Pierwsze dni Arteona - zawód

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: kirst » 25.10.2022, 22:13

Jakie hamulce, co śmierdzi, kupiłeś SsangYong a marzyłeś o Arteonie, ja mam 2021 full i wszystko spoko, jak czytam takie bzdury to mi się niedobrze robi, mogłeś kupić za gotówkę 10 arteonów i "twoi pracownicy" gadają że śmierdzi, słaba prowokacja, nie pozdrawiam

JackWro
Junior Member
Posty: 45
Rejestracja: 05.10.2019, 17:55

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: JackWro » 25.10.2022, 22:30

Zapach arteona po 3 latach jest nadal przyjemny. Szczególnie gdy słońce nagrzeje wnętrze. Tak, więc nie rozumiem problemu.

Awatar użytkownika
coulignon
Member
Posty: 212
Rejestracja: 30.10.2019, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: coulignon » 26.10.2022, 11:13

maspex pisze:
14.10.2022, 21:21
Cześć,jestem zawiedziony autem. Nawet nie tyle,że czekałem ponad 7 miesięcy,ale nie zachwyca (no może wyglądem zewnętrznym).
Auto ma kilkaset kilometrów i nie hamuje - jak wciskam hamulec to nie staje dęba jak inne auta,muszę w podłogę wcisnąć.
Brakuje jakiegolwiek dźwięku życia, nie słychać turbo ani wydechu.
Auto się wietrzy codziennie z otwartymi oknami,bo rzygać się chce od zapachu gumy i plastyku.
Zawieszenie jest miękkie,nie da się szybciej w zakrętach pojedzić.

Czy jest warte ponad 200tys? Absolutnie nie.

Macie podobne wrażenia? Szczególnie hamulce?
Słuchaj , może po prostu nie to auto wybrałeś? To jest z założenia komfortowy dupowóz (bo grzybowóz to nie - nie z tym wyglądem :) autostradowy i oczekiwanie od niego emocji dźwiękowo - zawieszeniowych jest trochę bardzo na wyrost. Aczkolwiek jeśli masz DCC to w trybie sport jest twardy niczym wzwód 25-latka. Jak nie dokupiłeś DCC to raczej zawieszenie jest zestrojone miękko.
Hamulce - dla mnie ok - poczekaj chwilę i powinno się polepszyć.
Zapach - nigdy nie stwierdziłem problemu w swoim . Ale ok każdy ma inaczej. Wietrzyć obserwować.
Mnie na początku rozczarowało audio - głośniki rozegrały się po 2 miesiacach . Ale i tak je zmieniłem. Reszta jest dla mnie ok.
A co do dźwięków w środku to zamówiłem sobie dodatkowe wygłuszenie żeby właśnie nie słyszeć niczego.
RLINE stop hybrid go TDI (190KM )

danieltra
Junior Member
Posty: 7
Rejestracja: 17.10.2022, 10:36

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: danieltra » 27.10.2022, 11:15

mam 2019 2.0 TSI .
1. Wygłuszenie : bezramkowe szyby powodują delikatny swist na autostradzie .
2Dzwiek silnika : efekty dzwiekowe wzmacniane przez audio - i dobrze , bo podczas podrózowania bez kick-a mamy komfort i cisze ( procz w/w)
3. Zapach plastiku ? no prosze Cie - wsiądz do Hyundai :)
4. Zawieszenie : to konfortowy samochód ( taka troche limuzyna ze stajni vw ) , wiec fajnei ze jest miekko .
5. Hamulce : niestety walcze na gwarancji z patałachami z serwisu : syf i kiła jesli chodzi o uzyte materiały . Szczególnie tył , gdzie pracuje non stop auto hold .
Reasumując : auto jak na tak relatywnie niskie pieniadze uwazam za udane . Silnik 2,0 przy delikatnym traktowaniu oszczedny . Jeynie w moim troche załuje ze nie mam napedu na 4 kopyta , bo przy tej wadze auta nie istnieje wtedy dynamiczny start ( ASR non stop i stoisz w miejscu )
Audio- brać standard i od razu do jakiegos caraudio - mniejsze pieniądze niz doplata do dynaudio vw , a efekt bardzo fajny . (koszt z wygluszeniem itp - 6 tys )

maspex
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 01.07.2022, 13:10

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: maspex » 27.10.2022, 19:42

Dziękuję wszystkim za komentarze. Auto ma swoje bolączki, ale nie ma aut idealnych.
@kirst to jest tylko auto

