcji serwisowej z updatem, o którym napisane zostało w tym temacie.
Głupie zapytania to te niezadane.
2.0 TSI 190KM Ellegance :heart:
2018r

SebastianC
Member
Posty: 60
Rejestracja: 28.07.2019, 11:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozkodowanie błędów / Pomoc w znalezieniu przyczyn usterki

Post autor: SebastianC » 15.03.2024, 09:32

Te zamki się psują co jakiś czas. Po prostu go wymień. Tylko zakup zamek z dokładnie takim samym numerem jaki masz obecnie (lub to co katalog zezwala).
Ja omyłkowo miałem założony egzemplarz z jedną inną literką i sypało takimi błędami w różnych modułach, że nie mogliśmy dojść co jest grane.

ODPOWIEDZ