Grzane fotele

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Grzane fotele

Post autor: Jerzy » 06.05.2023, 17:07

Koledzy zakladam temat, bo może się komuś przyda na przyszłość.
Powstała u mnie awaria grzania fotela kierowcy. Teraz mam pytanie techniczne, zanim zabiorę sie za diagnozę i naprawę. Mam skorę w manualu, z rozsuwanym podudziem. Jak załącze grzanie, to grzeją plecy, boczki siedziska i podudzie. Środek, czyli grzanie zadu martwe. Patrzac na maty Passata B8 to mata siedziska jest jedną całością z przechodzącym drutem oporowym przez całość, czyli siedzisko-boczek-podudzie. Z tej budowy wynika, że siadzisko wogóle nie powinno grzac, bo byłby brak przejścia. A tu środek zimny a dookoła grzeje . Czy to sa osobne maty? Spotkaliście sie już z tym tematem.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

Awatar użytkownika
Osfald
Senior Member
Posty: 574
Rejestracja: 02.05.2019, 21:40
Lokalizacja: JAGUAR XJL 3.0V6 SUPERCHARGED

Re: Grzane fotele

Post autor: Osfald » 06.05.2023, 21:08

Albo są osobne maty albo mylnie zakładasz, że awaria wiąże się z przepaleniem maty, a nie np. zwarciem. Wtedy część na siedzisku będzie grzała słabo bądź w ogóle, a mata na plecach dostanie zbyt wysokie napięcie i w końcu także przegrzeje się.
Arteon 2.0 TSI i cztery dwudziestki nadal pracują w firmie. Sobie sprawiłem 3L kota V6 z kompresorem :D

Awatar użytkownika
Jerzy
Senior Member
Posty: 337
Rejestracja: 14.08.2018, 21:35
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Grzane fotele

Post autor: Jerzy » 08.05.2023, 08:23

Dzięki Kolego za naprowadzenie. Rzeczywiście może to być ta przyczyna. Ale bez rozebrania i wzrokowej diagnozy się nie dowiem. Powiem tak., że nawet na min. grzania, oparcie i boczki tak się grzeją, że trzeba wyłączyć, nie działa czujnik temp. w siedzeniu, bo siedzenie zimne.
Ok, zabiorę się za robotę o podam co i jak przy naprawie.
Arteon Elegance 2.0 TSI 190 ps

ODPOWIEDZ