Czas oczekiwania na samochód

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jaxa » 13.05.2022, 11:15

Ja mam R-line, od początku chciałem właśnie tą wersję, mimo, że żona była temu przeciwna, mówiąc, że czarny lakier i czarna podsufitka to zbyt ponure zestawienie (optowała za białym Elegance) ale dla mnie to właśnie idealny zestaw, do tego moim zdaniem zderzak przedni w R-line wygląda o wiele lepiej niż w Elegance, plus jeszcze lotka na klapie. A żonie kupiłem białego Fiata 500 😀
Dużą przewagą Elegance nad R-line jest to, że można do tej wersji zamówić wentylowane skórzane fotele, czego nie można zamówić do R-line, a czego kompletnie nie rozumiem. Podobnie jak tego, że napęd 4motion można zamówić tylko do diesla, do benzyny tylko w pakiecie z silnikiem 280/320KM. A wziąłbym go chętnie, gdyby była taka możliwość. Dopłata w dieslu do 4motion to 10k PLN, moim zdaniem to lepszy wybór niż DCC za prawie 6k PLN. A co do funkcji masażu w fotelu kierowcy to biorąc pakiet Business Premium masz go w tej opcji, ale moim zdaniem określenie tej funkcji mianem masażu to eufemizm, to raczej bardziej gniecenie odcinka lędźwiowego niż masaż w pełnym tego słowa znaczeniu (o tajskim nie wspominając 😉).

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 280
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Zbigniewa » 13.05.2022, 13:39

Stwierdzenie, że dobór wyposażenia zależy od posiadanych funduszy i upodobań, to oczywisty truizm. Skupiłbym się na tym, co jest dla mnie konieczne w takim samochodzie, a co stanowi jedynie bajer.
Za nic w świecie nie oddałbym pakietu zimowego - ogrzewanie foteli i kierownicy;
Zdalne otwieranie klapy bagażnika - must have i nie uważam tego za bajer (naprawdę praktyczne);
Bezkluczykowe otwieranie auta - powiązane z powyższym - praktyczne;
Automatyczne ogrzewanie przedniej szyby - super szybkie odmrażanie i zapobieganie zaparowaniu latem - sprawdza się;
Cały zestaw asystentów - z początku traktowałem to jako zabawę, ale kilka razy uniknąłem przykrych zdarzeń; dodatkowo na długie trasy to super pomoc. Podobnie jazda w korkach - potrzebne;
Adaptacyjne zawieszenie - jeśli samochód jest często używany na autostradach, to jazda w trybie komfort daje różnicę w końcowym zmęczeniu jazdą, ale w mieście i na krótkich trasach, to już tylko bajer;
Wybór trybów jazdy - tak, ze względu na możliwość oszczędności na paliwie;
Opcjonalne fotele z nappa - zwykły bajer, choć przyznam, że posiadam;
Chłodzony przedni schowek - chyba wchodzi w skład któregoś z pakietów, ale jeszcze nie korzystałem, a więc bajer;
Dynamiczne doświetlanie zakrętów i automatyczne światła mijania (wycinanie jadących z naprzeciwka) - konieczne ze względu na bezpieczeństwo;
Ogrzewanie postojowe (webasto) - wnętrze Arteona nagrzewa się bardzo szybko i bez tego urządzenia - bajer;
Wyświetlacz Hub - wystarczy nawigacja - bajer;
Szyberdach - skrzypi, bajer;
Oświetlenie ambiente - nie wpływa na żaden aspekt użytkowania samochodu poza zwiększeniem estetyki - bajer;
Discover Media Pro - dość duża dopłata w stosunku do DM, ale z kolei istnieje gwarancja trzyletniej aktualizacji map - można skalkulować opłacalność ale zaliczyłbym do bajerów; z drugiej strony, funkcjonalność DMP jest dość wysoka;
Opcjonalny zestaw radiowy - horrendalna cena - bajer;
Indukcyjna ładowarka - nie współdziała z moim i żony telefonem (Samsung Galaxy S 20+), nie ładuje - bajer;
Tak to wszystko widzę po wykupieniu prawie full opcji.
Na koniec mała rada dla kupujących i pozostających w rozterce co do wyboru opcji - zastanówcie się, co będzie Wam na pewno potrzebne, co może się przydać a co tylko ładnie wygląda i kusi nowością.
Oczywiście, to tylko osobiste spostrzeżenia wynikające z rocznej eksploatacji Arteona, ale przyznam, że gdybym mógł skonfigurować samochód od początku, to z niczego bym nie zrezygnował. No, może zamiast kół 19" szarpnąłbym się na 20".
Ostatnio zmieniony 13.05.2022, 16:28 przez Zbigniewa, łącznie zmieniany 4 razy.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

