Czas oczekiwania na samochód

maspex
Junior Member
Posty: 43
Rejestracja: 01.07.2022, 13:10

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: maspex » 16.08.2022, 23:34

A wiesz,że chyba coś gratis jest ?
Mam w wyposażeniu pakiet NL: Executive Pack 7AS ZM:RBD,QH1,9IJ

To jest np. alarm, którego nie zamawiałem oraz ładowarka bezprzewodowa do telefonu,też nie zamawiałem. Wyposażenie jest widoczne w my vw, ale wersja de.

awprawo
Member
Posty: 126
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: awprawo » 19.08.2022, 11:12

Dzień dobry,

w pierwszych słowach chciałem się przywitać i podziękować Wszystkim za wpisy na forum - dla mnie było kopalnią wiedzy przed i w momencie zamawiania Artura. I jest dalej...:)

Co do samochodu:
- Liftback R-Line 190 TSI zamówiony w końcu czerwca 2022
- szary podstawowy (cały czas się waham)
- felgi Montevideo
- podgrzewana kierownica
- wybór trybów jazdy
- XDS (zakładam że łatwiej=szybciej będzie ruszać na gorszej nawierzchni, chociaż nikt za bardzo nie był w stanie tego potwierdzić)
- dach otwierany
- Easy Open/Close
- Hak
- Dodatkowe wyciszenie wnętrza
- Podgrzewana przednia szyba
- Pakiet Safety PLus

Info od Dealera z przed kilku dni - nic nie widać, nic nie wiadomo, powinno coś "Wyskoczyć" we wrześniu. W sumie byłem na taki obrót sytuacji przygotowany..

- celowo nie wziąłem nawigacji - będę używał Goog..
- męczy mnie strasznie DLA... ciężko będzie mi domówić bo już przekroczyłem założony budżet, auto prywatne około 22000km rocznie. Tu miałbym tez PYTanie - jeśli nie wezmę nawigacji DLA będą właściwie działać? (np. oświetlać spodziewany zakręt)?

Auto w kredycie 50/50 - niestety jest w tym ubezpieczenie na życie z którego za nic nie pozwalają zrezygnować..

Pozdrawiam Wszystkich!
R-Line 2.0 TSI 190

Voyciehovsky
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 29.06.2022, 22:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Voyciehovsky » 19.08.2022, 12:19

awprawo pisze:
19.08.2022, 11:12
Dzień dobry,

w pierwszych słowach chciałem się przywitać i podziękować Wszystkim za wpisy na forum - dla mnie było kopalnią wiedzy przed i w momencie zamawiania Artura. I jest dalej...:)

Co do samochodu:
- Liftback R-Line 190 TSI zamówiony w końcu czerwca 2022
- szary podstawowy (cały czas się waham)
- felgi Montevideo
- podgrzewana kierownica
- wybór trybów jazdy
- XDS (zakładam że łatwiej=szybciej będzie ruszać na gorszej nawierzchni, chociaż nikt za bardzo nie był w stanie tego potwierdzić)
- dach otwierany
- Easy Open/Close
- Hak
- Dodatkowe wyciszenie wnętrza
- Podgrzewana przednia szyba
- Pakiet Safety PLus

Info od Dealera z przed kilku dni - nic nie widać, nic nie wiadomo, powinno coś "Wyskoczyć" we wrześniu. W sumie byłem na taki obrót sytuacji przygotowany..

- celowo nie wziąłem nawigacji - będę używał Goog..
- męczy mnie strasznie DLA... ciężko będzie mi domówić bo już przekroczyłem założony budżet, auto prywatne około 22000km rocznie. Tu miałbym tez PYTanie - jeśli nie wezmę nawigacji DLA będą właściwie działać? (np. oświetlać spodziewany zakręt)?

Auto w kredycie 50/50 - niestety jest w tym ubezpieczenie na życie z którego za nic nie pozwalają zrezygnować..

