Czas oczekiwania na samochód

yaaber
Member
Posty: 115
Rejestracja: 29.05.2018, 14:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: yaaber » 14.04.2022, 09:12

olek pisze:
03.03.2022, 19:03

Drobne ślady oleju na skrzyni biegów od spodu .... co może oznaczać fabryczną usterkę lub nie.
Widzę w stopce że ten sam silnik jak u mnie więc w temacie śladów oleju mogę podpowiedzieć - przykro mi kolego, przechlapane.
U mnie ślady oleju pod skrzynią stwierdzono po 1 roku użytkowania (wcześniej nie było tam w ogóle zaglądane tak szczerze).
Samochód w użytkowaniu już ponad 3 lata ale... Problem nie został rozwiązany. 2x wymieniana dodatkowa pompa dsg, później 2x wymieniany sam oring (pomiędzy naprawami zmieniły się zalecenia serwisowe) i... problem nadal występuje. Oczywiście każda próba naprawy wiązała się z wymianą oleju w skrzyni. Zabawa trwa dalej, obecnie robię kolejny pakiet km żeby sprawdzić czy tym razem udało się naprawić.
Plus taki że wszystko bezkosztowo z mojej strony i to w zasadzie jedyny pozytyw sytuacji.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190KM 2018

olek
Senior Member
Posty: 252
Rejestracja: 19.07.2021, 22:18

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: olek » 14.04.2022, 13:08

Dzięki za info. To oznacza że mam dodatkowy rok na naprawy bo u mnie wykryto przy odbiorze :-) A tak serio ... ślady wykryła osoba która zajmuje się odbiorami aut na podnośniku i były tak znikome że ja kompletnie bym tego nie zauważył ... musiał pokazać palcem ... Na kafelkach w garażu od czasu odbioru nie ma ani jednej kropli oleju. Nie kapie. Jeszcze nie sprawdzałem na podnośniku czy problem występuje czy nie.
Czy to będzie taka sama historia jak u Ciebie trudno na razie stwierdzić.
MY 2022 R-Line TSI 190 kM

Shikamedo
Junior Member
Posty: 1
Rejestracja: 02.11.2021, 00:13

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Shikamedo » 14.04.2022, 14:20

vito698 pisze:
13.04.2022, 01:21
Panowie coś Cisza na temat nowych naszych aut. Jakies info macie o produkcji.
To żeby coś się ruszyło...
Zamówiony w grudniu, planowany termin produkcji był 18 tydzień, zatwierdzony 17 tydzień także jeszcze chwilę ;)

kris
Junior Member
Posty: 2
Rejestracja: 28.10.2021, 07:02

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: kris » 16.04.2022, 09:54

Zamówiony w pod koniec listopada 2021, w połowie marca pojawił się vin, samochód odebrany w tym tygodniu.
Wersja r-line bez dodatkowych udziwnień :).

nok7
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.05.2022, 09:24

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: nok7 » 11.05.2022, 09:49

Witam wszystkich

to moj pierwszy post na tym forum
nie mam jeszcze Arteona, rozwazam zakup Shooting Brake 2.0TDI 4Motion

bylem w 2 salonach w Warszawie, w pierwszym powiedziano mi ze termin od zamowienia do odbioru to teraz ok. 6m-cy, ale niektorzy odbierali swoje Arteony szybciej
w drugim powiedziano mi ze jak zamowie teraz to termin produkcji w czerwcu i odbior w lipcu....
ten handlowiec twierdzil tez, ze jest priorytet dla Arteona (nie pamietam czy bez wzgledu na wersje czy tylko na Shooting Brake, T-Roc i jakis jeszcze model ale juz nie pamietam jaki) i dlatego te 2 m-ce sa realne
w normalnych czasach 3m-ce to byl standard w roznych markach, wiec w te 2m-ce jakos nie wierze...

widzac ostatnie 2 posty to wydaje mi sie, ze raczej 6 m-cy to realny termin - potwierdzacie to ze swojego doswiadczenia? (nie wertowalem calego watku, wiec z gory przepraszam za powtarzanie dyskusji jezeli podobne informacje i wnioski juz sie pojawily)
czy grono forumowe ma podobne informacje o priorytecie na Arteona ze swoich zrodel?

i jeszcze drobny OT - podczas jazdy probnej (TSI190KM) mialem wrazenie ze skrzynia troche zamula ten silnik (jak nacisnalem gaz to byl taki lag ok. 1sek i dopiero potem samochod zaczynal przyspieszac)
czy ci co maja swoje Arteony tez wyczuli ten lag czy raczej mi sie cos wydaje? wszystkie odpowiedzi beda dla mnie cenne, ale szczegolnie zalezy mi na komentarzach od osob z 2.0TDI 200KM (niby dsg to dsg ale moze wyzszy moment obrotowy w TDI niweluje ten lag?)

czytalem tez gdzies ze jak sie wlaczy tryb sport w skrzyni biegow to wtedy skrzynia wyraznie szybciej reaguje na nacisniecie pedalu gazu - czy takie cos tez potwierdzacie, czy to raczej mit? zapomnialem to sprawdzic podczas jazdy probnej wiec teraz musze pytac innych

z gory dzieki za odpowiedzi

Marcusfff
Member
Posty: 157
Rejestracja: 24.01.2022, 23:02

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Marcusfff » 11.05.2022, 10:48

O terminach się nie wypowiem, ale co do laga, masz właściwe wrażenie. Występuje on chyba we wszystkich wersjach silnikowych i jest podyktowany ekologią a odpowiedzialne za to jest oprogramowanie skrzyni. W innych markach jest to obecne również tylko z różnym natężeniem. W trybie eco jest największy, comfort i normal mniejszy i podobny do siebie, w sport najmniejszy, ale wciąż obecny. Rozwiązanie polega na ingerencji w soft, więc sprawa raczej na "po gwarancji". Z drugiej strony, uspokoję Cię. Też to zauważyłem na jazdach próbnych, ale idzie do tego przywyknąć i później tak nie boli. Przy planowanych manewrach wyprzedzania pomaga przygotowanie biegu na łopatkach.

