ASO w Poznaniu

corti
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 03.10.2022, 11:07

ASO w Poznaniu

Post autor: corti » 17.11.2022, 14:34

Cześć, tu nowy użytkownik Arteona. Chciałbym zapytać, które ASO w Poznaniu możecie polecić, a przed którym przestrzec? Po pierwszej naprawie gwarancyjnej na Krańcowej (niedziałający reflektor, wymiana sterownika świateł, 4 dni bez auta bo zastępcze nie przysługuje), teraz mam temat komunikatu 'Travel Assist niedostępny', który mi co chwilę wywala wraz z irytującym alarmem dzwiękowym.

Podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami. Czy któryś z serwisów w Poznaniu daje auto zastępcze na czas naprawy gwarancyjnej?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
2022, Elegance 2.0 TSI 190km, Mondstein

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: ASO w Poznaniu

Post autor: Marcusfff » 17.11.2022, 15:39

Uszkodzony i niedostępny to dwie różne kwestie. "Niedostępny" wywala nieraz jak nie są spełnione warunki działania. Zanim udasz się do ASO sprawdź czy masz czystą szybę czołową przy kamerce oraz kamerę i radar na przednim znaczku.

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: ASO w Poznaniu

Post autor: kirst » 17.11.2022, 19:51

Polecam Vw Cichy-Zasada Centrum Poznań, ul.Jadwigi Wajsówny, serwisuję tam mojego 2.0 tdi 4motion 2021, najlepszy serwis z jakim miałem doczynienia, kompetencja, wiedza, profesjonalizm, podejście do klienta, skuteczne usunięcie skrzypienia szyberdachu 2x wymiana, wymiana kierownicy, kalibracja radaru albo kamery itp. wszystko na gwarancji, kontakt z klientem na każdym etapie naprawy czy serwisu, auto zastępcze, naprawdę polecam, pozdrawiam 🙂

lukas81
Junior Member
Posty: 28
Rejestracja: 22.05.2021, 10:41

Re: ASO w Poznaniu

Post autor: lukas81 » 19.11.2022, 13:30

Cześć.
Ja serwisuję na Wiatracznej u Rzepecki-Mroczkowski. Mam tam znajomego w serwisie. Ogólnie jestem zadowolony, ale mam dokładnie taki sam problem z Travel Asisit jak Ty - wywala błąd, za chwilę jest ok. Nagrałem film podstawiłem im auto... usterka nie występuje i nawet podobno brak błędów w kompie.
Finalnie muszę do nich podjechać, jeździć z kierasem serwisu żeby wywołać usterkę - tylko na razie czasu brak.
Wydaje mi się, że udało mi się wywołać tą usterkę na zawołanie. U mnie wystarczy nacisnąć lub odciągnąć lewą dolną część kierownicy i wywala błąd.
Prawdopodobnie do wymiany kierownica lub/i moduł od niej - tyle ustaliłem telefonicznie.

Chcesz namiary to daj znać na priv.

kirst
Member
Posty: 96
Rejestracja: 18.06.2021, 01:12

Re: ASO w Poznaniu

Post autor: kirst » 19.11.2022, 17:45

Cześć, miałem dokładnie taki sam problem, wymiana kierownicy na gwarancji i załatwione, Cichy-Zasada pozdrawiam

corti
Junior Member
Posty: 5
Rejestracja: 03.10.2022, 11:07

Re: ASO w Poznaniu

Post autor: corti » 20.11.2022, 20:46

serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Akurat auta używam w trybie piątek-poniedziałek i napisałem tego posta po poprzednim weekendzie. Podczas bieżącego weekendu problem nie występował. Póki co, nie dostrzegłem w tym żadnej prawidłowości, chociaż wcześniej miałem wrażenie, że zdarzało się podczas kręcenia kierownicą przy manewrach parkingowych (wtedy myślałem, że przypadkiem wciskałem przycisk na kierownicy).

Dużo poczytałem na anglojęzycznych forach i temat nie jest zbyt zachęcający (problem dotyczy całej grupy VAG i jest związany z czujnikami pojemnościowymi kierownicy, wymiana kierownicy pomaga tylko czasowo, centrala wciąż pracuje nad rozwiązaniem). Szczególnie mocno temat jest grany na forach Skody Octavii czy Seata ;)

Ale dzięki za namiary na ASO, chętnie wysłucham jeszcze, gdzie jest dobra obsługa w serwisie, bo chciałbym znaleźć stałe miejsce na serwisy. Póki co, VW na Krańcowej był lekkim rozczarowaniem, głównie przez brak auta zastępczego.
2022, Elegance 2.0 TSI 190km, Mondstein

ODPOWIEDZ