Czas oczekiwania na samochód

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Remus » 18.08.2021, 12:30

yaaber pisze:
18.08.2021, 10:18
Remus pisze:
17.08.2021, 21:59
TVN Turbo… w żadnym razie nie chcę prowokować kłótni, ale wiarygodnym i kompetentnym źródłem informacji to oni nie są.
To taki „ętertejment” motoryzacyjny dla gimbazy,
Tak samo wiarygodny jak głębia argumentów Twojej wypowiedzi?
Problemy z podzespołami do elektroniki to temat globalny, zarówno dla producentów aut jak i w ogóle różnych sprzętów. VW w Brazylii broniąc się przed wstrzymaniem produkcji i dostaw modelu Fox oferuje pojazdy bez systemu infotainment, w zasadzie w ogóle bez radia jakiegokolwiek (chociaż głośniki są montowane, można wpiąć do samochodu zewnętrzna jednostkę sterująca).
Cóż, akurat moja wypowiedź bazowała na informacji z oficjalnej strony koncernu i dotyczyła przerwy technologicznej w konkretnej fabryce.
W przeciwieństwie do twojej, która nie mówi niczego o czym w się powszechnie nie mówi i nie wie.
To, że istnieją deficyty niektórych komponentów funkcjonuje w przestrzeni publicznej od pół roku co najmniej oraz było, jest i będzie wałkowane już chyba na każdym portalu, gazecie, telewizji, przy czym jako takie te publikacje nie wnoszą niczego nowego, są pisane pobieżnie, a ich jedynym celem jest wywołanie ekscytacji u przeciętnego odbiorcy, oferując przypowieści rodem z księgi mądrości weselnych wujka Staszka.

Co do Fox'a to zdecydowanie lepiej że go nie produkują, bo to jest pojazd wyjątkowo obrzydliwy zarówno od strony wyglądu jak i eksploatacji.
Pamiętam edycję europejską z trzycylindrowym motorkiem, którą miałem okazję powozić i pamiętam, że prowadziła się i oferowała osiągi gorsze chyba niż matiz, a poziom wykończenia wnętrza był iście azjatycki.

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: yaaber » 18.08.2021, 12:55

Art e on pisze:
18.08.2021, 11:53
yaaber pisze:
18.08.2021, 10:18
Remus pisze:
17.08.2021, 21:59
TVN Turbo… w żadnym razie nie chcę prowokować kłótni, ale wiarygodnym i kompetentnym źródłem informacji to oni nie są.
To taki „ętertejment” motoryzacyjny dla gimbazy,
Tak samo wiarygodny jak głębia argumentów Twojej wypowiedzi?
Problemy z podzespołami do elektroniki to temat globalny, zarówno dla producentów aut jak i w ogóle różnych sprzętów. VW w Brazylii broniąc się przed wstrzymaniem produkcji i dostaw modelu Fox oferuje pojazdy bez systemu infotainment, w zasadzie w ogóle bez radia jakiegokolwiek (chociaż głośniki są montowane, można wpiąć do samochodu zewnętrzna jednostkę sterująca).
Wniosłeś coś do dyskusji swoim żałosnym spaniem? Nie podoba się, nie czytaj a swoje "dobre rady" zostaw dla mundurków jak Ty-proste.
Wole celować w takich gargamelów jak Ty, ślinisz się w połowie tematów na forum nie wnosząc nic oprócz swojego ego. Bądź konsekwentny, nie podoba się, nie czytaj - po co sapiesz?
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: yaaber » 18.08.2021, 13:10

Remus pisze:
17.08.2021, 21:59

Cóż, akurat moja wypowiedź bazowała na informacji z oficjalnej strony koncernu i dotyczyła przerwy technologicznej w konkretnej fabryce.
W przeciwieństwie do twojej, która nie mówi niczego o czym w się powszechnie nie mówi i nie wie.
To, że istnieją deficyty niektórych komponentów funkcjonuje w przestrzeni publicznej od pół roku co najmniej oraz było, jest i będzie wałkowane już chyba na każdym portalu, gazecie, telewizji, przy czym jako takie te publikacje nie wnoszą niczego nowego, są pisane pobieżnie, a ich jedynym celem jest wywołanie ekscytacji u przeciętnego odbiorcy, oferując przypowieści rodem z księgi mądrości weselnych wujka Staszka.