Jaxa
Junior Member
Posty: 49
Rejestracja: 21.03.2021, 15:20

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Jaxa » 13.05.2022, 14:43

Rzeczowo i na temat👍
Z wymienionych przez Ciebie rzeczy zastanawiałem się nad głośnikami Harman Kardon i felgami 20'. Z obu tych rzeczy zrezygnowałem, bo Harman wychodził mi zbyt drogo (w domu mam sprzęt do odtwarzania muzyki znacznie tańszy, więc uznałem, że to byłby przerost formy nad treścią), a jeśli chodzi o felgi 20' to bałem się jak będą się sprawdzać na drogach, zwłaszcza w mieście. No i do nich trzeba obowiązkowo domówić DCC, więc koszta rosną. Dzisiaj Montevideo 19', które mam na lato wydają mi się małe, więc gdybym teraz zamawiał, to pewnie szarpnął bym się na 20'.
A co do wyboru opcji przy konfigurowaniu samochodu to jest to oczywiście trudna sztuka kompromisu pomiędzy możliwościami finansowymi a marzeniami. Dla jednego Harman będzie must have, dla drugiego światła adaptacyjne. Notabene te światła, mimo że są drogie (6k PLN), to naprawdę warte wyboru. Jak jechałem swoim Arteonem pierwszy raz nocą, to byłem zachwycony i zaskoczony jak ten element wyposażenia samochodu wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie lubię jeździć nocą, ale teraz to niebo a ziemia jeśli chodzi o porównanie z poprzednim samochodem (Passat B7).

nok7
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.05.2022, 09:24

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: nok7 » 13.05.2022, 15:35

ja tam cenie sobie naped 4motion, i wszystko zwiazane z tym jak samochod jezdzi (silnik, naped, zawieszenie, skrzynia biegow)
to bedzie auto flotowe i mamy sztywno ustalony limit emisji spalin na max 150 => przy takim ograniczeniu wychodzi mi tylko tdi, elegance o r-line moge zapomniec (ten sam silnik w r-line to spaliny 151...)

budzet jest taki, ze jak 2.0TDI 4M elegance to z zestawu szyberdach / dcc / ledy z DLA moge wziac tylko jedno => zdecydowalem sie juz jakis czas temu na led z DLA

nad dcc myslalem tylko przez chwile i doszedlem do wniosku ze nie jest mi potrzebne (chodzi o normalna i stabilna jazde z rodzina w kazdych warunkach, nie bedzie zadnego upalania na torze) - jezdzilem jakis czas temu superbem ze standardowym zawieszeniem i bylo ok (moze czasami troche za miekko) wiec seryjne zawieszenie w arteonie raczej bedzie sztywniejsze

wczesniejsza wypowiedz o dcc, tylko potwierdzila to co sam juz wczesniej przetrawilem :)

vito698
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.08.2021, 15:51

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: vito698 » 25.05.2022, 00:53

Hey Panowie jak u Was jakieś wieści na temat terminu produkcji auta?

Seqencer
Junior Member
Posty: 17
Rejestracja: 22.12.2021, 11:15

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Seqencer » 30.05.2022, 16:49

Witam.

Arteon R-line sedan, dość dobrze wyposażony i skonfigurowany przez salon, miał być rzekomo do odbioru w grudniu. :D Zarezerwowałem ten samochód na początku listopada. W grudniu okazało się, że firma wycofała kolor biały PURE WHITE i mam dopłacić za inny, albo brać szary. Dopłaciłem do KINGS RED i od razu przesunięcie na luty. :D Zanim się doczekałem, to już mi zbrzydł ten czerwony i zmieniłem na LAPIZ BLUE, co skutkowało przesunięciem na 23 tydzień, czyli czerwiec. Po jakimś czasie, termin cofnął się o tydzień, czyli na 22. W tym tygodniu, mają go wyprodukować. Ciekawe co z tego wyjdzie :dodgy:

Pozdrawiam

vito698
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.08.2021, 15:51

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: vito698 » 30.05.2022, 21:23

Z tego co widze LAPIZ BLUE ma termin końcowka maja zaplanowana produkcje

Thomas.on.air
Junior Member
Posty: 11
Rejestracja: 08.12.2021, 22:31

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Thomas.on.air » 06.06.2022, 14:45

Hey,
Arteon zamówiony około 20 grudnia 2021. System pokazał termin dostawy na tydzień 13.2022. Następnie przestawiło na tydzień 18, potem na 26. Aktualnie pokazuje 24 tydzień i dostawa do Polski tydzień 26. Czas pokaze.

gem10
Junior Member
Posty: 13
Rejestracja: 05.01.2022, 19:37

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: gem10 » 08.06.2022, 06:53

Thomas.on.air pisze:
06.06.2022, 14:45
Hey,
Arteon zamówiony około 20 grudnia 2021. System pokazał termin dostawy na tydzień 13.2022. Następnie przestawiło na tydzień 18, potem na 26. Aktualnie pokazuje 24 tydzień i dostawa do Polski tydzień 26. Czas pokaze.
Mój zamówiony 24 grudnia i sytuacja identyczna z terminami :s

vito698
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.08.2021, 15:51

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: vito698 » 12.06.2022, 14:42

Panowie u mnie dzisiaj pojawił juz sie VIN

ODPOWIEDZ