Czas oczekiwania na samochód

Vw_user
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 19.12.2021, 20:54

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Vw_user » 20.01.2022, 10:43

Bury182 pisze:
19.01.2022, 12:21
Witam
Oczywiście sprawdził się czarny scenariusz i nadal oczekuję na autko ale mam taką dziwną sytuację na myVolkswagen zarówno pl jak i de a mianowicie:
w niedziele zginął obrazek pojazdu a pojawił się szkic i nr vin wraz z danymi marka i model, następnie we wtorek pojawił się obrazek pojazdu ponownie wraz z instrukcją obsługi. I teraz dziwna sytuacja albowiem ponownie dziś znikł obrazek pojazdu i został sam nr Vin bez danych pojazdu, czy ktoś wie co się dzieje? czy to oznacz że auto jest znowu na linii produkcyjnej ?
Możesz się cieszyć.
Auto się produkuje, a ten proces trwa 7 do 8 dni, ponieważ dane z systemów fabryk są synchronizowanie cyklicznie to takie niespójności mogą się zdarzyć, ale w są nieznaczące.
Moje zamówienie z lipca ciągle w szczerym polu, a dealer nic nie wie. Niestety trzeba będzie pisma/maile słać, żeby mieć potem jakąkolwiek podstawę do roszczeń.

carl913
Junior Member
Posty: 14
Rejestracja: 07.09.2021, 11:01

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: carl913 » 20.01.2022, 11:25

Vw_user pisze:
20.01.2022, 10:43
Możesz się cieszyć.
Auto się produkuje, a ten proces trwa 7 do 8 dni, ponieważ dane z systemów fabryk są synchronizowanie cyklicznie to takie niespójności mogą się zdarzyć, ale w są nieznaczące.
Moje zamówienie z lipca ciągle w szczerym polu, a dealer nic nie wie. Niestety trzeba będzie pisma/maile słać, żeby mieć potem jakąkolwiek podstawę do roszczeń.
Na który tydzień 2021 miałeś pierwotnie zaplanowaną produkcje? Ja 47 tydzień i też czekam. Handlowcy nic nie wiedzą, dealer też czeski film. Mi już nawet nie zależy żeby to auto było za miesiąc czy 2 a chciałbym po prostu wiedzieć cokolwiek...

Vw_user
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 19.12.2021, 20:54

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Vw_user » 20.01.2022, 12:23

Z tego co pamiętam to chyba 48 lub 49, ale ta informacja okazała się być niewiarygodną.
Brak jakichkolwiek wiarygodnych danych to oczywiście, oględnie mówiąc nieporozumienie, gorsze jest jednak to, że niektórzy w oparciu o informacje nt. dostaw podjęli jakieś decyzje (np. zbyli poprzedni samochód) i teraz są w sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Mówimy tutaj o jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, który na swoich dealerów wybiera wiarygodne i rzetelne firmy.
Okazuje się jednak, że ten koncern nie potrafi zaplanować produkcji na 3 miesiące do przodu lub informacji o tych planach nie ujawnia z sobie tylko znanych powodów.
W efekcie poszkodowane jest znaczne grono nabywców.
IMHO to jest powód to postępowania przed UOKiK - tylko niestety wymaga to wysiłku ze strony poszkodowanych ew. inicjatywy urzędu o co w naszym kraju raczej trudno.
P.S.
Nie wspomnę o liście od Łukasza, który wytyczył nowe standardy korpo nowomowy.

carl913
Junior Member
Posty: 14
Rejestracja: 07.09.2021, 11:01

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: carl913 » 20.01.2022, 12:44

Vw_user pisze:
20.01.2022, 12:23
Z tego co pamiętam to chyba 48 lub 49, ale ta informacja okazała się być niewiarygodną.
Brak jakichkolwiek wiarygodnych danych to oczywiście, oględnie mówiąc nieporozumienie, gorsze jest jednak to, że niektórzy w oparciu o informacje nt. dostaw podjęli jakieś decyzje (np. zbyli poprzedni samochód) i teraz są w sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Mówimy tutaj o jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, który na swoich dealerów wybiera wiarygodne i rzetelne firmy.
Okazuje się jednak, że ten koncern nie potrafi zaplanować produkcji na 3 miesiące do przodu lub informacji o tych planach nie ujawnia z sobie tylko znanych powodów.
W efekcie poszkodowane jest znaczne grono nabywców.
IMHO to jest powód to postępowania przed UOKiK - tylko niestety wymaga to wysiłku ze strony poszkodowanych ew. inicjatywy urzędu o co w naszym kraju raczej trudno.
P.S.
Nie wspomnę o liście od Łukasza, który wytyczył nowe standardy korpo nowomowy.
No dramat i tyle. Całe szczęście nie wyzbyłem się obecnego auta i mam czym jeździć, ale tez planuje wydatki względem roku etc. i chciałbym chociaż znać przybliżony termin. Rozumiem że skoro auto nie weszło do produkcji w roku ubiegłym to powinni z automatu wyznaczyć jakieś przybliżone terminy na ten rok, żeby wiedzieć czy będzie to mniej więcej marzec czy grudzień, a tutaj nic. Z tego co pytałem handlowca auto dalej ma wyznaczony 47 tydzień ubiegłego roku...