Pozdrawiam Wszystkich!
Fajnie, że jest Nas tu coraz więcej:)

Z tych rzeczy co napisałeś to odniosę się tylko do dwóch. Biorąc kredyt 50/50 - zamykasz sobie drogę na inne finansowanie gdyż Banki (przynajmniej PKO BP) liczy Twoją ratę kredytu miesięczną jako 50% wartości kredytu. Czyli jeżeli auto kosztuje Cię 240 000 PLN na przykład to Twoja rata wynosi 120 tysięcy miesięcznie:). Jeżeli zarabiasz koło miliona miesięcznie to ta kwestia Cię nie interesuje.

Rada: Dobrze byś w miarę szybko się zdecydował na ostateczną konfigurację auta bo każda zmiana może powodować, że trafisz na koniec kolejki oczekujących.

Voyciehovsky
Junior Member
Posty: 29
Rejestracja: 29.06.2022, 22:41

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Voyciehovsky » 19.08.2022, 12:22

Voyciehovsky pisze:
19.08.2022, 12:19
awprawo pisze:
19.08.2022, 11:12
Dzień dobry,

w pierwszych słowach chciałem się przywitać i podziękować Wszystkim za wpisy na forum - dla mnie było kopalnią wiedzy przed i w momencie zamawiania Artura. I jest dalej...:)

Co do samochodu:
- Liftback R-Line 190 TSI zamówiony w końcu czerwca 2022
- szary podstawowy (cały czas się waham)
- felgi Montevideo
- podgrzewana kierownica
- wybór trybów jazdy
- XDS (zakładam że łatwiej=szybciej będzie ruszać na gorszej nawierzchni, chociaż nikt za bardzo nie był w stanie tego potwierdzić)
- dach otwierany
- Easy Open/Close
- Hak
- Dodatkowe wyciszenie wnętrza
- Podgrzewana przednia szyba
- Pakiet Safety PLus

Info od Dealera z przed kilku dni - nic nie widać, nic nie wiadomo, powinno coś "Wyskoczyć" we wrześniu. W sumie byłem na taki obrót sytuacji przygotowany..

- celowo nie wziąłem nawigacji - będę używał Goog..
- męczy mnie strasznie DLA... ciężko będzie mi domówić bo już przekroczyłem założony budżet, auto prywatne około 22000km rocznie. Tu miałbym tez PYTanie - jeśli nie wezmę nawigacji DLA będą właściwie działać? (np. oświetlać spodziewany zakręt)?

Auto w kredycie 50/50 - niestety jest w tym ubezpieczenie na życie z którego za nic nie pozwalają zrezygnować..

Pozdrawiam Wszystkich!
Fajnie, że jest Nas tu coraz więcej:)

Z tych rzeczy co napisałeś to odniosę się tylko do dwóch. Biorąc kredyt 50/50 - zamykasz sobie drogę na inne finansowanie gdyż Banki (przynajmniej PKO BP) liczy Twoją ratę kredytu miesięczną jako 50% wartości kredytu. Czyli jeżeli auto kosztuje Cię 240 000 PLN na przykład to Twoja rata wynosi 120 tysięcy miesięcznie:). Jeżeli zarabiasz koło miliona miesięcznie to ta kwestia Cię nie interesuje.

Rada: Dobrze byś w miarę szybko się zdecydował na ostateczną konfigurację auta bo każda zmiana może powodować, że trafisz na koniec kolejki oczekujących.