Co do Fox'a to zdecydowanie lepiej że go nie produkują, bo to jest pojazd wyjątkowo obrzydliwy zarówno od strony wyglądu jak i eksploatacji.
Pamiętam edycję europejską z trzycylindrowym motorkiem, którą miałem okazję powozić i pamiętam, że prowadziła się i oferowała osiągi gorsze chyba niż matiz, a poziom wykończenia wnętrza był iście azjatycki.
Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Nawiązałem tylko do kwestii wypowiedzi o tvn turbo, nie do wcześniejszych. Ten post akurat nie był poparty niczym merytorycznym. Po co zatem dalszy wywód nie na temat?
Co do Foxa się zgadzam, fatalne wozidełko.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Art e on » 18.08.2021, 16:29

yaaber pisze:
18.08.2021, 12:55
Art e on pisze:
18.08.2021, 11:53
yaaber pisze:
18.08.2021, 10:18
Remus pisze:
17.08.2021, 21:59
TVN Turbo… w żadnym razie nie chcę prowokować kłótni, ale wiarygodnym i kompetentnym źródłem informacji to oni nie są.
To taki „ętertejment” motoryzacyjny dla gimbazy,
Tak samo wiarygodny jak głębia argumentów Twojej wypowiedzi?
Problemy z podzespołami do elektroniki to temat globalny, zarówno dla producentów aut jak i w ogóle różnych sprzętów. VW w Brazylii broniąc się przed wstrzymaniem produkcji i dostaw modelu Fox oferuje pojazdy bez systemu infotainment, w zasadzie w ogóle bez radia jakiegokolwiek (chociaż głośniki są montowane, można wpiąć do samochodu zewnętrzna jednostkę sterująca).
Wniosłeś coś do dyskusji swoim żałosnym spaniem? Nie podoba się, nie czytaj a swoje "dobre rady" zostaw dla mundurków jak Ty-proste.
Wole celować w takich gargamelów jak Ty, ślinisz się w połowie tematów na forum nie wnosząc nic oprócz swojego ego. Bądź konsekwentny, nie podoba się, nie czytaj - po co sapiesz?
Nie pajacuj już więcej żaber, większego pajaca od ciebie tu nie ma.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: yaaber » 18.08.2021, 18:44

Art e on pisze:
18.08.2021, 16:29

Nie pajacuj już więcej żaber, większego pajaca od ciebie tu nie ma.
Błaznem byłeś, błaznem będziesz. Nawet Ci współczuję więc pozwolę sobie olać kolejne zaczepki, gargamelu niskich lotów.

Koniec offtopu, do sedna.
Dealer w Niemczech - konkretnie z Frankfurtu nad Menem na Arteona SB daje termin z wpisem w papiery na styczeń 2022 - na w pełni indywidualną konfigurację. Więc albo mają info z centrali że dostawy komponentów zabezpieczone albo idzie na ryzykanta. Ogólnie nie jest więc najgorzej, 5 miesięcy było oczekiwania również w 2018.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Art e on » 19.08.2021, 07:58

yaaber pisze:
18.08.2021, 18:44
Art e on pisze:
18.08.2021, 16:29

Nie pajacuj już więcej żaber, większego pajaca od ciebie tu nie ma.
Błaznem byłeś, błaznem będziesz. Nawet Ci współczuję więc pozwolę sobie olać kolejne zaczepki, gargamelu niskich lotów.

Koniec offtopu, do sedna.
Dealer w Niemczech - konkretnie z Frankfurtu nad Menem na Arteona SB daje termin z wpisem w papiery na styczeń 2022 - na w pełni indywidualną konfigurację. Więc albo mają info z centrali że dostawy komponentów zabezpieczone albo idzie na ryzykanta. Ogólnie nie jest więc najgorzej, 5 miesięcy było oczekiwania również w 2018.
Rozumiem, że cieszysz się tytułem największego pajaca tego forum i jest to Twój zyciowy sukces 🤣😂🤣🤣
A swoją starą możesz nazwać nawet gargamelem, mi to rybka. Tyle.
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