olek
Senior Member
Posty: 253
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: olek » 20.01.2022, 12:48

MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Arken
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 18.11.2021, 12:38

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Arken » 20.01.2022, 13:17

Vw_user pisze:
20.01.2022, 12:23
Z tego co pamiętam to chyba 48 lub 49, ale ta informacja okazała się być niewiarygodną.
Brak jakichkolwiek wiarygodnych danych to oczywiście, oględnie mówiąc nieporozumienie, gorsze jest jednak to, że niektórzy w oparciu o informacje nt. dostaw podjęli jakieś decyzje (np. zbyli poprzedni samochód) i teraz są w sytuacji nie do pozazdroszczenia.
Mówimy tutaj o jednym z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie, który na swoich dealerów wybiera wiarygodne i rzetelne firmy.
Okazuje się jednak, że ten koncern nie potrafi zaplanować produkcji na 3 miesiące do przodu lub informacji o tych planach nie ujawnia z sobie tylko znanych powodów.
W efekcie poszkodowane jest znaczne grono nabywców.
IMHO to jest powód to postępowania przed UOKiK - tylko niestety wymaga to wysiłku ze strony poszkodowanych ew. inicjatywy urzędu o co w naszym kraju raczej trudno.
P.S.
Nie wspomnę o liście od Łukasza, który wytyczył nowe standardy korpo nowomowy.
Ale to już były terminy zatwierdzone przez fabrykę, czy tylko prognozowane?
olek pisze:
20.01.2022, 12:48
Oby udało się odebrać auto jeszcze przed tym:

https://autokult.pl/42787,czarne-skrzyn ... da-dzialac

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ej/bxrf74y
Uda się na pewno. Zmiany dotyczą nowo HOMOLOGOWANYCH samochodów - czyli mniej więcej tyle, że dotyczy to nowych generacji/faceliftingów wprowadzonych na rynek po maju 2022. Wszystkie nowe samochody, niezależnie od daty wprowadzenia, będą musiały mieć ten system dopiero w 2024.

carl913
Junior Member
Posty: 14
Rejestracja: 07.09.2021, 11:01

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: carl913 » 20.01.2022, 14:09

U mnie 47 tydzień był zatwierdzony przez fabrykę.

Vw_user
Junior Member
Posty: 24
Rejestracja: 19.12.2021, 20:54

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Vw_user » 20.01.2022, 14:58

Arken pisze:
20.01.2022, 13:17


Ale to już były terminy zatwierdzone przez fabrykę, czy tylko prognozowane?
Prognozowane oczywiście i to chyba ze szklanej kuli.
Obecnie czekam na info bo mam świadomość, że dopytywanie niczego nie zmieni.

Arken
Junior Member
Posty: 21
Rejestracja: 18.11.2021, 12:38

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Arken » 20.01.2022, 15:39

Ja czekam na Passata zamówionego pod koniec kwietnia - pierwszy prognozowany termin miałem na 42 tydzień 2021, teraz mam prognozowany na 7 (o ile nic się ostatnio nie zmieniło). W moim przypadku może uda się odebrać na rocznicę zamówienia...

rado
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 20.01.2022, 15:57

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: rado » 20.01.2022, 16:02

Ja zamawiałem 26.07 - produkcję miałem zatwierdzoną przez dealera na 47. tydzień 2021.
Dzisiaj rozmawiając z dealerem dostałem info, że od (tego) wtorku ruszyła produkcja - czyli optymistycznie teraz trzeba liczyć 2-3 tyg na odbiór.
Spec: FB 2.0 190TSI - doposażony DCC/20cale/HK/Assistance+/PremiumPakiet/XDS/KeyLess/EasyOpen

ODPOWIEDZ