Aha jeszcze kwestia ubezpieczenia do kredytu. Ubezpieczenie zawsze jest opcjonalne. Nie jest obowiązkowe. Dopytaj albo sprawdź w warunkach umowy jakie są konsekwencje odstąpienia od ubezpieczenia.

awprawo
Member
Posty: 126
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: awprawo » 19.08.2022, 12:46

Problem w tym, w kilku salonach uzyskałem informację że to ubezpieczenie na życie jest obowiązkowe... Obezp AC/OC/NNW musze wziąć i będę brał w salonie - tu kwestia dla mnie jasna.
R-Line 2.0 TSI 190

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: dominiksoul » 19.08.2022, 13:17

awprawo pisze:
19.08.2022, 11:12
- celowo nie wziąłem nawigacji - będę używał Goog..
- męczy mnie strasznie DLA... ciężko będzie mi domówić bo już przekroczyłem założony budżet, auto prywatne około 22000km rocznie. Tu miałbym tez PYTanie - jeśli nie wezmę nawigacji DLA będą właściwie działać? (np. oświetlać spodziewany zakręt)?
Jak dla mnie reflektory z DLA to must have - pamiętaj, że w opcji bez DLA masz zwykłą, pomarańczową żarówkę jako kierunek, co moim skromnym zdaniem do Arteona nie pasuje. Wiem, że niektórzy rezygnują z DLA ze względu na listwę ledową, ale jak miałbym wybrać tę listwę a PY21W w kierunku to biorę to pierwsze.

Pomijam oczywiste zalety posiadania DLA.

Obrazek

DLA będzie działać bez nawigacji, bo światła "skręcają" razem z kierownicą.
Ostatnio zmieniony 19.08.2022, 19:06 przez dominiksoul, łącznie zmieniany 2 razy.
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

awprawo
Member
Posty: 126
Rejestracja: 22.07.2022, 13:02

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: awprawo » 19.08.2022, 13:31

Dzięki wszystkim za info.

Czy listwa ledowa świeci również w dzień ?
R-Line 2.0 TSI 190

Awatar użytkownika
dominiksoul
Junior Member
Posty: 31
Rejestracja: 24.05.2020, 15:43
Lokalizacja: WWL

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: dominiksoul » 19.08.2022, 15:05

nie, tylko ze światłami mijania.
R-Line polift, 2.0 TSI 190 :D

lumislav
Junior Member
Posty: 36
Rejestracja: 01.08.2022, 11:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: lumislav » 19.08.2022, 17:16

dominiksoul pisze:
19.08.2022, 13:17
awprawo pisze:
19.08.2022, 11:12
- celowo nie wziąłem nawigacji - będę używał Goog..
- męczy mnie strasznie DLA... ciężko będzie mi domówić bo już przekroczyłem założony budżet, auto prywatne około 22000km rocznie. Tu miałbym tez PYTanie - jeśli nie wezmę nawigacji DLA będą właściwie działać? (np. oświetlać spodziewany zakręt)?
Jak dla mnie reflektory z DLA to must have - pamiętaj, że w opcji bez DLA masz zwykłą, pomarańczową żarówkę jako kierunek, co moim skromnym zdaniem do Arteona nie pasuje. Wiem, że niektórzy rezygnują z DLA ze względu na listwę ledową, ale jak miałbym wybrać tę listwę a PY21W w kierunku to biorę to pierwsze.

Pomijam oczywiste zalety posiadania DLA.

Obrazek

DLA będzie działać bez nawigacji, bo światła "skręcają" razym z kierownicą.
tego nie wiedzialem... to jakas masakra, zeby w R-line z przodu miec zarowke zamiast LED jako kierunków. Przecież to juz jest standardem w nizszych klasach aut.

Art e on
Posting Freak
Posty: 843
Rejestracja: 01.03.2019, 17:14

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Art e on » 19.08.2022, 18:22

Listwę się odpina, okleja czarna folia i po temacie. XDS-zadnego sensu, odpala się to OBD11, można też kombinować z ustawieniami, ale to gadżet więc nie ma kompletnie sensu płacenie za niego w salonie nawet 1 gr. Dach-maly, źródło hałasu i problemów.
Ale jeden woli dodzine a drugi jak mu skarpety jada, więc każdy zamawia co chce 🤣😂
eRlinia 2.0 teesi + 20" 😈

ODPOWIEDZ