Akcesoria do Arteona

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Osfald » 07.05.2021, 09:52

Mam na biurku te chińskie kierunki. Już pomierzone. Działają bardzo prosto. Gniazdo ma 3 piny ale dwa sąsiadujące są zmostkowane - to masa. Pozostały pin to +12V. Po podaniu napięcia 12V linijka diod płynnie włącza się i świeci tak długo póki jest włączone to napięcie. Nie ma wewnątrz żadnej elektroniki odpowiedzialnej za regulację czasu włączenia czy samo miganie. Wszystko zależy od modułu w drzwiach. Jeśli moduł podaje za krótkie impulsy zasilające to kierunkowskaz nie zdąży w całości zaświecić się i tyle. Na dniach pomierzę to co wychodzi z wtyczki w lusterku. Migacze te są na tyle prymitywne, że ich jasność zależy od napięcia w instalacji samochodu. Nie posiadają żadnego stabilizatora. Przy 12V świecą z mocą 1W, a przy 14V już z mocą 2W...
Ponadto linijka ledowa w migaczu jest tak kiepsko zainstalowana, że jej część świecąca zaczyna się 1cm pod osłoną lusterka, a z drugiej strony, na końcu gdzie jest to widoczne, brakuje tego 1 cm. Nie wiem czy można to jakoś przesunąć. Sprawdzę.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
rafaell86
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 05.10.2019, 07:24
Lokalizacja: Wlkp

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: rafaell86 » 07.05.2021, 19:28

arteonR pisze:
09.04.2021, 11:02
Osfald pisze:
09.04.2021, 09:57
saj234 pisze:
08.04.2021, 21:07
Ja od siebie mogę polecić tego sprzedawcę. https://pl.aliexpress.com/item/32891135 ... 5c0fzdFe0n
Zamówienie szybko doszło i bezproblemowo.
Czy te kierunki dzialaja w MY2020 bez problemow?
Dokładnie to jest podstawowe pytanie. Ja z pierwszymi jakie przysłali miałem problem - po odpaleniu silnika nie zapalały się w całości tylko częściowo i zbyt szybko. Kolejne przyszły poprawione i do dziś ok.
Dużo roboty z montażem? Wywala jakieś błędy w kompie (serwis)? Macie gdzieś jakiś poradnik jak to wymienić?
R-Line 2.0 BiTDI SCR 4MOTION 176 kW 240 KM "Chilli"

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Osfald » 07.05.2021, 22:21

Żadnych błędów. Po prostu w nowszych wersjach (od My2020, także z rocznika 2019) nie chciało to działać jak powinno.

Montaż jest np tu:
https://www.youtube.com/watch?v=RD_ih1d08FU
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Osfald » 09.05.2021, 17:53

Mogę potwierdzić, że kierunki od tego Chińczyka:
https://pl.aliexpress.com/item/32891135 ... 5c0fcgGeyE
działają bezproblemowo także w wersji MY2020.

Jeśli chodzi o jakość to opisywałem dwa posty wyżej.

Protipy odnośnie montażu/demontażu lusterek:
1. zabierz się z dłubanie kiedy jest już ciepło lub masz ogrzewany garaż - plastiki nie będą się łamać tak łatwo. A złamać można bardzo łatwo uchwyty pokryw.
2. do wyciągnięcia szkła NIE UŻYWAJ ŻADNYCH narzędzi prócz własnych palców. Żadnych przyssawek, żadnego podważania. Opuść szybę w drzwiach. Szkło lusterka skieruj dżojstikiem na max do środka, tak aby od zewnątrz powstała maksymalnie duża szpara. W szparę wkładasz paluchy i mocno ale z wyczuciem "wyrywasz" szkło z jego mocowań na obrotnicy.
3. oglądnij DOKŁADNIE filmiki na YT pokazujące jak podważać zatrzaski pokrywy lusterka i samego kierunkowskazu (nie wystarczy odkręcenie 2 śrubek).
4. wszystko siedzi dość ciasno więc działaj z głową!
5. jeśli nie będziesz odczepiał szkła od wiązki ściemniacza i ogrzewacza to zabezpiecz je tak aby nie porysowało Ci lakieru na drzwiach.

I na koniec dodam, że:
1. pokrywy lusterek z Passata B8 pasują do Artka ale NIE SĄ TAKIE SAME. Zmiany te dotyczą wnętrza pokrywy - wypustki, odbojniki. Pisze to dla tych którzy chcieliby np. zmienić kolor pokryw, a mają możliwość kupić pomalowane z rynku od B8,
2. jeśli zmieniasz pokrywy i masz w nich lampkę asystenta to musisz ją wypchać na siłę, bez użycia narzędzi. Siedzi dość mocno...
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
rafaell86
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 05.10.2019, 07:24
Lokalizacja: Wlkp

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: rafaell86 » 10.05.2021, 08:58

Osfald pisze:
09.05.2021, 17:53
Mogę potwierdzić, że kierunki od tego Chińczyka:
https://pl.aliexpress.com/item/32891135 ... 5c0fcgGeyE
działają bezproblemowo także w wersji MY2020.

Jeśli chodzi o jakość to opisywałem dwa posty wyżej.

