Czas oczekiwania na samochód

Wosho
Member
Posty: 79
Rejestracja: 21.10.2017, 18:30

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Wosho » 15.11.2017, 22:45

Dzięki za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
k1coR
Senior Member
Posty: 593
Rejestracja: 12.09.2017, 10:42

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: k1coR » 16.11.2017, 11:10

MarcinJ koniecznie weź miernik lakieru, podejrzana sytuacja jak dla mnie. Oni potwierdzili Ci oficjalnie termin odbioru na 06.11 ? Z tego co pamiętam przysługuje Ci auto zastępcze za free jeśli się nie wywiążą z terminu...

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 16.11.2017, 11:17

Nie nie - 24.11 termin odbioru wskazany w zamówieniu. W systemie 6.11 widnieje jako planowany dojazd do Poznania...

Ogólnie znalazłem sobie już kilka aut, które stoją u dilerów (nie VW) i jeśli do końca listopada nie odbiorę, to rezygnuję i biorę najpewniej v90cc z placu.

zonda
Junior Member
Posty: 19
Rejestracja: 03.10.2017, 15:19

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: zonda » 16.11.2017, 11:26

Panowie, jeśli mój ma termin przybycia do POZ na 15.12 to myślicie, że jest szansa na odebranie do końca roku ? (Dealer Porsche Sosnowiec)
Ogólnie nie mam ciśnienia z czasem odbioru, ale pakiet promocyjny przeglądów plus promocyjne ubezpieczenie daje do myślenia.

kubelt
Member
Posty: 108
Rejestracja: 12.03.2017, 18:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kubelt » 16.11.2017, 12:32

MarcinJ pisze:
16.11.2017, 11:17
to rezygnuję i biorę najpewniej v90cc z placu.
Miałeś okazję jeździć? Bo Volvo prezentuje się okazale, potrafi mieć również niezłe wyposażenie (np. ogromny szklany dach), ale jak ruszymy to jest to całkowicie inny samochód, niż Arteon. W moim odczuciu taki ponton na kołach, z mocno wyczuwalną pracą skrzyni. Mi absolutnie się nie podobało. Żebyś nie był zawiedziony, w końcu trochę będziesz jeździł.

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 16.11.2017, 12:55

Jeździłem zaraz po premierze w marcu. Wtedy uznałem, że jest za drogi przy mojej konfiguracji, ale obecnie znalazłem 2 u dilerów w "jeszcze akceptowalnej" cenie około 260k przy czym dalej jest pole do negocjacji (choćby ubezpieczenie/koła gratis). Ale to temat jeśli VW się nie określi co z moim autem. Znalazłem też dopasionego Superba 280 z webasto i właściwie wszystkim (a nawet więcej) co chciałem do Arteona za 10k mniej jak moje 190tsi. Po prostu tracę cierpliwość do "nie wiem, importer nie potrafi powiedzieć co z autem".

Robsoft1
Junior Member
Posty: 30
Rejestracja: 20.08.2017, 22:28

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Robsoft1 » 16.11.2017, 13:23

Miał ktoś kłopot z.odbiorem samochodu w leasingu przez system cepik 2.0
U mnie od wtorku sprzedawca nie potrafi zarejestrować samochodu bo podobno cepik nie działa i nie da się zarejestrować samochodu w leasingu

Awatar użytkownika
guttentager
Member
Posty: 210
Rejestracja: 06.10.2017, 09:10
Lokalizacja: Guttentag / Opole

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: guttentager » 16.11.2017, 15:11

@Robsoft1 O cepiku wczoraj we wiadomościach słyszałem, że nie można samochodu rejestrować. Przypadek nieodosbniony.

@MarcinJ To jest własnie to co mnie również wkurzało. W Nieczech VW jest na pręgierzu i dlatego bardziej "customer friendly".
Ale jak będziesz suszył głowę sprzedawcy to i on będzie pchał to dalej. W przeciwnym razie, nikt poza nami niezauważy problemu. POWODZENIA!
VW Arteon R-Line TDI 190 DSG Obrazek

MarcinJ
Senior Member
Posty: 322
Rejestracja: 16.06.2017, 10:32

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: MarcinJ » 16.11.2017, 15:21

Ale to też nie chodzi o to, że mam suszyć głowę sprzedawcy telefonami co 4h. Staram się być rozsądnym nabywcą, nie wydzieram się i nie krzyczę na tego sprzedawcę. Klientów pewnie ma wielu i każdy w jakiś sposób czegoś od niego chce - a kiedy odbiór, a czemu tak długo, a proszę o ofertę, a czemu tak drogo... Jestem przekonany, że robi co może, ale przecież sam tego samochodu mi nie przywiezie. Co więcej, tak jak pisałem, potrafię zrozumieć, że wybrałem sobie jakieś tam elementy wyposażenia, które w tym czy inny sposób przesuwały mi produkcję. Nie potrafię jednak pojąć logiki w dostawach z fabryki do Poznania (wcześniejsza dostawa auta, które wyprodukowało się później jak moje dla kolegi). Irytuje mnie w tym momencie postawa importera, który jednak ściąga to auto i ma kontakt z fabryką i nie jest w stanie odpowiedzieć co się dzieje z samochodem. Jeśli coś złego, to faktycznie nie dziwi mnie, że wszyscy nabrali wody w usta. Problem pojawi się jak auta nie odbiorę i zostaną ze sztuką na stocku.

Awatar użytkownika
Maciej
Junior Member
Posty: 15
Rejestracja: 16.11.2017, 09:10

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Maciej » 16.11.2017, 16:07

@MarcinJ
Jest kilka powodów dlaczego auto może się spóźniać
1. Szkoda na aucie i samochód trafił "na bok" na wycenę szkody - tutaj minus taki, że masz świadomość szkody, a plus taki, że dostajesz auto które ma naprawiona szkodę - zazwyczaj wymieniony element i dodatkowo jakiś rabat kwotowy. Jeżeli jest to felga i wymieniają na nową to nie muszą cię informować, ale to przedłuża wydanie bo czekają na nową felgę.
2. Opóźnienia w dostawie dokumentów - nikt nie wie dlaczego, ale losowo w wybranych przypadkach dokumenty nie docierają do importera a on nie może je dosłać dalej do dealera (możesz czuć się wybrańcem ;) )
3. VW ma nowy system koordynujący zamówienia i dostawy pojazdów i zdarza się, że w niektórych przypadkach firma transportowa nie widzi, że dany pojazd jest do odbioru (możesz czuć się wybrańcem ;) )
4. Dealer nie ma kasy żeby ściągnąć samochód od importera
5. Sprzedawca źle odczytuje informacje z systemu - zamiast to co się dzieje, odczytuje co jest planowane
6. Jeżeli sprzedawca źle odczytuje te informacje, to być może masz w samochodzie dołożone coś co ma restrykcje - czyli podwykonawca producenta ma problem z dostarczeniem danego elementu i samochód czeka cały złożony bez tej jednej rzeczy.

Napisz co zamówiłeś to może mam taki na placu :)

ODPOWIEDZ