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Zbigniewa » 11.05.2022, 13:03

nok7 pisze:
11.05.2022, 09:49
Witam wszystkich


czytalem tez gdzies ze jak sie wlaczy tryb sport w skrzyni biegow to wtedy skrzynia wyraznie szybciej reaguje na nacisniecie pedalu gazu - czy takie cos tez potwierdzacie, czy to raczej mit? zapomnialem to sprawdzic podczas jazdy probnej wiec teraz musze pytac innych

z gory dzieki za odpowiedzi
Z trybem sport jest trochę inaczej. Po włączeniu (kliknięciu) na wyświetlaczu, w tryb ten przechodzi zawieszenie i system kierowania. Natomiast efekt na napędzie uzyskasz wtedy, gdy odpuścisz pedał gazu i ponownie przygazujesz. W porównaniu z "normal" różnica jest odczuwalna. Natomiast sposób jazdy w trybie sport trochę się różni od pozostałych. Gdy samochód rozpędzisz do pożądanej prędkości i takową utrzymujesz, to różnię w stosunku do innych trybów odczujesz w sztywniejszym zawieszeniu i układzie kierowania. Jednak, gdy chcesz ponownie przyspieszyć, to znów zdejmij nogę z gazu a następnie zdrowo przyciśnij. Z pewnością odczujesz napór oparcia fotela na plecy, choć jaj nie urywa.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

nok7
Junior Member
Posty: 22
Rejestracja: 11.05.2022, 09:24

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: nok7 » 11.05.2022, 16:43

@Marcusfff - dzieki za wyjasnienia, czyli lag w dsg to nie moj wymysl, mam porownanie ze skrzyniami w BMW (skrzynia hydrokinetyczna 8 biegow ZF) i Mercedesie (9b tez hydrokinetyczna marcedesa) - w nich ten lag jest niezauwazalny (przynajmniej dla mnie)

@Zbigniewa - rowniez dzieki za wyjasnienia

korzystajac z okazji jeszcze sie tylko dopytam:
- zmiana trybu jazdy na sport na wyswietlaczu to opcja w konfiguratorze "wybor profilu jazdy" ktora trzeba dokupic? tutaj mowimy o zmianie charakterystyki skrzyni, ukladu kierowniczego i amortyzatorow (potrzeba miec dcc)?
- zmiana trybu skrzyni dsg na sport (pociagniecie drazka) zmienia tylko charakterystyke pracy skrzyni i nie jest to opcja platna?

Zbigniewa
Senior Member
Posty: 279
Rejestracja: 16.09.2020, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: Zbigniewa » 12.05.2022, 08:51

nok7 pisze:
11.05.2022, 16:43

- zmiana trybu skrzyni dsg na sport (pociagniecie drazka) zmienia tylko charakterystyke pracy skrzyni i nie jest to opcja platna?
Prawdę mówiąc, nie za bardzo wiem o co chodzi. Tryb sport aktywuje się w infotainment, a następnie tak, jak opisałem w poprzednim poście, więc co masz na myśli wskazując na manetkę biegów? Czy jest to płatna opcja? W R-Line należy dodatkowo zakupić tę opcję - adaptacyjne zawieszenie - w wariancie R jest jako fabryczne wyposażenie.
Ave Arteon
Obyś Żył Wiecznie!
Pozdrawiam.
MY 2021 R-Line TSI 190 kM

nemi84
Member
Posty: 71
Rejestracja: 09.02.2021, 07:08

Re: Czas oczekiwania na samochód

Post autor: nemi84 » 12.05.2022, 09:05

nok7 pisze:
11.05.2022, 16:43
korzystajac z okazji jeszcze sie tylko dopytam:
- zmiana trybu jazdy na sport na wyswietlaczu to opcja w konfiguratorze "wybor profilu jazdy" ktora trzeba dokupic? tutaj mowimy o zmianie charakterystyki skrzyni, ukladu kierowniczego i amortyzatorow (potrzeba miec dcc)?
- zmiana trybu skrzyni dsg na sport (pociagniecie drazka) zmienia tylko charakterystyke pracy skrzyni i nie jest to opcja platna?
- tak
- tak

W aucie bez DCC nie ma trybów jazdy - jest tylko D i S na skrzyni, w S skrzynia działa bez zwłoki i silnik jest utrzymywany na wyższych obrotach. Zegary nie zmieniają też kolorów, brak trybu eco.
Kilka dni jeździłem egzemplarzem z DCC, zanim odebrałem swój samochód - nie brakuje mi tego wcale. Zabawka na początek ;)

Ogólnie jeżdżę na D i po prostu gdy wiem, że będę potrzebował szybkiej skrzyni i lepszego odejścia (wyprzedzanie chociażby), to jednym ruchem wrzucam S i ogień. Nie ma laga, potrafi na skutek samej zmiany z D na S wrzucić natychmiast z 7 na 5 bez dodawania więcej gazu. Można się do tego łatwo przyzwyczaić.


@Zbigniewa - jak szarpniesz drążek zmiany biegów do tyłu, to masz tryb S bez infotaimentu. Jak pchniesz w prawo, to przechodzisz na manual i zmieniasz biegi dając do przodu lub do tyłu ;).
2.0 TSI 190 KM, 2021

ODPOWIEDZ