Protipy odnośnie montażu/demontażu lusterek:
1. zabierz się z dłubanie kiedy jest już ciepło lub masz ogrzewany garaż - plastiki nie będą się łamać tak łatwo. A złamać można bardzo łatwo uchwyty pokryw.
2. do wyciągnięcia szkła NIE UŻYWAJ ŻADNYCH narzędzi prócz własnych palców. Żadnych przyssawek, żadnego podważania. Opuść szybę w drzwiach. Szkło lusterka skieruj dżojstikiem na max do środka, tak aby od zewnątrz powstała maksymalnie duża szpara. W szparę wkładasz paluchy i mocno ale z wyczuciem "wyrywasz" szkło z jego mocowań na obrotnicy.
3. oglądnij DOKŁADNIE filmiki na YT pokazujące jak podważać zatrzaski pokrywy lusterka i samego kierunkowskazu (nie wystarczy odkręcenie 2 śrubek).
4. wszystko siedzi dość ciasno więc działaj z głową!
5. jeśli nie będziesz odczepiał szkła od wiązki ściemniacza i ogrzewacza to zabezpiecz je tak aby nie porysowało Ci lakieru na drzwiach.

I na koniec dodam, że:
1. pokrywy lusterek z Passata B8 pasują do Artka ale NIE SĄ TAKIE SAME. Zmiany te dotyczą wnętrza pokrywy - wypustki, odbojniki. Pisze to dla tych którzy chcieliby np. zmienić kolor pokryw, a mają możliwość kupić pomalowane z rynku od B8,
2. jeśli zmieniasz pokrywy i masz w nich lampkę asystenta to musisz ją wypchać na siłę, bez użycia narzędzi. Siedzi dość mocno...
Osfald pisze:
07.05.2021, 22:21
Żadnych błędów. Po prostu w nowszych wersjach (od My2020, także z rocznika 2019) nie chciało to działać jak powinno.

Montaż jest np tu:
https://www.youtube.com/watch?v=RD_ih1d08FU
Nie macie problemu z synchronizacją pracy tylnych dynamicznych z tymi chinczykami w lusterkach? Pracują dokładnie tak samo?
R-Line 2.0 BiTDI SCR 4MOTION 176 kW 240 KM "Chilli"

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Osfald » 10.05.2021, 11:25

Zdziwiłeś mnie typ pytaniem... pod jakim kątem, patrząc na samochód, jednocześnie widać pracę jednych i drugich? Jakoś z boku? Przy złożónych lusterkach? Jest to ostatnia rzecz nad którą zastanawiałbym się...

Generalnie czas włączenia całej linijki niemal dokładnie pokrywa się z czasem trwania błysku przedniego kierunku. Stąd przypuszczam, że i z tyłu nie będzie jakiś różnic.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
rafaell86
Junior Member
Posty: 27
Rejestracja: 05.10.2019, 07:24
Lokalizacja: Wlkp

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: rafaell86 » 10.05.2021, 22:26

Osfald pisze:
10.05.2021, 11:25
Zdziwiłeś mnie typ pytaniem... pod jakim kątem, patrząc na samochód, jednocześnie widać pracę jednych i drugich? Jakoś z boku? Przy złożónych lusterkach? Jest to ostatnia rzecz nad którą zastanawiałbym się...

Generalnie czas włączenia całej linijki niemal dokładnie pokrywa się z czasem trwania błysku przedniego kierunku. Stąd przypuszczam, że i z tyłu nie będzie jakiś różnic.
W komentarzach na Ali znalazłem info, że u niektórych prawy świecił niesynchronicznie z lewym. Niektórzy mieli też problemy z tym, że przednie kierunki świeciły i mijały się z lusterkami. Jak jedne gasły to te świeciły i odwrotnie.
R-Line 2.0 BiTDI SCR 4MOTION 176 kW 240 KM "Chilli"

Art e on
Posting Freak
Posty: 842
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Art e on » 10.05.2021, 22:46

Na pewno sie "rozjedzaja" bo roznia sie ulamkiem sekundy kiedy zapala sie w lampie przedniej caly led a w lusterku pasek (wedruje do szyby do krawedzi lusterka). Po jakims czasie (x "migniec") znow sie "synchornizuja" i tak na okraglo. Stan sobie autem naprzeciwko szyby i pobaw sie kierunkami to zobaczysz o co chodzi. Tylu nie sprawdzalem bo to bez sensu-tylko pod specyficznym katem da sie zobaczyc kierunek z tylu i w lusterku.
A juz najwieksza ujnia jest to, ze w pastuchu po lifcie jest wedrujacy kierunek w lampie z przodu, a w artku nawet po lifcie nic z tego.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

swistak
Member
Posty: 62
Rejestracja: 09.03.2021, 14:42

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: swistak » 11.05.2021, 20:59

No dobra. Auto odebrałem.
Zabieram się za kierunki.
Próbuję LEKKO odciągać szybkę i pstryk. Pękło z drugiej strony... No cudnie :).
Ta szybka jest taka sama w wersji przed i po lifcie? Na 99% tak ale ktoś może wie na 100%?
Elegance 2.0 TSI MY2020
R-Line 2.0 TSI MY2021

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Akcesoria do Arteona

Post autor: Osfald » 12.05.2021, 21:40

rafaell86 pisze:
10.05.2021, 22:26
W komentarzach na Ali znalazłem info, że u niektórych prawy świecił niesynchronicznie z lewym. Niektórzy mieli też problemy z tym, że przednie kierunki świeciły i mijały się z lusterkami. Jak jedne gasły to te świeciły i odwrotnie.
Tak jak pisałem. Tu nic nie powinno świecić niesymetrycznie. Linijka diod led jest wybitnie prymitywna, nie ma żadnej elektroniki (płytka jest zainstalowana ale nie ma na niej ani jednego elementu :D ). Linijka diod w migaczu jest wpięta bezpośrednio w wyjście modułu w drzwiach. Jeśli moduł jest zsynchronizowany z resztą samochodu to migacze także muszą być.
Ostatnio zmieniony 12.05.2021, 21:44 przez Osfald, łącznie zmieniany 1 raz.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

ODPOWIEDZ