Dla ciekawych status po 2 tygodniach i 2tys. kilometrów:
- Auto wywietrzało od zapachu chemii
- Hamulce są dużo czulsze.
- Jest świst od 20km/h po prawej stronie, będę musiał na serwis jechać ( podwójne szyby mam, może lusterka? )
- Montowałem kamerkę - pod lusterkiem obudowa miała wygięty zaczep ( ktoś źle zamontował, zaczep nie wszedł w dziurę, ale obok), dolna osłona pod kierownicą po jednej stronie zaczep nie dopchnięty - montaż nie jest idealny. Jak kupicie używane auto nie znaczy, że ktoś coś rozbierał wcześniej;)
- Blind assist świruje- wyprzedzałem auto, minąłem z większą prędkością, widziałem auto we wstecznym lusterku, chciałem wrócić na swój pas i auto mnie odbiło ( migał blind assist, ale auto było daleko za mną) nie pozwoliło zmienić pasa, niebezpieczne to było :/ Pewnie jakaś kalibracja potrzebna.
- Prawy boczek trzeszczy jak odpalę soundtrack z CP2077, świetny pomysł z wymianą głośników i wytłumieniem drzwi dobrą matą ;)

awprawo
Member
Posty: 125
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: awprawo » 27.10.2022, 20:34

Dzięki za opis.

Ciekawi mnie ten zapach...czy dostałeś przyoadkiem coś "ekstra" czy bardziej wrażliwy nos.. Zazwyczaj zapach nowego auta to jedna z rzeczy na którą się czeka i dla większości Rodaków niestety niedostępny :(, a dla części z reszty sytuacja może 2-3 razy w życiu..
R-Line 2.0 TSI 190

Jalu
Member
Posty: 153
Rejestracja: 22.06.2022, 09:34

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: Jalu » 28.10.2022, 11:38

Jeśli chodzi o trzeszczenia tapicerki drzwi przy nieco głośniejszej muzyce, to u mnie było tak (auto z czerwca 2022), że w drzwiach kierowcy coś wpadało w drgania (nie do zniesienia). Pojechałem do ASO w Krakowie i natrafiłem na bardzo życzliwe podejście panów z serwisu, którzy wiedzieli o co chodzi, tłumacząc nawet, że VW bardzo oszczędził na gąbkach, foliach czy też matach w drzwiach. Zdjęli tapicerkę by mi pokazać, że nic się tam nie telepie, bo wyszło na to, że na styku plastików tapicerki i blachy drzwi coś gdzieś rezonowało. Okleili mi te drzwi od środka jakimiś matami i wszystko jest OK. Ostatnio okazało się, że w drzwiach pasażera (przód) coś leciuteńko czasem trzeszczy, panowie bardzo miło zrobili to samo, co w drzwiach kierowcy. Trzeszczenie jednak nie ustało. Na razie się tym nie przejmuję, choć czasem to słyszę. Co ciekawe, ponieważ właściwie nie słucham radia FM ani DAB, tylko na okrągło radio internetowe, sprawdziłem czy na FM też będzie rezonować i trzeszczeć. Okazało się, że nie było tego słychać. Radio internetowe, nieporównywalnie lepsze swoją jakością dźwięku od słabych FM i DAB swoją soczystością powoduje te drgania. Ale skoro jest dostępne, to go słucham i jestem wdzięczny ASO, że wykonali to w ramach poprawiania fabryki, bez opłat.

olek
Senior Member
Posty: 250
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: olek » 28.10.2022, 12:23

Dla porównania jakości spasowania plastików w linku poniżej auto za bańkę dwieście. W moim wieśwagenie nic nie skrzypi i nie gwizda ani nie rezonuje od głośniejszej muzyki... jak na razie :-)
https://youtu.be/VYar43lxKEI?t=66
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: Marcusfff » 28.10.2022, 12:49

Jalu pisze:
28.10.2022, 11:38
Pojechałem do ASO w Krakowie(...)
Podpowiesz do którego dokładnie ASO? Lada chwila kończy mi się gwara i chciałbym naprostować parę tematów w tym właśnie trzeszczenie konsoli środkowej :P

maspex
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 01.07.2022, 13:10

Re: Pierwsze dni Arteona - zawód

Post autor: maspex » 28.10.2022, 12:54

olek pisze:
28.10.2022, 12:23
Dla porównania jakości spasowania plastików w linku poniżej auto za bańkę dwieście. W moim wieśwagenie nic nie skrzypi i nie gwizda ani nie rezonuje od głośniejszej muzyki... jak na razie :-)
https://youtu.be/VYar43lxKEI?t=66
Przyrzekam,że właśnie to oglądam i wszedłem,żeby to napisać , a mnie uprzedziłeś :D Merc za bańkę więcej niż Arteon,a ni jest ideal.

Jestem wyczulony bardzo na chemiczne zapachy, nie wejdę do auta np. jak ktoś palił fajki ( auto po paleniu nie da się wyczyścić niczym, zawsze będzie czuć fajki). Tak jak niektórzy są czuli na hałasy czy światło.

ODPOWIEDZ