Remus
Junior Member
Posty: 37
Rejestracja: 30.07.2021, 20:58

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Remus » 19.08.2021, 08:33

yaaber pisze:
18.08.2021, 13:10

Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Nawiązałem tylko do kwestii wypowiedzi o tvn turbo, nie do wcześniejszych. Ten post akurat nie był poparty niczym merytorycznym. Po co zatem dalszy wywód nie na temat?
Co do Foxa się zgadzam, fatalne wozidełko.
Dalej stoję na stanowisku, że merytoryka TVN Turbo szoruje tyłkiem po dnie, a deficyty merytoryki są zapychane hype-m (chyba tak to się pisze), oraz lokowaniem produktów w wykonaniu ludzi o wyjątkowo małych autorytetach w obszarze motoryzacji.
Moja opinia była poparta wiedzą niejako z pierwszej ręki i poniekąd osobistym doświadczeniem w sektorze automotive u naszych zachodnich sąsiadów.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 290
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Zbigniewa » 19.08.2021, 12:14

Remus pisze:
19.08.2021, 08:33
yaaber pisze:
18.08.2021, 13:10

Czytanie ze zrozumieniem kuleje. Nawiązałem tylko do kwestii wypowiedzi o tvn turbo, nie do wcześniejszych. Ten post akurat nie był poparty niczym merytorycznym. Po co zatem dalszy wywód nie na temat?
Co do Foxa się zgadzam, fatalne wozidełko.
Dalej stoję na stanowisku, że merytoryka TVN Turbo szoruje tyłkiem po dnie, a deficyty merytoryki są zapychane hype-m (chyba tak to się pisze), oraz lokowaniem produktów w wykonaniu ludzi o wyjątkowo małych autorytetach w obszarze motoryzacji.
Moja opinia była poparta wiedzą niejako z pierwszej ręki i poniekąd osobistym doświadczeniem w sektorze automotive u naszych zachodnich sąsiadów.
Jako, że niechcący wywołałem ten zaciekły spór, czuje się w obowiązku dodać parę słów od siebie.
1. Nie bronię TVN Turbo, ale racz Waść zwrócić uwagę, że nie jest to typowy program o charakterze poradnika czy instrukcji, a raczej rozrywkowy w sensie dostarczania newsów na tematy motoryzacyjne.
2. Zarzuty ad personam w stosunku do interlokutora są nie na miejscu i świadczą o dość przeciętnej kulturze osobistej, chociaż nie wykluczam, że posiadasz stosowną wiedzę, a może nawet stopień czy tytuł naukowy.
3. Przytoczona przeze mnie informacja dotycząca problemów z pozyskaniem elektroniki pochodziła od przedstawiciela producenta VW z którym był wywiad, a więc z pierwszej ręki.
4. Nie oceniam wartości merytorycznej programów TVN Turbo, bo ani nie jestem mechanikiem samochodowym ani też redaktorem. Po prostu, traktuję ten kanał jako źródło opinii i ocen z którymi można dyskutować. Ale po co je dyskredytować?
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Janol
Junior Member
Posty: 32
Rejestracja: 26.08.2021, 19:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Janol » 27.08.2021, 16:08

Witam

Mam zatwierdzony termin produkcji na KW 37. Czy z uwagi na braki półprzewodników mogą przesunąć już zatwierdzony termin?? Pytanie nr 2. Po zakończeniu produkcji do odbioru auta jaki jest obecnie czas??

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 290
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Zbigniewa » 30.08.2021, 09:30

Na tak postawione pytanie nie odpowie nawet dealer w salonie sprzedaży.
W ubiegłym tygodniu byłem w ASO i spotkałem doradcę, który prowadził sprawę zakupu mojego VW. Z jego relacji wynikało, że samochody planowane do produkcji w sierpniu, mogą być dostępne dopiero w przyszłym roku. Żalił się na zastój w dostawach, bo przez to traci finansowo. Ponoć, w lipcu dotarło do salonu tylko 5 (pięć) egzemplarzy arteona na kilkanaście zaległych, opóźnionych zamówień.
Jeśli chodzi o czas oczekiwania po wyprodukowaniu wozu, to w moim przypadku były to dwa tygodnie, chociaż na forum znajdziesz osoby, które mogły odebrać samochód dopiero po miesiącu od momentu dostawy do Poznania, a do tego należy doliczyć jeszcze czas potrzebny na transport z Niemiec do Polski.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!

Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

ODPOWIEDZ